Життя в Жероні (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Додано (оновлено): Mar 31, 2024, 6:47 PM
Життя в Жероні (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

🌆 Яка кількість населення

Станом на 2024 рік, Жерона, розташована в автономній спільноті Каталонія, Іспанія, має населення приблизно 100,000 осіб. Місто відоме своїми барвистими будинками на берегах річки Оньяр та багатою історією, що сягає часів Римської імперії. Воно є чудовим поєднанням історичних пам'яток та сучасного життя, приваблюючи як туристів, так і нових мешканців.

🧓👶 Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Демографічна структура Жерони відображає тенденцію, характерну для багатьох європейських міст, зі зростаючою часткою старшого населення. Проте, завдяки присутності університету, місто також має значну кількість молоді. Приблизно 20% населення становлять особи віком до 25 років, тоді як близько 19% - це особи віком 65 років та старші. Це створює унікальний демографічний баланс, де ви можете зустріти і студентську активність, і спокійніше життя пенсіонерів.

🎭 Культурні особливості

Жерона - місто з багатою культурою та історією, що проявляється в архітектурі, щоденному житті його мешканців та численних культурних заходах. Однією з відмітних особливостей міста є його єврейський квартал (El Call), один із найкраще збережених у Європі. Жерона також відома своїм щорічним фестивалем квітів "Темпс де Флорс", коли старе місто перетворюється на виставку квіткового мистецтва. Крім того, в Жероні проходить міжнародний кінофестиваль і численні музичні фестивалі, що робить її важливим культурним центром в регіоні.

🌳 Навколишнє середовище та забрудненість повітря

Жерона відома своїми зеленими насадженнями, парками та садами, що створюють приємне міське середовище для життя та відпочинку. Забруднення повітря тут нижче, ніж у більших мегаполісах Іспанії, завдяки ефективній політиці управління міським транспортом та розвитку зелених зон. Влада міста здійснює постійний моніторинг якості повітря і впроваджує заходи для зниження рівня забруднення, зокрема через обмеження автомобільного руху в центрі міста та сприяння використанню громадського транспорту.

💰 Податки в населеному пункті

У Жероні, як і в інших містах Іспанії, діють загальнодержавні податкові ставки, але є деякі місцеві податки та збори. До основних податків, що стосуються жителів, відносяться податок на доходи фізичних осіб (IRPF), податок на додану вартість (IVA), а також муніципальні податки, такі як податок на нерухомість (IBI). Іспанія відома своєю високою податковою ставкою на доходи фізичних осіб, яка може досягати близько 45% для високих доходів, але базова ставка починається з нижчих відсотків. Муніципальні податки в Жероні порівняно помірні, і влада міста намагається залучити інвестиції та підтримувати економічне зростання через розумну податкову політику.

🔒 Рівень злочинності

Жерона вважається відносно безпечним містом порівняно з іншими містами Іспанії та Європи. Злочинність, як правило, має низький рівень, особливо щодо важких злочинів. Однак, як і в будь-якому туристичному місті, існує певний ризик кишенькових крадіжок у місцях великого скупчення людей та у туристичних зонах. Місцева влада та поліція активно працюють над запобіганням злочинності та забезпеченням безпеки як мешканців, так і відвідувачів. Загалом, жителі відчувають себе безпечно пересуваючись містом як вдень, так і вночі.

🏠 Хороші та погані райони

Жерона відома своїми мальовничими та безпечними районами, але як і будь-яке місто, вона має свої відмінності між районами. Старе Місто (Barri Vell) є серцем Жерони з історичними будівлями, вузькими вулицями та вражаючою архітектурою. Цей район дуже популярний серед туристів та має високий попит на житло. Елха (Eixample) є більш сучасним районом з широкими вулицями, сучасними забудовами та гарною інфраструктурою, включаючи магазини, кафе та ресторани. З іншого боку, деякі райони на околицях міста можуть бути менш привабливими через відсутність туристичних атракцій чи інфраструктури, але в цілому Жерона має дуже низький рівень "поганих" районів порівняно з іншими містами.

🌡️ Середня температура в кожному місяці

Клімат у Жероні м'який та помірний, з теплими літами та прохолодними, але не холодними зимами. Влітку середня температура коливається від 25°C до 30°C, іноді досягаючи вищих показників. Взимку температура рідко опускається нижче 5°C, а середні показники становлять від 8°C до 14°C. Осінь та весна зазвичай м'які з середніми температурами від 15°C до 20°C. Опади розподілені протягом року, з найбільшим їх кількістю восени та найменшою влітку.

🎉 Розваги в населеному пункті

Жерона пропонує широкий спектр розваг для всіх вікових груп і інтересів. Від історичних пам'яток, таких як кафедральний собор Жерони та єврейський квартал, до сучасних музеїв, галерей і театрів. Місто відзначається своїми фестивалями, зокрема "Темпс де Флорс", коли місто прикрашають квітами, та міжнародним кінофестивалем. Для любителів активного відпочинку доступні велосипедні та пішохідні маршрути вздовж річки Оньяр і в горах навколо міста. Щовечора можна знайти живу музику у барах і ресторанах міста, а також численні нічні клуби для молоді.

🚴‍♀️ Велосипедні доріжки в населеному пункті

Жерона вважається одним із найбільш велосипедно-дружніх міст Іспанії. Місто має розвинуту мережу велосипедних доріжок, що з'єднує основні райони міста та надає доступ до природних ландшафтів і туристичних атракцій в околицях. Велосипедна інфраструктура постійно розвивається, а міська влада активно сприяє велосипедному транспорту як екологічній та здоровій альтернативі автомобільним перевезенням. Велосипеди можна орендувати в багатьох точках міста, що робить їх доступними не тільки для місцевих мешканців, але й для туристів.

🏡 Ціни на оренду та купівлю житла

Оренда і купівля житла в Жероні варіюються залежно від району, розміру та стану нерухомості. Станом на 2024 рік, мінімальна ціна оренди за місяць може стартувати від приблизно 600 євро за однокімнатну квартиру в менш центральних районах міста. Середня ціна оренди двокімнатної квартири в більш престижних районах може досягати 1000-1200 євро на місяць.

Щодо купівлі житла, ціни також різняться. Мінімальна ціна за квадратний метр у менш популярних районах міста починається від приблизно 2000 євро, тоді як у більш престижних локаціях ціна може зростати до 3000-4000 євро за квадратний метр. Інвестиції в нерухомість у Жероні вважаються привабливими через стабільний попит на житло та можливість орендного доходу.

🛒 Великі супермаркети та їх кількість

Жерона пропонує широкий вибір торговельних точок, включаючи великі супермаркети, які забезпечують жителів усім необхідним для повсякденного життя. В місті є мережі національних та міжнародних супермаркетів, таких як Mercadona, Carrefour, і Aldi, а також численні місцеві продуктові магазини та ринки, де можна придбати свіжі продукти. Кількість великих супермаркетів перевищує два десятки, що дозволяє мешканцям легко знаходити потрібні товари незалежно від місця проживання в місті.

🏫 Орієнтовна кількість шкіл

В Жероні існує широкий вибір освітніх установ, включаючи державні, приватні та міжнародні школи. Орієнтовно, у місті функціонує близько 50 освітніх закладів, які охоплюють різні рівні навчання — від дошкільної освіти до середньої школи. Це включає як загальноосвітні школи, так і спеціалізовані установи, наприклад, музичні консерваторії чи художні школи. Освітня система в Жероні націлена на забезпечення якісної освіти, зі створенням умов для розвитку індивідуальних здібностей кожної дитини.

🌍 Міжнародні школи

Жерона також є домом для декількох міжнародних шкіл, що пропонують навчання за міжнародними освітніми програмами, такими як IB (International Baccalaureate). Ці школи приваблюють міжнародні сім'ї, що проживають у місті, а також місцевих жителів, які бажають отримати освіту за міжнародними стандартами. Наявність міжнародних шкіл сприяє культурному обміну та розвитку міжнародної спільноти у місті.

💪 Спортзали в населеному пункті

Жерона пропонує різноманітні можливості для занять спортом та підтримання фізичної форми, включаючи численні спортзали та фітнес-центри. Від невеликих студій з груповими заняттями до великих спортивних комплексів з широким спектром послуг — мешканці мають змогу вибирати залежно від своїх уподобань та фінансових можливостей. Деякі спортзали пропонують спеціалізовані програми, такі як йога, пілатес, кросфіт або бойові мистецтва, а також персональне тренування та консультації з харчування.

📈 Ситуація з роботою та її пропозицією

Ринок праці в Жероні характеризується високою динамікою, завдяки різноманітності економіки міста. Основними галузями є туризм, послуги, освіта та високі технології, зокрема IT-сектор та інноваційні стартапи. Місто приваблює фахівців високого рівня, особливо у сфері інформаційних технологій, завдяки наявності технологічного парку та університету. Водночас, існують можливості для некваліфікованої робочої сили, особливо у сфері обслуговування та туризму. Рівень безробіття в Жероні відносно низький порівняно з середнім показником по Іспанії, але може коливатися залежно від сезону та економічної кон'юнктури.

🎓 Університети

Жерона є домом для Університету Жерони (Universitat de Girona), який пропонує широкий спектр бакалаврських та магістерських програм на різних факультетах, включаючи гуманітарні науки, соціальні науки, інженерію, здоров'я та медицину. Університет відомий своїми науковими дослідженнями та має сильні міжнародні зв'язки з навчальними закладами по всьому світу. Це сприяє академічному обміну та залученню іноземних студентів.

🏥 Лікарні

У Жероні є декілька лікарень та медичних центрів, що забезпечують високий рівень медичної допомоги. Головною лікарнею є Університетська лікарня Жерони (Hospital Universitari de Girona Doctor Josep Trueta), яка пропонує широкий спектр медичних послуг та спеціалізується на різних областях медицини. Крім того, є інші загальні та спеціалізовані медичні центри, а також приватні клініки, які забезпечують високоякісне обслуговування.

Медичні послуги в Іспанії доступні через національну систему охорони здоров'я, що дозволяє мешканцям отримувати основну медичну допомогу безплатно або за невелику плату. Приватні медичні страховки також популярні та можуть забезпечити швидший доступ до деяких спеціалістів і процедур.

🦷 Стоматології та середня вартість стандартних послуг

У Жероні є багато стоматологічних клінік, які пропонують широкий спектр послуг від базового догляду за зубами до складних хірургічних втручань та естетичної стоматології. Середня вартість стандартного візиту до стоматолога для професійного чищення зубів може коливатися від 50 до 80 євро. Лікування карієсу та інші більш складні процедури будуть коштувати дорожче, в залежності від конкретного випадку та необхідних матеріалів. Багато стоматологічних клінік пропонують спеціальні пакети для діагностики та профілактичного догляду, що може бути вигідно для постійних клієнтів.

💻 Інтернет: орієнтовні ціни та варіанти

В Жероні доступні широкосмуговий інтернет та мобільний зв'язок високої якості. Основні постачальники послуг інтернету пропонують різноманітні пакети, які включають швидкісний інтернет, телебачення та мобільний зв'язок. Середні витрати на домашній інтернет стартують від 30 до 50 євро на місяць, залежно від швидкості та додаткових послуг, які входять у пакет. Багато компаній пропонують знижки та спеціальні пропозиції для нових клієнтів або при підписанні договору на тривалий термін.

💡 Комунальні платежі: середні витрати

Середній розмір комунальних платежів у Жероні для двокімнатної квартири становить приблизно 100-150 євро на місяць, що включає електроенергію, водопостачання, газ та управління відходами. Витрати можуть варіюватися в залежності від сезону, оскільки в зимові місяці витрати на опалення можуть збільшити загальні комунальні платежі. Багато мешканців також оплачують послуги інтернету та телебачення, що додатково впливає на місячні витрати.

💰 Мінімальна та середня зарплата

В Жероні, як і в решті Іспанії, мінімальна зарплата встановлена на національному рівні і станом на 2024 рік складає приблизно 1,000 євро на місяць до вирахування податків. Середня зарплата у місті може значно варіюватися залежно від сектора, кваліфікації та досвіду працівника, але загалом вона вища порівняно з багатьма іншими регіонами Іспанії, особливо у галузях, пов’язаних з технологіями, туризмом та освітою. Середній дохід працівників у місті може становити від 1,200 до 2,500 євро на місяць.

🏦 Банки, що працюють в місті

Жерона має розвинуту банківську систему з представництвами більшості великих національних банків Іспанії, таких як Banco Santander, BBVA, CaixaBank, та інших. Також у місті представлені регіональні банки та кредитні спілки, що пропонують повний спектр фінансових послуг для особистих та бізнес потреб, включаючи вклади, кредитування, іпотеки та інвестиційні продукти. Багато банків пропонують міжнародні банківські послуги, зокрема валютні операції та міжнародні перекази, що є зручним для іноземців, які живуть або працюють у Жероні.

🚉 Транспортна інфраструктура

Жерона відзначається добре розвиненою транспортною інфраструктурою, яка включає міський громадський транспорт (автобуси), залізничне сполучення, що з'єднує місто з іншими частинами Іспанії, та велосипедні доріжки. Важливою частиною транспортної системи є залізнична станція Жерона, яка обслуговує як регіональні, так і високошвидкісні поїзди AVE, що забезпечують швидке сполучення з Барселоною та іншими великими містами.

🚕 Орієнтовна ціна на таксі

Вартість поїздок на таксі у Жероні залежить від дистанції та часу доби. Стартова ціна за посадку становить приблизно 2,5 євро, з подальшим нарахуванням близько 1 євро за кожен кілометр. Ціни можуть зростати вночі та у вихідні дні. Більшість таксі у місті оснащені лічильниками, що забезпечує прозорість вартості поїздок.

🚌 Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Ціна на проїзд в міських автобусах у Жероні становить приблизно 1,5 євро за одноразовий квиток. Існують також абонементи та проїзні картки на більшу кількість поїздок, які пропонують знижки та більш вигідні умови для регулярних пасажирів.

🇺🇦 Українські спільноти

Жерона, як і багато інших європейських міст, має активну українську діаспору. Українські спільноти тут займаються організацією культурних, освітніх та соціальних заходів, спрямованих на підтримку та збереження української культури за кордоном. Це включає святкування важливих українських свят, проведення мовних курсів та вечорів українського кіно. Спільноти також надають підтримку новоприбулим українцям у вирішенні адміністративних та юридичних питань.

📜 Органи влади для мігрантів

Жерона пропонує ресурси та підтримку мігрантам через муніципальні та регіональні органи влади. Це включає інформаційні центри для мігрантів, де можна отримати консультації з питань легалізації перебування, працевлаштування, доступу до медичної допомоги та освіти. Такі центри допомагають інтегруватися у місцеве суспільство, надають інформацію про курси мови та культурні особливості Іспанії. Влада також співпрацює з неурядовими організаціями та спільнотами для надання комплексної підтримки мігрантам.

Висновок

Жерона — це місто з багатою історією, розвиненою культурою та високим рівнем життя. Його інфраструктура, освітні та медичні установи, а також активне громадське життя роблять Жерону привабливим місцем для життя та роботи. Місто відкрите для мігрантів та іноземців, пропонуючи різноманітні можливості для інтеграції та участі в громадському житті. Життя в Жероні може стати чудовим досвідом завдяки його спокійному ритму, природній красі та багатому культурному розмаїттю.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: