Життя в Сіджас (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Додано (оновлено): Apr 3, 2024, 10:31 PM
Життя в Сіджас (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Яка кількість населення

Сіджас є одним з мальовничих містечок на узбережжі Іспанії, розташованим у Каталонії, за кілька кілометрів на південь від Барселони. Станом на 2024 рік, населення Сіджас складає приблизно 28,000 жителів. Місто відоме своїм розслабленим способом життя, прекрасними пляжами та значною культурною спадщиною, що приваблює як туристів, так і людей, які бажають оселитися тут на постійне місце проживання.

Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Демографічний склад Сіджаса досить різноманітний, зі збалансованою присутністю як молодого, так і старшого населення. Іспанія, і Сіджас зокрема, мають високий рівень тривалості життя, що відображається в значній частці населення віком від 65 років і старше. Водночас місто приваблює молодих людей своїм динамічним культурним життям, університетами та можливостями для стартапів. Освітні програми, міжнародні фестивалі та активний спосіб життя сприяють залученню молодіжної аудиторії.

Які є культурні особливості?

Сіджас славиться своєю відкритістю та толерантністю, вважається одним із найбільш ЛГБТ-приязних місць у Європі. Місто щорічно проводить один із найяскравіших та наймасштабніших карнавалів у Каталонії, який приваблює тисячі відвідувачів з усього світу. Крім того, Сіджас є місцем проведення міжнародного кінофестивалю фантастичних фільмів, одного з найвідоміших у своєму жанрі.

Мистецтво та культура мають глибокі корені в історії Сіджаса, де можна знайти музеї та арт-галереї, присвячені роботам таких митців, як Сантіаго Русіньоль – один із лідерів модернізму. Вуличне мистецтво, музика та театр є невід'ємною частиною культурного життя міста, з численними фестивалями та виставками протягом усього року.

Яка ситуація з навколишнім середовищем та забрудненістю повітря

Сіджас може похвалитися високим рівнем екологічної безпеки та мінімальним рівнем забруднення повітря, завдяки своєму розташуванню на узбережжі Середземного моря та ефективним міським політикам у сфері охорони навколишнього середовища. Міська адміністрація приділяє значну увагу збереженню природних ландшафтів, чистоті пляжів та парків, а також заохочує ініціативи, спрямовані на зменшення викидів вуглекислого газу.

Зусилля місцевої влади та активна позиція громадян у питаннях екології допомагають зберігати чисте довкілля та сприяти сталому розвитку. В місті діє ряд програм, направлених на захист довкілля, зокрема, з відновлення та охорони прибережних зон, контролю за якістю повітря та води, а також розвитку "зелених" транспортних засобів.

Які податки в даному населеному пункті?

В Іспанії, включаючи Сіджас, система оподаткування включає як державні, так і муніципальні податки. Жителі Сіджаса, як і всієї Іспанії, сплачують податок на доходи фізичних осіб (IRPF), який має прогресивну шкалу і залежить від рівня доходу. Крім того, існують муніципальні податки, такі як податок на нерухомість (IBI), який розраховується на основі кадастрової вартості нерухомості і може відрізнятися в залежності від місця розташування об'єкта.

Також, для власників автомобілів передбачений податок на транспортні засоби, розмір якого залежить від потужності двигуна та екологічного класу автомобіля. Важливою особливістю є податок на сміття, який сплачується за утилізацію та обробку відходів.

Який рівень злочинності?

Сіджас вважається одним із безпечних містечок Іспанії. Рівень злочинності тут нижчий, ніж у багатьох інших туристичних місцях країни. Звичайні проблеми, з якими можуть зіткнутися жителі та гості міста, – це малозначні крадіжки та шахрайство, особливо у місцях з великим скупченням туристів. Поліція активно працює над забезпеченням порядку та безпеки, регулярно проводячи патрулювання як у туристичних зонах, так і у віддалених районах міста.

Місцева влада співпрацює з громадськими організаціями та місцевими жителями у питаннях підвищення безпеки, впроваджуючи різноманітні програми з профілактики злочинності. В цілому, Сіджас є спокійним місцем для життя та відпочинку, де можна насолоджуватися усіма перевагами середземноморського курорту без зайвих хвилювань за особисту безпеку.

Які райони є хорошими а які є поганими?

Сіджас відомий своїми красивими районами, що мають як історичну цінність, так і сучасні зручності. Центр міста, зокрема райони навколо вулиці Сант Франсеск, вважається престижними завдяки своїй близькості до пляжів, історичних пам'яток і широкого вибору ресторанів та магазинів. Також популярним серед мешканців та інвесторів є район Террамар, де знаходяться розкішні вілли та квартири з видом на море.

Щодо менш привабливих районів, то в Сіджасі важко виділити якісь конкретно "погані" райони, оскільки місто загалом має дуже високий стандарт життя. Проте, деякі віддалені від центру райони можуть не мати такої ж кількості зручностей або ж бути менш привабливими для туристів.

Яка середня температура в кожному місяці протягом року

Сіджас має середземноморський клімат, з теплими, сухими літами та м'якими, вологими зимами. Середні температури протягом року варіюються від:

 • Січень: 8°C (мінімальна) до 14°C (максимальна)
 • Лютий: 9°C до 15°C
 • Березень: 10°C до 17°C
 • Квітень: 12°C до 19°C
 • Травень: 15°C до 22°C
 • Червень: 19°C до 26°C
 • Липень: 22°C до 29°C
 • Серпень: 22°C до 29°C
 • Вересень: 20°C до 26°C
 • Жовтень: 16°C до 22°C
 • Листопад: 12°C до 17°C
 • Грудень: 9°C до 15°C

Ці температурні показники роблять Сіджас ідеальним місцем для тих, хто віддає перевагу теплій, але не надто спекотній погоді, з м'якою зимою.

Які розваги є в населеному пункті

Сіджас пропонує широкий спектр розважальних можливостей для всіх вікових груп і інтересів. Любителі культури та мистецтва можуть відвідати численні музеї, арт-галереї та виставки, які регулярно організовуються у місті. Щорічний міжнародний кінофестиваль фантастики та карнавал Сіджаса приваблюють туристів з усього світу своєю яскравістю та унікальністю.

Для тих, хто віддає перевагу активному відпочинку на свіжому повітрі, в Сіджасі є чудові пляжі, парки та прогулянкові зони вздовж узбережжя. Місто також відоме своїми яхт-клубами та можливостями для віндсерфінгу, кайтсерфінгу та інших водних видів спорту. Для любителів гольфу доступні кілька висококласних гольф-клубів.

Нічне життя Сіджаса відрізняється різноманіттям: від затишних кафе і традиційних іспанських тапас-барів до модних нічних клубів та лаунж-барів, які працюють до ранку. Також у місті проводяться численні фестивалі, концерти та культурні заходи, що робить його жвавим центром культурного життя Каталонії.

Чи є велосипедні доріжки в населеному пункті

Сіджас активно розвиває велосипедну інфраструктуру, намагаючись стати більш дружнім до велосипедистів містом. У місті є велосипедні доріжки, що з'єднують центральні райони з пляжами та житловими кварталами, а також ведуть до навколишніх мальовничих місць. Це робить велосипед зручним засобом пересування як для місцевих жителів, так і для туристів, бажаючих насолодитися красою прибережного містечка.

Міська влада зосереджена на розширенні мережі велосипедних доріжок, покращенні безпеки велосипедистів та створенні додаткових послуг для любителів велосипедного транспорту, таких як точки прокату велосипедів та стоянки.

Яка мінімальна та середня ціна оренди за житло

В Сіджасі ціни на оренду житла можуть значно варіюватися залежно від локації, розміру та стану об'єкта. На 2024 рік мінімальна ціна оренди за місяць для невеликої студії або однокімнатної квартири в менш престижних районах міста починається приблизно від 700 євро. Водночас, оренда квартири з двома або тремя спальнями в центральних районах або біля моря може коштувати від 1200 до 2500 євро на місяць або навіть більше, залежно від рівня комфорту та інших характеристик.

Середня ціна оренди залежить від багатьох факторів, але для середньостатистичної двокімнатної квартири у гарному стані можна очікувати витрати в районі 1000-1500 євро на місяць.

Яка мінімальна та середня ціна при купівлі житла

Купівля житла в Сіджасі також варіюється за ціною, яка залежить від багатьох чинників, включаючи місцезнаходження, площу та загальний стан нерухомості. Мінімальна ціна за квадратний метр в житлових комплексах починається приблизно від 3000 євро, але ціни можуть бути значно вищими в більш престижних районах або для об'єктів з видом на море.

Середня вартість квартири в Сіджасі може коливатися від 200,000 до 400,000 євро за двокімнатну квартиру, знову ж таки, залежно від розташування та інших ключових факторів. Вілли та будинки з великою площею та власними садами можуть коштувати від 500,000 євро і вище, в залежності від розміру та ексклюзивності.

Ціни на нерухомість в Сіджасі підтверджують статус міста як одного з найбільш привабливих місць для життя та відпочинку на узбережжі Каталонії, пропонуючи високий рівень життя та унікальне поєднання природної краси і культурної спадщини.

Чи є великі супермаркети і чи їх багато?

У Сіджасі є добре розвинена мережа супермаркетів, яка задовольняє потреби як місцевих жителів, так і туристів. Місто пропонує широкий вибір великих супермаркетів відомих національних і міжнародних мереж, таких як Mercadona, Carrefour, і Lidl, де можна придбати різноманітні продукти харчування, побутову хімію та інші товари для дому. Крім того, у Сіджасі є численні місцеві продуктові магазини, бутики з делікатесами та еко-магазини, які пропонують органічні продукти, місцеві вина та сир.

Яка орієнтовна кількість шкіл в населеному пункті

Сіджас має різноманітну освітню інфраструктуру, яка включає державні, приватні та міжнародні школи. В місті функціонує приблизно 10-15 шкіл, що пропонують широкий спектр освітніх програм, включаючи початкову, середню та вищу освіту. Міжнародні школи пропонують навчальні програми на кількох мовах, зокрема англійською та іспанською, що робить їх популярними серед експатів та міжнародних сімей, які проживають у Сіджасі.

Чи є міжнародні школи?

Так, в Сіджасі є міжнародні школи, які пропонують навчальні програми на кількох мовах, включаючи англійську, іспанську, та іноді французьку та німецьку. Ці школи зазвичай пропонують Міжнародну бакалавріатську програму (IB) або інші міжнародні кваліфікації, які визнаються університетами по всьому світу, роблячи їх популярним вибором для експатських сімей, які проживають у Сіджасі або планують переїзд до цього міста.

Чи є спортзали в населеному пункті?

Сіджас має велику кількість спортзалів та фітнес-центрів, які задовольняють потреби як професійних спортсменів, так і любителів здорового способу життя. У місті можна знайти все: від загальних фітнес-центрів з тренажерними залами, басейнами та груповими заняттями до спеціалізованих спортзалів, таких як йога-студії, студії пілатесу та місця для занять бойовими мистецтвами. Ці спортивні заклади пропонують різноманітні абонементи та членські картки, щоб забезпечити максимальну гнучкість для своїх клієнтів.

Яка ситуація з роботою та її пропозицією?

Сіджас, як і багато курортних містечок в Іспанії, має економіку, яка значною мірою залежить від туризму, гостинності та послуг. Це створює багато робочих місць у готелях, ресторанах, барах та інших туристичних закладах, особливо в літній період. Крім того, у місті є попит на фахівців у сфері нерухомості, освіти (зокрема, в міжнародних школах), а також у сфері здоров'я та краси.

Хоча місцевий ринок праці може бути конкурентним, експати, які володіють іспанською мовою на хорошому рівні або мають спеціалізовані навички, знаходять більше можливостей для працевлаштування. Також існують можливості для самозайнятості та запуску власного бізнесу, особливо у сферах, які пропонують унікальні товари чи послуги для міжнародної аудиторії міста.

Чи присутні університети?

У самому Сіджасі немає великих університетських кампусів, але завдяки своєму близькому розташуванню до Барселони, міста з багатим університетським життям та широким вибором освітніх програм, студенти мають доступ до високоякісної вищої освіти на всіх напрямках. Барселона пропонує численні університети та вищі навчальні заклади, які визнані не тільки в Іспанії, але й за її межами, зокрема Університет Барселони, Політехнічний університет Каталонії та ESADE.

Чи присутні лікарні?

Сіджас має добре розвинену систему охорони здоров'я з декількома медичними центрами та клініками, які пропонують широкий спектр медичних послуг для місцевих жителів та туристів. Хоча у місті може не бути великих лікарень, спеціалізовані медичні послуги доступні в більших медичних центрах та лікарнях, розташованих у найближчих містах, включаючи Барселону, де знаходяться деякі з найкращих медичних закладів Іспанії.

Скільки коштують медичні послуги? І які є варіанти?

В Іспанії система охорони здоров'я включає як державні, так і приватні медичні послуги. Державна медицина надається безкоштовно або за мінімальну плату для осіб, які вносять внески до соціального страхування. У Сіджасі, як і в інших частинах країни, мешканці можуть користуватися високоякісними медичними послугами в рамках національної системи охорони здоров'я. Вартість приватних медичних послуг залежить від типу послуги та клініки. Консультація спеціаліста в приватній клініці може коштувати від 50 до 150 євро, а ціни на більш складні процедури та лікування будуть вищими.

Багато жителів та експатів вибирають приватне медичне страхування, яке надає ширший доступ до медичних послуг та коротші терміни очікування на прийом до спеціалістів. Вартість приватного медичного страхування може варіюватися залежно від покриття та віку страхувальника, але в середньому коштує від 50 до 200 євро на місяць.

Чи присутні стоматології та яка середня вартість стандартних послуг?

У Сіджасі працює кілька стоматологічних клінік, які пропонують повний спектр стоматологічних послуг, включаючи профілактику, лікування карієсу, ортодонтичні послуги, імплантацію зубів та косметичну стоматологію. Ціни на стоматологічні послуги можуть варіюватися залежно від клініки та складності процедур. Професійна чистка зубів може коштувати від 50 до 100 євро, а більш складні процедури, як-от встановлення імплантів або ортодонтичне лікування, будуть значно дорожчими.

Яка ситуація з інтернетом? Орієнтовні ціни та варіанти

У Сіджасі, як і в більшості міст Іспанії, доступ до високошвидкісного інтернету є добре розвиненим. Жителі можуть вибирати між кількома провайдерами, які пропонують різні пакети послуг, включаючи оптичний волоконний інтернет, ADSL та мобільний інтернет. Ціни на інтернет-послуги залежать від швидкості та обраного пакету, але в середньому стартують від приблизно 30 євро на місяць за підключення зі швидкістю 100 Мбіт/с. Комплексні пакети, які включають інтернет, телебачення та мобільний зв'язок, можуть коштувати від 50 до 100 євро на місяць в залежності від провайдера та обсягу послуг.

Скільки в середньому коштують комунальні платежі і за що необхідно платити?

Комунальні платежі в Сіджасі включають оплату за електроенергію, воду, газ (якщо використовується) та іноді опалення. В середньому, місячні витрати на комунальні послуги для однієї особи у невеликій квартирі становлять від 100 до 150 євро. Для сім'ї, що проживає у квартирі або будинку середнього розміру, ці витрати можуть збільшитися до 200-300 євро на місяць. Важливо враховувати, що ціни можуть варіюватися в залежності від сезону, особливо витрати на опалення взимку та кондиціонування влітку, а також від індивідуального споживання.

Яка мінімальна та середня зарплата в населеному пункті

Мінімальна зарплата в Іспанії встановлюється на національному рівні та застосовується у всіх автономних спільнотах, включаючи Каталонію, де розташований Сіджас. На 2024 рік мінімальна місячна зарплата в Іспанії становить приблизно 1,000 євро в місяць перед податками, але ця сума може змінюватися в залежності від годин роботи та виду діяльності. Середня зарплата в Сіджасі може сильно варіювати залежно від сектора, кваліфікації та досвіду працівника. У секторах, таких як туризм, гостинність і роздрібна торгівля, середні зарплати часто знаходяться близько нижньої межі цього діапазону, тоді як у висококваліфікованих професіях, особливо в IT секторі та спеціалізованих службах, зарплати можуть бути значно вищими.

Які банки працюють в цьому населеному пункті

В Сіджасі представлені основні національні та міжнародні банки, які пропонують широкий спектр фінансових послуг для індивідуальних клієнтів та бізнесу. Серед них - Banco Santander, BBVA, CaixaBank, і Banco Sabadell. Клієнти можуть скористатися стандартним набором банківських послуг, включаючи відкриття рахунків, кредити, іпотеку, інвестиційні продукти, а також онлайн-банкінг та мобільний банкінг. Банківські установи в Сіджасі також пропонують послуги для іноземців та експатів, зокрема консультації щодо фінансування придбання нерухомості та інвестицій у Іспанії.

Яка транспотрна інфраструктура населеного пункту

Транспортна інфраструктура Сіджаса добре розвинена, що дозволяє легко дістатися до будь-якої точки міста та навколишніх районів. Місто має ефективну мережу громадського транспорту, включаючи автобуси та залізничне сполучення, яке з'єднує Сіджас з Барселоною та іншими важливими пунктами регіону. Залізнична станція Сіджас є частиною мережі RENFE, що забезпечує регулярні та зручні поїздки до центру Барселони та інших міст Каталонії.

Орієнтовна ціна на таксі в населеному пункті

Ціни на таксі в Сіджасі відповідають загальним тарифам Іспанії. Початковий тариф може становити від 2 до 4 євро, з подальшою платою за кілометр приблизно 1-2 євро. Вартість поїздки таксі залежить від відстані та часу доби, причому поїздки вночі та у вихідні дні можуть коштувати дорожче через нічні та святкові тарифи.

Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Ціна проїзду на громадському транспорті в Сіджасі є порівняно доступною. Одноразовий квиток на автобус або поїзд в межах міста зазвичай коштує від 1,50 до 3 євро. Також доступні абонементи та проїзні карти на місяць, які пропонують необмежені поїздки і можуть бути вигідним варіантом для регулярних пасажирів.

Чи є українські спільноти і які?

В Сіджасі, як і в багатьох інших містах Іспанії, існують українські спільноти, хоча їхня присутність може бути не такою помітною, як у більших містах, таких як Барселона або Мадрид. Українські спільноти часто організовують культурні заходи, святкування українських свят, зустрічі та заняття українською мовою для дітей, аби зберегти зв'язок із рідною культурою та мовою. Такі заходи можуть включати виставки, концерти, пікніки та інші зібрання, що дають змогу українцям та їхнім сім'ям знайти друзів, обмінюватися інформацією та підтримувати один одного.

Чи є органи влади в яких можна зробити документи для мігрантів?

Для мігрантів, включно з українцями, які проживають у Сіджасі, основним органом для оформлення документів є Підрозділ іноземних справ (Oficina de Extranjería) в Барселоні або інших великих містах Каталонії. Ці установи відповідають за обробку заяв на отримання резиденції, робочих дозволів та інших документів, необхідних для легального проживання та роботи в Іспанії. Важливо заздалегідь дізнатися про необхідні документи та умови подачі заяви, а також можливо скористатися послугами юридичних консультантів або агенцій, які спеціалізуються на питаннях імміграції.

Висновок

Життя в Сіджасі, Іспанія, пропонує високий рівень життя, багату культурну програму та чудові можливості для відпочинку завдяки його унікальному розташуванню на узбережжі Середземного моря. Місто є привабливим як для місцевих жителів, так і для експатів, завдяки своїй дружелюбній спільноті, високоякісним освітнім закладам, розвиненій медичній інфраструктурі та доступності сучасних зручностей. Незважаючи на високу вартість життя у деяких аспектах, таких як житло та деякі послуги, місто пропонує широкий спектр можливостей для роботи, відпочинку та культурного розвитку. Українські спільноти та доступність послуг для мігрантів також роблять Сіджас привабливим місцем для переїзду та адаптації.


Категорія: Життя в Польщі
Поділіться з друзями: