Життя в Сарагосі (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Додано (оновлено): Mar 31, 2024, 8:49 PM
Життя в Сарагосі (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Яка кількість населення

Сарагоса, одне з найбільших міст Іспанії, станом на 2024 рік має приблизну кількість населення близько 700,000 жителів. Місто відоме своєю багатою історією, культурою та як важливий економічний, транспортний та освітній центр регіону Арагон. Населення Сарагоси характеризується різноманіттям, збільшуючись за рахунок внутрішнього переміщення та міграції, особливо з Латинської Америки та Східної Європи.

Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Демографічна структура Сарагоси показує баланс між молодим та старшим населенням. Однак, подібно до багатьох інших європейських міст, Сарагоса стикається зі старінням населення. Процентна частка осіб віком від 0 до 14 років становить близько 15%, тоді як населення віком від 65 років і старше складає приблизно 20%. Водночас місто продовжує приваблювати молодь завдяки вищим навчальним закладам, можливостям для стартапів та активному культурному життю. Ринок праці та освітні можливості в Сарагосі сприяють залученню молоді з різних регіонів Іспанії та з-за кордону.

Які є культурні особливості?

Сарагоса - місто з багатою історією та культурним спадком, що відображається в його архітектурі, традиціях і щоденному житті. Це місце, де змішуються впливи різних культур, включаючи римську, мавританську, єврейську та християнську спадщину. Визначним пам'ятником культури є Базиліка Нашої Леді дель Пілар, один із найважливіших паломницьких центрів в католицизмі. Крім того, в Сарагосі відбувається одне з найбільших і найяскравіших релігійних свят в Іспанії - Фієста дель Пілар, яке приваблює тисячі туристів та паломників з усього світу.

Місто також славиться своєю кулінарією, зокрема, стравами на основі місцевих продуктів, такими як теруельська шинка, сири, оливкова олія та вина з Арагону. Життя в Сарагосі неможливе без тапас - невеликих закусок, які подають у барах та кафе.

Яка ситуація з навколишнім середовищем та забрудненістю повітря

Сарагоса активно працює над питаннями захисту навколишнього середовища та покращення якості повітря, особливо через інтеграцію зелених зон і розвиток сталого транспорту. Завдяки своєму розташуванню далеко від промислових центрів і масштабним заходам із озеленення, місто підтримує відносно низький рівень забруднення повітря порівняно з іншими великими містами Іспанії. Однак, як і багато міст з історичними центрами, Сарагоса стикається з викликами, пов'язаними з транспортним забрудненням, особливо в центральних та вузьких вулицях, де рух автотранспорту високий.

Для зменшення забруднення та покращення якості повітря міська адміністрація реалізує програми зі зниження кількості автомобілів в центрі, розширення мережі громадського транспорту та стимулювання використання велосипедів та пішого транспорту серед жителів міста.

Які податки в даному населеному пункті?

В Іспанії, в тому числі в Сарагосі, існує ряд місцевих та національних податків, які впливають на життя жителів міста. Серед них:

 1. Податок на нерухомість (IBI): Цей податок сплачується власниками нерухомості та базується на кадастровій вартості об'єкта. Відсоток ставки може варіюватися залежно від місця розташування нерухомості та використовується міською радою для фінансування місцевих послуг.
 2. Податок на доходи фізичних осіб (IRPF): Це загальнонаціональний податок, ставка якого залежить від рівня доходу особи. Він включає як федеральну, так і регіональну частину, де остання може змінюватися в залежності від автономної спільноти.
 3. Податок на додану вартість (IVA): Це споживчий податок, який стягується з більшості товарів та послуг. Стандартна ставка IVA в Іспанії становить 21%, але для деяких товарів та послуг застосовуються знижені ставки.

Ці та інші податки сприяють фінансуванню публічних послуг та інфраструктурних проєктів у Сарагосі, включаючи освіту, охорону здоров'я, транспорт та соціальні програми.

Який рівень злочинності?

Загалом, Сарагоса вважається відносно безпечним містом порівняно з іншими великими містами Іспанії та Європи. Рівень злочинності тут нижчий, ніж у багатьох інших міських районах, особливо щодо важких злочинів, таких як вбивства або важкі напади. Однак, як і в будь-якому великому місті, в Сарагосі існують питання, пов'язані з кишеньковими крадіжками та невеликими шахрайствами, особливо в туристичних районах та громадському транспорті.

Місцева поліція та муніципальні служби активно працюють над покращенням безпеки в місті через патрулювання, встановлення відеоспостереження та ініціативи з охорони громадського порядку. Співпраця з громадськістю та заходи щодо превенції злочинності також відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки жителів та відвідувачів міста.

Які райони є хорошими а які є поганими?

У Сарагосі, як і в будь-якому великому місті, існує різноманіття районів, кожен з яких має свою атмосферу, історію та характеристики. Визначити райони як "хороші" чи "погані" може бути суб'єктивним, оскільки це залежить від особистих переваг, потреб та вимог до місця проживання. Однак, деякі райони мають вищу популярність серед мешканців та експатів завдяки їхній безпеці, інфраструктурі та доступності послуг.

 • Центр міста (El Casco Histórico): Історичний центр Сарагоси популярний серед туристів та місцевих жителів завдяки своїм пам'яткам, магазинам, ресторанам та культурному життю. Ціни на житло тут можуть бути вищими, але життя в центрі міста дозволяє відчути унікальну атмосферу Сарагоси.
 • Університетський район (Universidad): Район навколо Університету Сарагоси привабливий для студентів і академічної спільноти. Тут багато квартир, призначених для оренди, та розвинена інфраструктура.
 • Дельісіас (Delicias): Цей район відомий своїми парками, торговими центрами та зручним громадським транспортом. Він пропонує якісне житло за розумними цінами, що робить його популярним серед сімей.

Райони, які можуть вважатися менш привабливими або "поганими", часто мають нижчу вартість житла, але можуть стикатися з викликами, такими як вищий рівень злочинності чи менш розвинена інфраструктура. Однак важливо зазначити, що міська влада працює над поліпшенням умов у цих районах, і ситуація може швидко змінюватися.

Яка середня температура в кожному місяці протягом року

Сарагоса має континентальний клімат з гарячим літом і прохолодною, але відносно м'якою зимою. Середня температура протягом року варіюється від місяця до місяця:

 • Січень: Від 3°C до 10°C
 • Лютий: Від 4°C до 12°C
 • Березень: Від 6°C до 17°C
 • Квітень: Від 8°C до 20°C
 • Травень: Від 12°C до 24°C
 • Червень: Від 16°C до 29°C
 • Липень: Від 19°C до 32°C
 • Серпень: Від 19°C до 31°C
 • Вересень: Від 16°C до 27°C
 • Жовтень: Від 11°C до 21°C
 • Листопад: Від 6°C до 15°C
 • Грудень: Від 4°C до 10°C

Літні місяці в Сарагосі можуть бути дуже гарячими, з температурами, що іноді досягають понад 35°C, тоді як зими м'які, з незначними перепадами температур і рідкісними морозами.

Які розваги є в населеному пункті

Сарагоса пропонує широкий спектр розваг для всіх вікових груп і інтересів, від культурних заходів до активного відпочинку.

 1. Культурні заходи: Місто славиться своїми фестивалями та культурними подіями, особливо Фієстою дель Пілар, яка відбувається в жовтні та приваблює велику кількість відвідувачів. Також є численні музеї, галереї та театри, які пропонують різноманітні виставки та виступи протягом усього року.
 2. Ресторани та бари: Жителі та гості міста можуть насолоджуватися широким вибором місцевих та міжнародних кухонь у численних ресторанах та барах Сарагоси. Відомий кулінарний тур "рута де тапас" дозволяє спробувати різноманітні закуски у кількох закладах.
 3. Парки та зони відпочинку: Великі зелені зони, такі як Парк Хосе Антоніо Лабордета та Парк Дель Агуа, є ідеальними місцями для прогулянок, пікніків та спортивних активностей на свіжому повітрі.
 4. Активний відпочинок: Для любителів активного відпочинку в Сарагосі є басейни, спортивні клуби, а також маршрути для велосипедистів та бігунів.

Чи є велосипедні доріжки в населеному пункті

Сарагоса активно розвиває велосипедну інфраструктуру, пропонуючи мешканцям та гостям міста зручну та безпечну альтернативу автомобільним перевезенням. Місто має розгалужену мережу велосипедних доріжок, що охоплює центр міста та житлові райони, з'єднуючи важливі точки, такі як парки, університети та торгові центри. Крім того, в Сарагосі діє система громадських велосипедів Bizi, яка дозволяє легко орендувати велосипед для короткочасних поїздок по місту. Це сприяє популяризації велосипедного транспорту як екологічного та здорового способу пересування.

Яка мінімальна та середня ціна оренди за житло

В Сарагосі ціни на оренду житла можуть значно варіюватись залежно від району, розміру та стану нерухомості. Станом на 2024 рік, мінімальна ціна оренди за невелику квартиру в менш престижних районах міста починається приблизно від 400 євро на місяць. В той же час, за квартиру в центрі міста або в більш вимогливих районах ціни можуть стартувати від 600 до 800 євро на місяць за стандартну однокімнатну або двокімнатну квартиру.

Середня ціна оренди за більшу квартиру або будинок в хорошому районі може варіюватися від 800 до 1200 євро на місяць, залежно від локації та характеристик житла. Висококласні апартаменти або будинки з сучасним ремонтом та додатковими зручностями можуть коштувати значно дорожче.

Яка мінімальна та середня ціна при купівлі житла

Ціни на покупку житла в Сарагосі також різняться в залежності від району, типу житла та його характеристик. Загалом, мінімальні ціни на невеликі квартири або студії у менш центральних районах міста можуть починатися від приблизно 60,000 євро. У більш вимогливих районах або ближче до центру міста, ціни стартують від 100,000 євро за невелику квартиру.

Середня ціна на житло в Сарагосі може варіювати в широких межах, але за загальнодоступні трикімнатні квартири в хороших районах можна очікувати ціни в діапазоні від 150,000 до 250,000 євро. Більші будинки або квартири з новим ремонтом, сучасними зручностями та в престижних районах можуть коштувати значно дорожче, досягаючи 300,000-500,000 євро і вище.

Ціни на нерухомість в Сарагосі відображають різноманіття ринку житла, пропонуючи опції як для покупців з обмеженим бюджетом, так і для тих, хто шукає ексклюзивне житло в одному з найкрасивіших міст Іспанії. Ринок нерухомості тут динамічний, і ціни можуть змінюватися в залежності від економічних та ринкових умов.

Чи є великі супермаркети і чи їх багато?

У Сарагосі є широкий вибір великих супермаркетів та торгових центрів, які задовольняють потреби як місцевих жителів, так і відвідувачів міста. Серед найпопулярніших мереж супермаркетів можна виокремити Mercadona, Carrefour, Lidl, Aldi та El Corte Inglés, де можна знайти широкий асортимент продуктів харчування, побутових товарів, одягу та електроніки. Також у місті є місцеві ринки, де продаються свіжі продукти, м'ясо, риба, фрукти та овочі від місцевих виробників.

Багато супермаркетів в Сарагосі пропонують додаткові послуги, такі як доставка на дім та онлайн-замовлення, що робить покупки ще зручнішими для жителів. Крім того, у місті регулярно відкриваються нові торгові центри та магазини, що забезпечує постійне оновлення рітейл-простору.

Яка орієнтовна кількість шкіл в населеному пункті

Сарагоса має розгалужену освітню систему, що включає велику кількість навчальних закладів різних рівнів. У місті знаходиться понад 100 державних і приватних шкіл, які пропонують якісну освіту від дошкільного до середньої школи. Окрім загальноосвітніх шкіл, в Сарагосі функціонують спеціалізовані навчальні заклади, такі як музичні, мистецькі школи та спортивні академії.

Для іноземних сімей або тих, хто шукає освіту на міжнародному рівні, у Сарагосі є кілька міжнародних шкіл, що надають навчання англійською та іншими мовами з акцентом на міжнародні освітні програми, такі як IB (International Baccalaureate).

Освітня система Сарагоси має на меті задовольнити потреби різноманітної громади міста, надаючи доступ до високоякісної освіти для дітей будь-якого віку та з будь-якими освітніми потребами.

Чи є міжнародні школи?

Сарагоса пропонує кілька міжнародних шкіл, що забезпечують якісну освіту на англійській мові з елементами міжнародної програми, такої як Міжнародний бакалаврат (International Baccalaureate, IB). Ці школи є ідеальним вибором для експатріатів, які проживають у Сарагосі, а також для іспанських сімей, що бажають забезпечити своїм дітям міжнародну освіту. В міжнародних школах навчальний план зосереджений на глобальних знаннях і компетенціях, з метою підготовки учнів до вступу в університети по всьому світу та успішної кар'єри в глобалізованому світі.

Чи є спортзали в населеному пункті?

У Сарагосі є велика кількість спортзалів та фітнес-центрів, що задовольняють різноманітні спортивні інтереси та потреби жителів. Від великих мережевих фітнес-клубів з широким спектром послуг до спеціалізованих студій, наприклад, з йоги, пілатесу або кросфіту, Сарагоса пропонує різні варіанти для підтримки активного способу життя. Багато спортзалів пропонують персональні тренування, групові заняття та інші послуги, щоб мотивувати відвідувачів досягати своїх фізичних цілей.

Спортивні заклади в Сарагосі розміщені по всьому місту, забезпечуючи легкий доступ незалежно від того, де ви живете. Це робить заняття спортом зручним і доступним для широкої аудиторії, від дітей до літніх людей.

Зосередження на здоровому способі життя і доступності спортивних послуг відіграє ключову роль у високій якості життя в Сарагосі, сприяючи фізичному та психологічному благополуччю її мешканців.

Яка ситуація з роботою та її пропозицією?

У Сарагосі, як і в більшості великих міст Іспанії, ситуація з працевлаштуванням може варіюватися залежно від сектора економіки, кваліфікації та досвіду шукачів. Станом на 2024 рік, місто продовжує бути одним із важливих економічних центрів в регіоні Арагон, з розвиненим промисловим сектором, особливо у сферах автомобілебудування, логістики та виробництва. Також є значний розвиток у сфері послуг, освіти, здравоохоронення та туризму.

Останнім часом спостерігається зростання кількості робочих місць у сфері інформаційних технологій та цифрової економіки, що відкриває нові можливості для професіоналів у цій галузі. Водночас, місцевий ринок праці може бути конкурентним для випускників без досвіду та осіб з низькою кваліфікацією.

Чи присутні університети?

Сарагоса є домом для декількох вищих навчальних закладів, що робить місто важливим освітнім центром у регіоні. Університет Сарагоси, один із найстаріших та найпрестижніших університетів в Іспанії, пропонує широкий спектр напрямків та спеціальностей на різних факультетах. Окрім Університету Сарагоси, в місті діє кілька приватних вищих навчальних закладів та інститутів, що спеціалізуються на конкретних галузях знань, таких як бізнес, мистецтво, технології та охорона здоров'я.

Наявність університетів в Сарагосі сприяє динаміці та мультикультурності міського життя, залучаючи студентів та науковців з різних куточків Іспанії та світу. Це також позитивно впливає на місцеву економіку, зокрема через розвиток наукових досліджень, інновацій та підприємництва.

Чи присутні лікарні?

Сарагоса обслуговується кількома державними та приватними лікарнями, які забезпечують високий рівень медичного обслуговування. Серед них варто виділити Університетську лікарню Мігеля Сервета, одну з найбільших та найкраще оснащених у регіоні, та Лікарню Клініко Університета Лоцаро, яка також є важливим науково-дослідницьким центром. Крім цих великих медичних установ, у місті працюють численні спеціалізовані клініки та медичні центри, які пропонують послуги з різних аспектів охорони здоров'я.

Скільки коштують медичні послуги? І які є варіанти?

В Іспанії система охорони здоров'я є універсальною та надає безкоштовне медичне обслуговування резидентам, які зареєстровані в національній системі охорони здоров'я. Це означає, що більшість медичних послуг в державних установах Сарагоси доступна без безпосередньої оплати для пацієнтів. Втім, для доступу до деяких спеціалізованих послуг або більш швидкого лікування можуть знадобитися додаткові страхові поліси.

У приватному секторі вартість медичних послуг може значно варіюватися залежно від типу лікування та клініки. Багато мешканців Сарагоси та експатріати вирішують взяти приватне медичне страхування, щоб мати доступ до ширшого спектру послуг та коротших термінів очікування.

Вибір між державною та приватною медичною допомогою залежить від особистих уподобань, медичних потреб та фінансових можливостей. Незалежно від вибору, Сарагоса пропонує якісну медичну допомогу, доступну для всіх її жителів.

Чи присутні стоматології та яка середня вартість стандартних послуг?

У Сарагосі діє чимало стоматологічних клінік, які пропонують повний спектр послуг, від стандартного огляду та профілактики до складних хірургічних втручань і косметичної стоматології. Ціни на стоматологічні послуги можуть варіювати залежно від клініки та конкретної процедури. Наприклад, стандартний огляд і чищення зубів може коштувати від 30 до 60 євро, в той час як більш складні процедури, такі як встановлення коронок або імплантів, будуть значно дорожчими.

Багато жителів Сарагоси вирішують скористатися приватним страхуванням, яке покриває частину витрат на стоматологічне лікування, щоб зменшити особисті витрати.

Яка ситуація з інтернетом? Орієнтовні ціни та варіанти

Інтернет у Сарагосі характеризується високою доступністю та швидкістю, завдяки широкому охопленню швидкісних бродбендових та мобільних мереж. Оператори пропонують різноманітні пакети для домашнього та мобільного інтернету, з можливістю обрати між фіксованим бродбендом, оптоволоконним з'єднанням або 4G/5G мережами для мобільного доступу.

Ціни на інтернет-послуги можуть варіюватися залежно від провайдера та обраного пакету, але в середньому місячна абонентська плата за домашній інтернет стартує від 30 євро. Комплексні пакети, які включають інтернет, телебачення та мобільний зв'язок, можуть коштувати від 50 до 100 євро на місяць, залежно від обраного тарифного плану та послуг.

Скільки в середньому коштують комунальні платежі і за що необхідно платити?

Середні витрати на комунальні послуги в Сарагосі для стандартної квартири включають вартість електроенергії, води, газу та вивозу сміття. В загальному, середній місячний платіж за комунальні послуги може становити від 100 до 200 євро, залежно від розміру житла, кількості мешканців та індивідуального споживання.

Енергоефективність та економне використання ресурсів можуть допомогти знизити витрати на комунальні послуги. Багато мешканців також інвестують у енергоефективні побутові прилади та системи опалення/охолодження, щоб зменшити витрати в довгостроковій перспективі.

Яка мінімальна та середня зарплата в населеному пункті

У Сарагосі, як і в інших частинах Іспанії, рівень заробітних плат може варіюватися в залежності від сектора, професії, кваліфікації та досвіду працівника. Станом на 2024 рік мінімальна заробітна плата в Іспанії встановлена на рівні приблизно 1,000 євро на місяць до податків для повної зайнятості, що також відображається на ринку праці в Сарагосі.

Середня зарплата в місті може сильно варіюватися, але зазвичай вона вища від мінімальної і може коливатися від 1,200 до 2,500 євро на місяць після оподаткування в залежності від галузі. Висококваліфіковані професії в таких сферах, як ІТ, інженерія, медицина та фінанси, часто пропонують вищі заробітні плати.

Які банки працюють в цьому населеному пункті

Сарагоса пропонує широкий вибір банківських послуг завдяки присутності як великих національних банків, таких як Santander, BBVA, CaixaBank, та інших, так і менших регіональних банків і кредитних спілок. Більшість банків пропонують повний спектр фінансових послуг, включаючи рахунки для фізичних та юридичних осіб, кредитування, іпотеку, інвестиції, а також онлайн-банкінг і мобільні додатки для зручності клієнтів.

Банки в Сарагосі розташовані по всьому місту, включаючи центральні райони та спальні райони, що забезпечує легкий доступ до банківських послуг для всіх мешканців.

Яка транспортна інфраструктура населеного пункту

Транспортна інфраструктура Сарагоси добре розвинена і включає широкий спектр варіантів для зручного переміщення містом та околицями. Громадський транспорт включає автобуси, тролейбуси та трамваї, які забезпечують ефективне покриття усіх районів міста. Також у місті є велосипедні доріжки та служба прокату велосипедів, що робить велосипедний транспорт зручним варіантом для коротких поїздок.

Для далеких поїздок з Сарагоси доступні залізничні та автобусні з'єднання з іншими містами Іспанії. Зокрема, високошвидкісний потяг (AVE) забезпечує швидке сполучення з Мадридом, Барселоною та іншими великими містами.

Аеропорт Сарагоса обслуговує внутрішні та міжнародні рейси, забезпечуючи зв'язок міста з основними міжнародними напрямками.

Орієнтовна ціна на таксі в населеному пункті

В Сарагосі ціни на таксі регулюються міською владою і зазвичай включають плату за посадку, вартість за кілометр та додаткові платежі за час очікування. Орієнтовна стартова ціна може бути від 3 до 4 євро, з подальшою оплатою 1 до 1,5 євро за кожен кілометр. Ціни можуть зростати в нічний час, у вихідні та святкові дні. Важливо перевіряти тарифи безпосередньо у таксиста або через офіційні додатки для виклику таксі, щоб отримати точнішу інформацію.

Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Громадський транспорт в Сарагосі є економічно вигідним способом переміщення містом. Орієнтовна вартість одноразового квитка на автобус або трамвай становить від 1 до 1,5 євро. Також доступні абонементи та проїзні карти на місяць, які пропонують необмежені поїздки та можуть бути більш вигідними для регулярних користувачів громадського транспорту. Ціни на абонементи варіюються в залежності від зони дії та категорії користувачів (звичайні, студентські, пенсійні).

Чи є українські спільноти і які?

Сарагоса, як багатокультурне місто, є домом для різних національних спільнот, включаючи українську. Українські спільноти в Сарагосі організовують культурні заходи, зустрічі та різноманітні заходи для збереження та промоції української культури, мови та традицій серед своїх членів, а також з метою інтеграції у ширше іспанське суспільство. Ці спільноти можуть бути знайдені через соціальні мережі, культурні центри або через українську православну церкву.

Чи є органи влади в яких можна зробити документи для мігрантів?

У Сарагосі існують різні урядові та некомерційні організації, які надають допомогу мігрантам, включаючи допомогу у виготовленні необхідних документів. Це включає дозволи на проживання, роботу та іншу документацію. Мігранти можуть звернутися до місцевого офісу іноземних справ (Oficina de Extranjería) або муніципальних центрів соціального обслуговування для отримання інформації та допомоги.

Висновок

Життя в Сарагосі пропонує багатий культурний досвід з комфортабельним кліматом, розвиненою інфраструктурою та дружньою міжнародною спільнотою. Від економічних можливостей до освітніх закладів, від медичних послуг до транспортної доступності — Сарагоса є привабливим місцем для життя, роботи та навчання. Будь то місцеві жителі чи експати, кожен знаходить тут щось для себе, відчуваючи справжню європейську культуру з іспанським колоритом.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: