Життя в Пальма (Іспанія): Огляд найбільш поширених питань в 2024 році

Дата: Mar 29, 2024, 11:22 AM
Життя в Пальма (Іспанія): Огляд найбільш поширених питань в 2024 році

Пальма, повна назва якої Пальма де Майорка, є столицею і найбільшим містом острова Майорка, який входить до складу Балеарських островів. Це місце з багатою історією, культурою та природними красотами, приваблює туристів і мігрантів з усього світу.

Яка кількість населення

Станом на 2023 рік, населення Пальми перевищує 400 000 осіб. Місто відоме своїм багатонаціональним складом, де, крім іспанців, проживає значна кількість мігрантів з різних куточків світу. Це сприяє формуванню космополітичної атмосфери міста.

Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Демографічна структура Пальми відзначається збалансованістю між молодим та старшим населенням. Проте, завдяки привабливості міста для молодих професіоналів та студентів, частка молоді тут дещо вища, ніж у багатьох інших регіонах Іспанії. Особливо це стосується університетського району та районів з розвинутою нічним життям.

Які є культурні особливості?

Пальма де Майорка є містом з багатим історичним спадком, що відображається в архітектурі, традиціях та культурних заходах. Серед найважливіших культурних пам'яток виділяється кафедральний собор Ла Сеу, що є визначним прикладом готичної архітектури. Також місто славиться своїми численними музеями, арт-галереями та історичними будівлями. Культурне життя Пальми динамічне і різноманітне, включаючи фестивалі, концерти, виставки та інші культурні події, що відбуваються протягом усього року.

Яка ситуація з навколишнім середовищем та забрудненістю повітря

Пальма де Майорка вважається містом з відносно чистим навколишнім середовищем, особливо порівняно з більшими мегаполісами Іспанії. Завдяки своєму острівному розташуванню, місто оточене чистими водами Середземного моря, що сприяє загальній чистоті повітря. Однак, як і в багатьох туристичних регіонах, сезонні піки відвідуваності можуть призвести до тимчасового збільшення забруднення повітря через зростання кількості транспорту. Місцева влада реалізує низку ініціатив, спрямованих на збереження чистоти довкілля, зокрема, розвиток зелених зон, контроль за викидами транспорту та підтримку велосипедного транспорту.

Які податки в даному населеному пункті?

У Пальмі, як і в інших частинах Іспанії, діє загальна податкова система, що включає податок на доходи фізичних осіб (IRPF), податок на додану вартість (IVA), а також місцеві податки та збори, такі як податок на нерухомість (IBI). Ставки податку на доходи фізичних осіб в Іспанії є прогресивними і варіюються в залежності від рівня доходу, досягаючи максимальних значень для високих доходів. Податок на додану вартість має кілька ставок, зокрема стандартну – 21%, знижену – 10% та суперзнижену – 4%, що застосовуються до різних товарів та послуг відповідно до законодавства ЄС.

Який рівень злочинності?

Злочинність у Пальмі де Майорка, як правило, нижча порівняно з багатьма іншими великими містами Іспанії та Європи. Проте, як і в будь-якому туристичному місті, існує певний ризик дрібних крадіжок і шахрайства, особливо в місцях великого скупчення туристів. Місцева поліція активно працює над підтриманням порядку та безпеки, регулярно проводячи інформаційні кампанії серед жителів та гостей міста з метою підвищення обізнаності про засоби захисту від можливих злочинів.

Які райони є хорошими а які є поганими?

Пальма де Майорка має багато привабливих районів для проживання, кожен з яких має свою унікальну атмосферу. Серед найбільш затребуваних:

 • Санта Каталіна - відомий своїм богемним духом, модними кафе та ресторанами.
 • Ла Лонха - історичний район з красивими старовинними будівлями та вузькими вуличками.
 • Сон Віда - елітний район, де знаходяться розкішні вілли та маєтки з видом на море.

Менш привабливими для проживання можуть вважатися деякі околиці міста, де вище рівень злочинності або нижча якість житлових будівель. Однак, загалом, Пальма вважається безпечним містом для проживання.

Яка середня температура в кожному місяці протягом року

Пальма має середземноморський клімат з м'якими, вологими зимами та гарячими, сухими літами. Середні температури коливаються:

 • Січень: 8°C - 15°C
 • Лютий: 8°C - 16°C
 • Березень: 10°C - 18°C
 • Квітень: 12°C - 20°C
 • Травень: 15°C - 23°C
 • Червень: 18°C - 27°C
 • Липень: 21°C - 30°C
 • Серпень: 21°C - 31°C
 • Вересень: 19°C - 28°C
 • Жовтень: 16°C - 24°C
 • Листопад: 12°C - 19°C
 • Грудень: 9°C - 16°C

Ці дані можуть варіюватися в залежності від року та конкретних погодних умов.

Які розваги є в населеному пункті

Пальма де Майорка пропонує широкий спектр розваг для всіх вікових груп і інтересів. Любителі історії та культури можуть відвідати численні музеї, галереї та історичні пам'ятки, такі як кафедральний собор Ла Сеу та замок Белвер. Для прихильників активного відпочинку доступні різноманітні види водних спортів, яхтинг, а також гольф-клуби. Ресторани, бари та клуби пропонують багату нічне життя. Крім того, Пальма славиться своїми традиційними ринками та фестивалями, які відбуваються протягом усього року.

Чи є велосипедні доріжки в населеному пункті

Пальма де Майорка активно розвиває велосипедну інфраструктуру, пропонуючи мешканцям та гостям міста численні велосипедні доріжки та шляхи. Міська влада приділяє увагу створенню безпечного та комфортного середовища для велосипедистів, зокрема через розширення мережі велосипедних доріжок, які з'єднують різні райони міста та об'єкти інфраструктури.

Яка мінімальна та середня ціна оренди за житло

Вартість оренди житла в Пальмі де Майорка може значно варіюватися залежно від району, розміру та стану нерухомості. Станом на 2023 рік, мінімальна ціна оренди за маленьку квартиру в менш престижних районах міста може починатися від приблизно 700 євро на місяць. Середня ціна оренди квартири з однією спальнею в центральних районах міста може досягати 1,000 - 1,200 євро на місяць, тоді як більші квартири або будинки будуть коштувати значно дорожче.

Яка мінімальна та середня ціна при купівлі житла

Ціни на покупку житла в Пальмі також різняться в залежності від багатьох факторів, включаючи місце розташування та характеристики об'єкта. За даними ринку нерухомості 2023 року, мінімальна ціна за квадратний метр в житлових комплексах починається від близько 2,500 євро. У більш престижних районах або для нерухомості вищої категорії ціни можуть досягати 4,000 євро за квадратний метр і вище. Середня вартість квартири в центрі міста може коливатися від 300,000 до 500,000 євро, залежно від розміру та стану.

Чи є великі супермаркети і чи їх багато?

Пальма де Майорка має багатий вибір супермаркетів та гіпермаркетів, що задовольняють різноманітні потреби мешканців та відвідувачів міста. Великі торговельні мережі, такі як Mercadona, Carrefour, та Lidl, представлені у багатьох районах, пропонуючи широкий асортимент продуктів харчування, побутових товарів та іншої продукції за конкурентними цінами. Крім того, у місті є спеціалізовані продуктові магазини, органічні крамниці та місцеві ринки, які пропонують свіжі продукти та делікатеси.

Яка орієнтовна кількість шкіл в населеному пункті

В Пальмі де Майорка знаходиться значна кількість освітніх установ, включаючи державні, приватні та міжнародні школи. Місто пропонує широкий спектр освітніх послуг для дітей різного віку, від дошкільних закладів до середніх шкіл. Загальна кількість шкіл в місті перевищує 100 установ, що дає можливість батькам вибирати освітні програми відповідно до їхніх переваг та потреб дітей.

Чи є міжнародні школи?

Так, у Пальмі де Майорка є декілька міжнародних шкіл, які пропонують освітні програми на англійській та інших мовах. Ці школи зазвичай пропонують міжнародні освітні програми, такі як Міжнародний Бакалавріат (IB), які визнані у багатьох країнах світу, що робить їх популярним вибором серед експатріатів та багатонаціональних сімей, які проживають у місті.

Чи є спортзали в населеному пункті?

Пальма де Майорка пропонує широкий вибір спортзалів та фітнес-центрів, що задовольнятимуть потреби як аматорів, так і професіоналів. Від невеликих місцевих студій до великих спортивних клубів з повним спектром послуг – у місті є усе необхідне для підтримки здорового способу життя. Багато спортзалів пропонують групові заняття, персональні тренування, басейни, сауни та спа-послуги.

Яка ситуація з роботою та її пропозицією?

Ринок праці в Пальмі де Майорка тісно пов'язаний з туристичною індустрією, яка є основним джерелом зайнятості в місті. Існує великий попит на професіоналів у сфері гостинності, ресторанного бізнесу та туристичного обслуговування. Крім того, зростаюча присутність міжнародних компаній та стартапів також створює можливості для спеціалістів у сферах IT, маркетингу та фінансів. Проте, важливо відзначити, що знання іспанської мови значно збільшує шанси на працевлаштування.

Чи присутні університети?

У Пальмі де Майорка розташований Університет Балеарських Островів (Universitat de les Illes Balears), який пропонує широкий спектр бакалаврських та магістерських програм. Університет має сильні дослідницькі програми в галузях наук про життя, соціальних наук, гуманітарних наук та технологій, забезпечуючи високу якість освіти для студентів з усього світу.

Чи присутні лікарні?

Пальма де Майорка добре забезпечена медичними установами, включаючи лікарні, клініки та медичні центри, які пропонують високий рівень медичної допомоги. Серед них – загальні лікарні та спеціалізовані медичні центри, що надають послуги в різних галузях медицини, від загальної практики до складних хірургічних втручань.

Скільки коштують медичні послуги? І які є варіанти?

Медичні послуги в Пальмі де Майорка доступні як через державну систему охорони здоров'я, так і приватні медичні центри. Вартість медичних послуг у приватних клініках може значно відрізнятися в залежності від типу послуг та спеціалізації лікаря. Консультація спеціаліста у приватній клініці може коштувати від 50 до 100 євро. Вартість більш складних процедур і лікування, таких як хірургічні втручання або довготривале лікування, може сягати тисяч євро.

Чи присутні стоматології та яка середня вартість стандартних послуг?

У Пальмі де Майорка є багато стоматологічних клінік, які пропонують повний спектр стоматологічних послуг, від профілактичного огляду до складних хірургічних операцій. Середня вартість стандартного відвідування стоматолога для чищення зубів може варіюватися від 50 до 80 євро. Лікування карієсу та встановлення пломби коштує близько 50-100 євро, в залежності від складності випадку.

Яка ситуація з інтернетом? Орієнтовні ціни та варіанти

У Пальмі де Майорка доступні різноманітні інтернет-провайдери, що пропонують широкосмуговий доступ до інтернету через оптоволокно або DSL-з'єднання. Ціни на інтернет-послуги стартують від приблизно 30 євро на місяць за пакети, що включають швидкісний доступ до інтернету та базові телебачення. Пакети, що включають високі швидкості інтернету, мобільний зв'язок та розширені телевізійні пакети, можуть коштувати до 60-100 євро на місяць.

Скільки в середньому коштують комунальні платежі і за що необхідно платити?

Середній розмір комунальних платежів в Пальмі де Майорка для квартири середнього розміру може варіюватися від 100 до 200 євро на місяць, залежно від сезону, використання та кількості мешканців. Ця сума включає оплату за водопостачання, електроенергію, газ (якщо він використовується для опалення або готування) та вивіз сміття. Опалення може значно збільшити місячні витрати в холодні місяці.

Яка мінімальна та середня зарплата в населеному пункті

У Пальмі де Майорка мінімальна заробітна плата відповідає загальнонаціональному мінімуму в Іспанії, який станом на 2023 рік становить близько 1,000 євро на місяць в брутто розрахунку. Середня заробітна плата в місті може значно варіюватися залежно від сектору зайнятості, кваліфікації та досвіду працівника. У загальному випадку, середній дохід в Пальмі де Майорка лежить в діапазоні від 1,200 до 2,500 євро на місяць в брутто розрахунку, з вищими зарплатами у сфері IT, фінансів та управління.

Які банки працюють в цьому населеному пункті

У Пальмі де Майорка працюють як місцеві, так і міжнародні банки, забезпечуючи повний спектр банківських послуг для фізичних та юридичних осіб. Серед них - Banco Santander, BBVA, CaixaBank, та інші. Багато міжнародних банків пропонують спеціалізовані послуги для експатрів, включаючи відкриття рахунків, кредити, іпотеку та інвестиційні продукти. Відділення банків зазвичай розташовані у ключових районах міста, а також доступні онлайн-сервіси для зручності клієнтів.

Яка транспортна інфраструктура населеного пункту

Транспортна інфраструктура Пальми де Майорка включає широкий спектр варіантів, від громадського транспорту до приватних послуг. Міські автобуси обслуговують основні райони міста та прилеглі території, забезпечуючи доступне та зручне пересування. Також доступний сервіс міських велосипедів, який є популярним серед жителів та туристів. Для більш далеких поїздок використовуються залізничні лінії, що з'єднують Пальму з іншими містами острова. Аеропорт Пальма де Майорка пропонує регулярні внутрішні та міжнародні рейси, забезпечуючи зв'язок з основними містами Європи та світу.

Орієнтовна ціна на таксі в населеному пункті

Таксі в Пальмі де Майорка доступні та зручні для коротких поїздок по місту. Початковий тариф за посадку становить близько 3-4 євро, з подальшою оплатою 1-2 євро за кожен кілометр. Ціни можуть варіюватися в залежності від часу доби та святкових днів. Багато таксі пропонують можливість оплати карткою та через мобільні додатки для зручності пасажирів.

Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Проїзд в громадському транспорті Пальми де Майорка є доступним та зручним варіантом пересування містом. Ціна одноразового квитка на автобус становить близько 1,50 до 2 євро. Також доступні абонементи на місяць, що є економічно вигідним варіантом для регулярних пасажирів, вартістю приблизно 30-40 євро, які дозволяють необмежену кількість поїздок протягом місяця.

Чи є українські спільноти і які?

В Пальмі де Майорка, як і в багатьох інших європейських містах з високим рівнем міжнародної міграції, присутні українські спільноти. Ці спільноти зазвичай організовують культурні заходи, мовні курси, зустрічі та інші активності, що сприяють збереженню української культури та традицій серед емігрантів. Також вони можуть надавати підтримку новоприбулим українцям у вирішенні адміністративних, юридичних та побутових питань. Детальну інформацію про діяльність таких спільнот можна знайти через соціальні мережі або українські громадські організації в Іспанії.

Чи є органи влади в яких можна зробити документи для мігрантів?

Так, в Пальмі де Майорка існують органи влади, які займаються питаннями міграції та наданням допомоги іноземцям, включаючи українців. Основними установами, до яких можуть звернутися мігранти для оформлення документів, є місцеві підрозділи Національної поліції (Policía Nacional), які відповідають за видачу ідентифікаційних карт іноземцям (TIE), а також муніципальні центри обслуговування громадян, де можна отримати інформацію про необхідні документи та процедури. Для отримання права на працю та інші види дозволів також може знадобитися звернення до офісу іноземних справ (Oficina de Extranjería).

Висновок

Переїзд та проживання в Пальмі де Майорка пропонує яскравий мікс медитеранського способу життя, історичної спадщини та сучасних зручностей. Місто є привабливим місцем для мігрантів завдяки своєму теплому клімату, розвиненій інфраструктурі та широкому спектру культурних та дозвіллєвих можливостей. Незважаючи на високі витрати на житло та життя, Пальма пропонує якісні освітні, медичні та соціальні послуги. Наявність українських спільнот та органів підтримки мігрантів сприяє легшій адаптації новоприбулих. Важливо враховувати всі аспекти життя в місті перед прийняттям рішення про переїзд, щоб забезпечити комфортне та змістовне проживання в цьому чарівному іспанському місті.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: