Життя в Кадакес (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Дата: Mar 31, 2024, 7:19 PM
Життя в Кадакес (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Яка кількість населення

Кадакес, мальовниче містечко на півночі Каталонії в Іспанії, відоме своєю історією, культурою та привабливими пейзажами, станом на 2024 рік має приблизно 2,800 мешканців. Населення Кадакеса характеризується своєю різноманітністю, оскільки сюди приїжджають люди з усього світу, але особливо з Європи, щоб насолодитися його унікальною атмосферою, історичними пам'ятками та культурним життям. Місто залучає як молодь, так і людей старшого віку, оскільки пропонує високий рівень життя, красиві ландшафти та розвинену інфраструктуру.

Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Структура населення Кадакеса демонструє цікавий баланс між молодим та старшим поколіннями. Хоча офіційна статистика за 2024 рік не надає точних цифр, спостерігається тенденція до збільшення кількості молодих сімей та професіоналів, які шукають спокійне життя біля моря, водночас зберігаючи доступ до культурних та соціальних можливостей, що пропонує Кадакес. З іншого боку, в місті також проживає значна кількість пенсіонерів, які вибрали Кадакес для свого спокійного відпочинку на золотих роках, приваблені його м'яким кліматом, красивими краєвидами та високою якістю життя.

Які є культурні особливості?

Кадакес — це не лише місце з неймовірною природною красою, але й з багатою культурою та історією. Місто відоме своїми вузькими брукованими вулицями, білими будинками з синіми дверима та віконницями, що створює неповторну атмосферу. Однією з ключових культурних особливостей Кадакеса є його зв'язок зі знаменитим художником Сальвадором Далі, який провів тут багато років свого життя. Його дім у бухті Портллігат зараз перетворений на музей, який приваблює шанувальників його творчості з усього світу.

Традиційні фестивалі та святкування, такі як Феста Майор, з її яскравими костюмами, музикою та танцями, демонструють глибоку прихильність місцевих жителів до своїх традицій і культурних коренів. Ці заходи є відображенням багатої культурної спадщини міста та його жителів.

Яка ситуація з навколишнім середовищем та забрудненістю повітря

Кадакес має привілей бути розташованим у одному з найкрасивіших природних регіонів Іспанії, що включає в себе узбережжя Коста Брава із його кришталево чистим морем та заповідниками природи. Завдяки цьому, а також активній екологічній політиці, спрямованій на збереження навколишнього середовища, Кадакес пишається низьким рівнем забруднення та високою якістю повітря. Місцева влада та громада активно сприяють заходам з охорони природи, включаючи регуляцію туристичного потоку та захист морських територій, що дозволяє зберігати природну красу і біологічне різноманіття регіону.

Місто займає активну позицію у боротьбі зі зміною клімату, заохочуючи використання відновлювальних джерел енергії та скорочення викидів вуглецю. Це, разом з регулярними екологічними ініціативами, такими як чистка пляжів та підтримка сталого розвитку, робить Кадакес одним з найчистіших та найзеленіших містечок у регіоні.

Які податки в даному населеному пункті?

Податкова система в Кадакесі, як і в цілому в Іспанії, характеризується присутністю як національних, так і місцевих податків. Основні податки, які стосуються мешканців та власників нерухомості, включають податок на доходи фізичних осіб (IRPF), податок на нерухомість (IBI), який є місцевим податком і залежить від вартості нерухомості, та податок на приріст вартості землі при її продажу. Крім того, існує податок на сміття, який також є місцевим збором і покриває витрати на збір та утилізацію відходів.

Для бізнесу діють корпоративні податки та ПДВ, ставки яких відповідають загальнонаціональним нормам Іспанії. Важливо відзначити, що місцева влада Кадакеса може пропонувати певні податкові пільги для сприяння малому бізнесу та інвестиціям у розвиток туризму та збереження культурної спадщини.

Який рівень злочинності?

Кадакес вважається одним з найбезпечніших місць у регіоні Коста-Брава. Злочинність тут на низькому рівні, основні правопорушення, з якими можуть зіткнутися жителі та туристи, – це дрібні крадіжки та шахрайства, особливо в туристичний сезон. Місцева поліція активно працює над забезпеченням безпеки громадян та відвідувачів міста, здійснюючи регулярні патрулі та запобігаючи правопорушенням.

Зусилля місцевої влади спрямовані на створення безпечного та комфортного середовища для життя та відпочинку, що робить Кадакес привабливим не тільки для мешканців, але й для інвесторів та туристів. Сильна громадська згуртованість та активність мешканців у питаннях місцевої безпеки також сприяють зниженню рівня злочинності в місті.

Які райони є хорошими а які є поганими?

Кадакес, як правило, вважається безпечним та привабливим місцем для життя та відпочинку, з високою якістю життя в більшості його районів. Через маленький розмір міста важко визначити чіткі "погані" райони, оскільки майже всі вони користуються популярністю серед жителів та туристів. Все ж, деякі райони можуть бути більш привабливими залежно від особистих переваг.

 • Центр міста часто вважається найбільш привабливим через його близькість до моря, історичних пам'яток та культурних центрів. Тут зосереджене жваве нічне життя та багато магазинів, ресторанів та кафе.
 • Райони біля бухти Портллігат приваблюють любителів спокійнішого відпочинку та шанувальників природи завдяки своїм неймовірним краєвидам на море та близькості до дому-музею Сальвадора Далі.
 • Вище розташовані райони зазвичай є тихішими та пропонують чудові види на місто та узбережжя, але вони можуть бути менш зручними для тих, хто не має власного транспорту.

Важливо зазначити, що в Кадакесі немає районів, які б масово вважалися "поганими" або небезпечними. Вибір району для життя або відпочинку залежить від індивідуальних уподобань та потреб.

Яка середня температура в кожному місяці протягом року

Кадакес має середземноморський клімат з теплими, сухими літами та м'якими, вологими зимами. Середня температура влітку коливається від 25°C до 30°C вдень, іноді досягаючи вищих позначок. Взимку температура рідко опускається нижче 10°C вдень, з середніми значеннями близько 12°C до 15°C.

 • Січень-Лютий: М'яка зима з середньою температурою близько 12°C.
 • Березень-Квітень: Весна приносить теплішу погоду з середніми температурами від 15°C до 18°C.
 • Травень-Червень: Початок літа з середніми температурами від 20°C до 25°C.
 • Липень-Серпень: Найспекотніші місяці з середньою температурою від 25°C до 30°C, інколи вище.
 • Вересень-Жовтень: Кінець літа та початок осені з температурами від 20°C до 25°C.
 • Листопад-Грудень: Початок зими з середніми температурами близько 15°C.

Ці температури роблять Кадакес ідеальним місцем для відпочинку протягом усього року, з особливо приємною погодою у весняні та осінні місяці, коли тут менше туристів та приємніше для дослідження міста та його околиць.

Які розваги є в населеному пункті

Кадакес пропонує різноманіття розваг та активностей для мешканців та відвідувачів, що робить це місце ідеальним для любителів культури, історії, природи та водних видів спорту.

 1. Музеї та галереї: Дім-музей Сальвадора Далі у Портллігаті є однією з головних визначних пам'яток, приваблюючи шанувальників його творчості з усього світу. Крім того, в Кадакесі є кілька галерей сучасного мистецтва.
 2. Морські прогулянки та водні види спорту: Яхтинг, каякінг, дайвінг та плавання з маскою і трубкою серед прозорих вод Медитеранського моря пропонують незабутні враження.
 3. Піші та велосипедні маршрути: Завдяки своєму розташуванню в оточенні природних парків Кадакес пропонує чудові маршрути для піших та велосипедних прогулянок, що дозволяє насолоджуватися красою природи.
 4. Фестивалі та святкові заходи: Традиційні фестивалі, як-от Феста Майор, заповнені музикою, танцями та феєрверками, демонструють культурні традиції регіону.
 5. Гастрономічні враження: Ресторани та кафе пропонують смачні страви місцевої кухні, в тому числі морепродукти та вина місцевого виробництва.

Чи є велосипедні доріжки в населеному пункті

В Кадакесі та його околицях є велосипедні доріжки та маршрути, що робить це місто привабливим для любителів велоспорту та активного відпочинку на природі. Ці маршрути ведуть через мальовничі ландшафти, зокрема узбережжя та прилеглі природні парки, пропонуючи відмінні умови як для спокійних прогулянок, так і для більш вимогливих велопрогулянок. Велосипедне спорядження можна орендувати в одному з багатьох пунктів оренди, що знаходяться в місті, що робить цю активність доступною навіть для туристів без власного велосипеда.

Яка мінімальна та середня ціна оренди за житло

Оренда житла в Кадакесі може значно варіюватися залежно від місця розташування, розміру та стану нерухомості. Станом на 2024 рік:

 • Мінімальна ціна оренди за невелику квартиру або студію в менш популярних районах міста може починатися приблизно від 600 євро на місяць.
 • Середня ціна оренди за двокімнатну квартиру в більш привабливих районах, ближче до центру міста або узбережжя, зазвичай коливається від 900 до 1,200 євро на місяць.

Ціни можуть значно зростати в літній туристичний сезон через високий попит на житло. Багато власників використовують свої властивості для короткотермінової оренди, що також може впливати на доступність та ціни протягом року.

Яка мінімальна та середня ціна при купівлі житла

Купівля житла в Кадакесі становить інвестицію з огляду на його популярність серед туристів та інвесторів. Ціни на нерухомість можуть значно відрізнятися залежно від локації, виду на море, розміру та загального стану об'єкта:

 • Мінімальна ціна за квартиру або маленький будинок може починатися від приблизно 200,000 євро.
 • Середня ціна за власність більшого розміру або з кращим розташуванням, наприклад, з видом на море або в історичному центрі, може варіюватися від 300,000 до 500,000 євро та вище.

Нерухомість у Кадакесі вважається престижною та бажаною через унікальне розташування міста, його культурну та історичну цінність, що робить інвестиції в місцеву нерухомість привабливими для багатьох покупців.

Чи є великі супермаркети і чи їх багато?

У Кадакесі, хоч і маленьке місто, є кілька великих супермаркетів, а також численні менші продуктові магазини, які задовольняють повсякденні потреби мешканців та туристів. Великі торгові мережі пропонують широкий асортимент товарів, включаючи свіжі морепродукти, місцеві делікатеси, а також звичні для інтернаціонального споживача продукти. Крім того, в місті є тижневий ринок, де можна придбати свіжі фрукти, овочі, морепродукти та інші місцеві продукти високої якості. Важливо зазначити, що у літні місяці, коли населення міста зростає через туристів, попит на продукти харчування та товари побутового вжитку збільшується, але місцеві магазини та супермаркети зазвичай добре підготовлені до цього, запропонувавши достатній вибір для всіх.

Яка орієнтовна кількість шкіл в населеному пункті

У Кадакесі є декілька освітніх закладів, включаючи як державні, так і приватні школи, які пропонують освіту від дошкільного до середньої школи. В загальному, у місті та його околицях можна знайти приблизно 3-5 шкіл, що забезпечують основні освітні потреби місцевої громади. Навчальні програми в школах Кадакеса включають стандартні академічні предмети, а також курси, що сприяють розвитку творчих та фізичних здібностей дітей. Враховуючи міжнародний характер міста, деякі школи можуть пропонувати навчання англійською мовою або іншими мовами, сприяючи більш глобальній освіті та підготовці студентів до міжнародного середовища.

Чи є міжнародні школи?

В Кадакесі, як і в багатьох інших невеликих містах Іспанії, переважають місцеві освітні заклади, але через його популярність серед іноземців і близькість до більших міст, таких як Жирона та Барселона, сім'ї мають доступ до міжнародних шкіл, що знаходяться у відносній близькості. Ці школи пропонують міжнародні освітні програми, такі як IB (Міжнародна бакалавріатська програма), які ведуться англійською мовою або іншими основними світовими мовами, що є ідеальним варіантом для дітей експатріантів та багатонаціональних сімей.

Чи є спортзали в населеному пункті?

У Кадакесі є кілька спортзалів і фітнес-центрів, які пропонують різноманітні тренування та програми для підтримки фізичної форми жителів та гостей міста. Від класичних тренажерних залів до йоги та пілатесу, мешканці можуть знайти опції, що відповідають їхнім індивідуальним потребам у фітнесі. Також доступні спеціалізовані класи та персональні тренування з кваліфікованими інструкторами. Багато з цих спортзалів розташовані в центрі міста або поблизу, забезпечуючи легкий доступ для всіх.

Яка ситуація з роботою та її пропозицією?

У Кадакесі, як і в багатьох туристичних містах, значна частина економіки зосереджена навколо туризму, гостинності та послуг. Це створює багато робочих місць у готелях, ресторанах, кафе, туристичних агенціях та інших пов'язаних з туризмом секторах. Також є попит на професіоналів у сфері нерухомості, оскільки ринок житла в Кадакесі активно розвивається, залучаючи інвесторів та купівельників з усього світу.

Окрім того, існує можливість знайти роботу в сфері освіти, особливо для тих, хто володіє декількома мовами, а також в області охорони здоров'я та соціальних послуг. Локальні бізнеси та магазини також час від часу шукають персонал. Проте важливо враховувати, що більшість вакансій можуть вимагати хоча б базового рівня володіння іспанською або каталонською мовами.

Чи присутні університети?

У самому Кадакесі університетів немає, але в регіоні Каталонії та в близьких до нього містах, як-от Жирона та Барселона, розташовані деякі з провідних вищих навчальних закладів Іспанії. Ці міста забезпечують широкий спектр освітніх програм та спеціальностей, які можуть задовольнити потреби та інтереси студентів з Кадакесу та інших регіонів.

Студенти, які шукають можливості для вищої освіти, можуть розглянути університети у цих містах як варіант, особливо з огляду на доступність транспортного сполучення між Кадакесом та більшими містами.

Чи присутні лікарні?

У Кадакесі та його найближчому околі працюють медичні центри та клініки, забезпечуючи основні медичні послуги місцевим мешканцям та туристам. Для складніших медичних випадків та спеціалізованих послуг мешканці можуть звертатися до більших лікарень у найближчих містах, таких як Жирона або Барселона, де є повний спектр медичних послуг, включаючи екстрену допомогу, спеціалізовані відділення та дослідницькі центри. Важливо мати на увазі, що Іспанія має якісну систему охорони здоров'я, доступну як для резидентів, так і для відвідувачів країни.

Скільки коштують медичні послуги? І які є варіанти?

Вартість медичних послуг в Іспанії може значно варіюватися залежно від типу послуги та того, чи використовується публічна чи приватна система охорони здоров'я. Резиденти Іспанії, які є частиною публічної системи охорони здоров'я, мають право на безкоштовну або знижену вартість більшості медичних послуг. Це включає первинну медичну допомогу, екстрену допомогу та госпіталізацію.

Для тих, хто використовує приватну систему охорони здоров'я або для нерезидентів без доступу до публічної системи, вартість медичних послуг може бути значною. Приватне медичне страхування може допомогти покрити ці витрати та забезпечити ширший доступ до спеціалізованих послуг та коротші терміни очікування на лікування.

Чи присутні стоматології та яка середня вартість стандартних послуг?

У Кадакесі доступні стоматологічні послуги, пропоновані як у місцевих стоматологічних клініках, так і в приватних практиках. Ці клініки зазвичай пропонують повний спектр стоматологічних послуг, включаючи профілактику, лікування карієсу, ортодонтичні послуги, відбілювання зубів та імплантацію. Середня вартість стандартних стоматологічних послуг може варіюватися, але орієнтовно складає від 50 євро за професійне чищення зубів до 200-300 євро за більш складні процедури, такі як пломбування або видалення зуба. Вартість ортодонтичного лікування та імплантатів може бути значно вищою, залежно від складності випадку та використовуваних матеріалів.

Яка ситуація з інтернетом? Орієнтовні ціни та варіанти

В Кадакесі, як і в більшості місць Іспанії, доступ до інтернету широко розповсюджений із багатьма опціями для мешканців та бізнесу. Провайдери пропонують різноманітні пакети для домашнього інтернету, включаючи широкосмуговий доступ через ADSL або оптоволокно, з останнім, що забезпечує високі швидкості та надійне підключення. Орієнтовні ціни на домашній інтернет стартують від 30 євро на місяць за базовий пакет широкосмугового доступу та можуть зростати в залежності від пакету послуг, швидкості інтернету та додаткових опцій, таких як мобільний зв'язок або телебачення. Мобільний інтернет також широко доступний, з різними тарифами від мобільних операторів, що пропонують гнучкі плани для мобільних даних.

Скільки в середньому коштують комунальні платежі і за що необхідно платити?

Комунальні платежі в Кадакесі включають оплату за електроенергію, водопостачання, газ (якщо використовується) та вивіз сміття. Середній місячний рахунок за комунальні послуги для стандартної двокімнатної квартири може становити приблизно від 100 до 150 євро, залежно від сезону (зимою може бути вище через опалення) та інтенсивності використання послуг. Важливо зауважити, що ці витрати можуть варіюватися в залежності від особистих звичок споживання та ефективності енергоспоживання в будівлі.

Яка мінімальна ма середня зарплата в населеному пункті

Мінімальна заробітна плата в Іспанії встановлюється на національному рівні та станом на 2024 рік становить приблизно 1,000 євро на місяць в брутто (до вирахування податків). Середня зарплата в Кадакесі може відрізнятися залежно від сектору економіки, рівня кваліфікації та досвіду працівника. В секторах, пов'язаних з туризмом та гостинністю, середні зарплати можуть бути нижчими в порівнянні з індустріями, що вимагають вищої кваліфікації або спеціалізації. Однак, зарплати в Кадакесі зазвичай відповідають або трохи вищі за національний середній рівень через високий рівень життя та вартість житла в цьому регіоні.

Які банки працюють в цьому населеному пункті

В Кадакесі представлені як місцеві, так і національні банківські установи, які надають повний спектр фінансових послуг для особистих та бізнес потреб. Клієнти можуть скористатися такими послугами, як відкриття рахунків, кредитування, іпотека, інвестиції, а також обслуговування карток. Наявність банкоматів та відділень забезпечує зручний доступ до готівки та інших банківських операцій. Важливо зазначити, що для нерезидентів можуть існувати певні обмеження або вимоги для відкриття банківського рахунку в Іспанії, тому рекомендується заздалегідь ознайомитися з цими умовами.

Яка транспортна інфраструктура населеного пункту

Транспортна інфраструктура Кадакеса добре розвинена, особливо з огляду на його туристичну привабливість. Місто забезпечено якісними дорогами, що з'єднують його з найближчими великими містами та іншими частинами Іспанії. Хоча в Кадакесі немає власного залізничного вокзалу або аеропорту, доступ до них можливий в найближчих містах, зокрема в Жироні та Барселоні. Місцевий громадський транспорт включає автобусні лінії, які забезпечують сполучення між різними частинами міста та найближчими пляжами або туристичними місцями. Для зручності туристів та мешканців також доступні послуги таксі та прокат автомобілів.

Орієнтовна ціна на таксі в населеному пункті

У Кадакесі, як і в багатьох туристичних місцях Іспанії, ціни на таксі можуть варіюватися залежно від часу доби, дня тижня та відстані поїздки. Зазвичай стартова ціна поїздки в таксі варіює від 3 до 5 євро, до якої додається тариф за кілометр, що може становити приблизно 1-2 євро. Ціни можуть бути вищими вночі, у вихідні дні та під час святкових періодів. Для довших поїздок, наприклад, до найближчих міст або аеропортів, багато таксистів можуть запропонувати фіксовану ціну, тому рекомендується заздалегідь уточнити вартість поїздки.

Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Громадський транспорт у Кадакесі, здебільшого представлений автобусами, пропонує доступний та зручний спосіб переміщення по місту та околицях. Ціна квитка на одноразову поїздку зазвичай становить від 1 до 2 євро, в залежності від дистанції та маршруту. Також доступні проїзні квитки на декілька поїздок та абонементи, які можуть бути вигідними для тих, хто планує користуватися громадським транспортом регулярно.

Чи є українські спільноти і які?

В Кадакесі, як і в багатьох інших містах Іспанії, можуть проживати українці, але конкретна інформація про українські спільноти може варіюватися. Часто українські спільноти формуються навколо церков, культурних центрів або через соціальні мережі та інтернет-форуми. Ці спільноти можуть організовувати культурні заходи, зустрічі, мовні курси або допомагати новоприбулим адаптуватися до життя в новій країні. Для знаходження інформації про українські спільноти в Кадакесі корисно звертатися до соціальних мереж, місцевих церков, або українського консульства чи посольства в Іспанії.

Чи є органи влади в яких можна зробити документи для мігрантів?

Для мігрантів в Іспанії, включаючи Кадакес, основними органами влади, що відповідають за виготовлення та регулювання документів, є імміграційні служби та місцеві відділення національної поліції (Oficina de Extranjería). Тут можна подати документи на отримання або оновлення виду на проживання, робочих дозволів та інших необхідних документів для легального перебування в Іспанії. Важливо перед відвідуванням заздалегідь перевірити потрібний пакет документів та можливість попереднього запису.

Висновок

Кадакес – це мальовниче місто в Іспанії, яке пропонує високу якість життя, багату культуру та привабливі можливості для мігрантів, включаючи українців. Наявність українських спільнот може варіюватися, але є багато ресурсів для підтримки та інтеграції. Для оформлення необхідних документів існують спеціалізовані державні установи. Життя в Кадакесі може стати незабутнім досвідом завдяки його красі, історії та гостинним мешканцям.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: