Життя в Барселоні (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Дата: Apr 1, 2024, 8:30 PM
Життя в Барселоні (Іспанія). Огляд міста, цін, житла, районів в 2024 році

Яка кількість населення

Барселона, друге за величиною місто Іспанії, має багатий культурний та історичний спадок. Станом на 2024 рік, населення Барселони становить приблизно 1,6 мільйона осіб у межах міських границь. Якщо ж розглядати більший метрополітенський регіон, то чисельність населення зростає до близько 5,6 мільйонів людей. Місто приваблює не тільки туристів, але й мігрантів з усього світу завдяки своїй відкритості, різноманітності та високому рівню життя.

Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Барселона відома своєю молодіжною атмосферою та активним соціальним життям. Молоде населення міста (люди віком від 15 до 29 років) становить приблизно 16% від загальної кількості мешканців. З іншого боку, частка населення віком 65 років і старше постійно зростає та наразі становить близько 20% від загальної кількості населення міста. Ця тенденція відображає загальноєвропейську демографічну зміну зі збільшенням частки літніх людей через покращення медичного обслуговування та збільшення тривалості життя. Барселона робить значні інвестиції в соціальні програми та інфраструктуру, щоб задовольнити потреби як молодого, так і старшого населення.

Які є культурні особливості?

Барселона — це культурний центр Іспанії, знаменитий своєю архітектурою, мистецтвом, музикою та кулінарією. Однією з ключових культурних особливостей міста є його модерністська архітектура, яку символізує творчість Антоні Гауді. Церква Саграда Фамілія, парк Гуель та кілька будівель у районі Ейшампле є світовою спадщиною ЮНЕСКО та приваблюють мільйони туристів щороку.

Барселона також славиться своїм кулінарним різноманіттям, від традиційних каталонських страв до міжнародної кухні. Тапас, паелья, та креветки а ла планча є лише деякими з делікатесів, які можна спробувати у місцевих ресторанах.

Культурне життя в Барселоні вирує завдяки численним фестивалям, концертам, виставкам та вуличним виступам, що відбуваються протягом усього року. Місто відоме своїми музичними фестивалями, такими як Primavera Sound та Sónar, які приваблюють виконавців та меломанів з усього світу.

Яка ситуація з навколишнім середовищем та забрудненістю повітря

Навколишнє середовище в Барселоні зазнає певних викликів, серед яких забруднення повітря є одним із найбільш серйозних. Через велику кількість автомобілів та високу щільність населення в метрополітенській зоні, рівень забруднення повітря іноді перевищує рекомендовані Європейським Союзом норми. Влада міста приймає заходи для зменшення забруднення, включаючи розширення зелених зон, обмеження руху в центрі міста та стимулювання використання громадського транспорту.

Одним з амбіційних проектів є перетворення деяких районів міста на "суперблоки" (superblocks), де автомобільний рух обмежений, щоб створити більше простору для пішоходів, велосипедистів та зелених зон. Ці ініціативи мають на меті покращити якість повітря та загальну якість життя в місті.

Барселона також активно працює над зменшенням викидів вуглецю, збільшенням використання відновлюваних джерел енергії та підвищенням енергоефективності міських будівель. Ці заходи спрямовані на боротьбу зі зміною клімату та на підвищення стійкості міста до її наслідків.

Які податки в даному населеному пункті?

В Іспанії система оподаткування є прогресивною, що означає, що ставка податку зростає відповідно до рівня доходу. Мешканці Барселони, як і в усій Іспанії, сплачують податки на національному та місцевому рівнях, включаючи податок на доходи фізичних осіб (IRPF), податок на додану вартість (IVA, аналог ПДВ), а також місцеві податки та збори, такі як податок на нерухомість (IBI). Ставка податку на доходи фізичних осіб варіюється від 19% до 47% в залежності від рівня доходу. Крім того, Іспанія має систему соціального страхування, яка фінансується за рахунок внесків, що сплачуються працівниками та роботодавцями.

Який рівень злочинності?

Барселона, як і більшість великих туристичних міст, має певні проблеми зі злочинністю, особливо з кишеньковими крадіжками та шахрайством. Важливо зазначити, що хоча такі злочини й є неприємними, вони здебільшого не є насильницькими. Місцева влада та поліція вживають заходів для боротьби з цими явищами, особливо в туристичних районах та на транспорті. На відміну від кишенькових крадіжок, серйозні та насильницькі злочини є рідкістю.

Міська влада Барселони також зосереджена на підвищенні загальної безпеки через встановлення відеокамер у громадських місцях, покращення освітлення вулиць та проведення профілактичних заходів. В цілому, Барселона вважається безпечним містом для проживання та відвідування, особливо якщо дотримуватися загальних заходів безпеки та бути уважним до особистих речей.

Які райони є хорошими а які є поганими?

Барселона має багато різноманітних районів, кожен з яких має свій унікальний характер і привабливість. Ейшампле є одним із найбільш престижних районів міста, відомим своєю імпозантною модерністською архітектурою та широкими бульварами. Грасія, колишнє незалежне містечко, славиться своєю богемною атмосферою, мистецькими галереями та маленькими кафе. Побленоу є технологічним хабом Барселони, де знаходяться багато стартапів і інноваційних компаній.

Втім, деякі райони міста, такі як Раваль і деякі частини Готичного кварталу, можуть бути менш безпечними вночі, особливо для туристів, через вищий ризик кишенькових крадіжок. Важливо зазначити, що "погані" райони в Барселоні не обов'язково є небезпечними у широкому сенсі цього слова; швидше, вони можуть вимагати більшої обережності та уваги до особистих речей.

Яка середня температура в кожному місяці протягом року

Барселона насолоджується помірним середземноморським кліматом з теплими літами та м'якими зимами. Середні температури коливаються від 9°C взимку до 24°C влітку. Ось приблизний перелік середніх температур за місяцями:

 • Січень: 9°C - 15°C
 • Лютий: 10°C - 16°C
 • Березень: 11°C - 17°C
 • Квітень: 12°C - 19°C
 • Травень: 15°C - 22°C
 • Червень: 18°C - 26°C
 • Липень: 21°C - 29°C
 • Серпень: 22°C - 29°C
 • Вересень: 20°C - 26°C
 • Жовтень: 17°C - 23°C
 • Листопад: 13°C - 18°C
 • Грудень: 10°C - 16°C

Ці температури забезпечують приємні умови для життя та відвідування міста протягом усього року. Літо є ідеальним часом для відпочинку на пляжах Барселони, тоді як м'яка зима приваблює відвідувачів, які шукають відпочинок від холодніших кліматичних умов.

Які розваги є в населеному пункті

Барселона пропонує широкий спектр розваг для всіх вікових груп та інтересів. Від відвідування світово відомих музеїв і історичних пам'яток до насолоди сонцем на міських пляжах — місто ніколи не дасть вам занудьгувати. Серед основних розваг:

 • Пам'ятки та музеї: Саграда Фамілія, Парк Гуель, Музей Пікассо та Фондація Жоана Міро є мусять-відвідати для любителів культури.
 • Пляжі: Барселонета є найпопулярнішим міським пляжем, але є й інші, такі як Богателл і Мар Белла, які також варто відвідати.
 • Гастрономія: Від місцевих тапас-барів до вишуканих ресторанів зі зірками Мішлен, Барселона славиться своїми кулінарними делікатесами.
 • Нічне життя: Великий вибір барів, клубів та концертних залів забезпечує бурхливе нічне життя.
 • Фестивалі: Місто живе різними фестивалями протягом усього року, включаючи La Mercè, Primavera Sound і Sónar.

Чи є велосипедні доріжки в населеному пункті

Барселона активно розвиває велосипедну інфраструктуру, роблячи місто зручнішим для велосипедистів. Місто має понад 200 км велосипедних доріжок, які з'єднують основні вулиці та райони, забезпечуючи безпечний і зручний доступ до більшості важливих пам'яток та районів. Крім того, існує система громадських велосипедів Bicing, яка дозволяє легко орендувати велосипед у одній точці та залишити його в іншій, зробивши велосипедний транспорт доступним варіантом для жителів та туристів.

Яка мінімальна та середня ціна оренди за житло

Оренда житла в Барселоні варіюється залежно від району, розміру житла та його стану. В середньому, ціни на оренду квартир в місті можуть стартувати від приблизно 700 євро за місяць за студію або однокімнатну квартиру в менш центральних районах. Двокімнатні квартири в більш престижних районах, таких як Ейшампле або Грасія, можуть коштувати від 1200 до 2000 євро на місяць і вище.

Ціни на оренду в центральних туристичних районах, зокрема в Готичному кварталі та поблизу пляжів, можуть бути вищими через великий попит. Важливо зазначити, що до орендної плати часто не включені комунальні платежі, які можуть додатково коштувати від 100 до 200 євро на місяць залежно від використання.

Яка мінімальна та середня ціна при купівлі житла

Ціни на нерухомість у Барселоні також різняться залежно від району, типу житла та його характеристик. В середньому, ціни за квадратний метр можуть коливатися від 3,000 євро в менш популярних районах до 6,000 євро і вище у центральних і престижних районах міста, таких як Ейшампле, Грасія та Побленоу.

За даними останніх звітів, середня ціна квартири в Барселоні становить близько 450,000 євро, але ціни можуть значно варіюватися в залежності від місцерозташування та характеристик житла. Наприклад, розкішні апартаменти або будинки з видом на море або в історичних будівлях можуть коштувати значно дорожче.

Купівля нерухомості в Барселоні також передбачає додаткові витрати, включаючи податки, нотаріальні та реєстраційні витрати, які можуть скласти від 10% до 12% від загальної вартості покупки.

Чи є великі супермаркети і чи їх багато?

Барселона має велику кількість супермаркетів, які задовольняють різноманітні потреби та бюджети жителів міста. Від великих національних мереж, таких як Mercadona, Carrefour, і Lidl, до місцевих ланцюгів, таких як Bonpreu і Condis, в Барселоні легко знайти все необхідне для щоденних покупок. Крім того, місто славиться своїми продовольчими ринками, такими як знаменитий ринок Ла Бокерія на Рамблас, де можна придбати свіжі продукти, морепродукти, м'ясо та багато іншого. Ці ринки є не тільки місцем для покупок, а й важливою частиною культурного та соціального життя міста.

Яка орієнтовна кількість шкіл в населеному пункті

У Барселоні знаходиться велика кількість освітніх закладів, які пропонують широкий спектр освітніх програм для дітей різного віку, від дошкільних установ до середніх шкіл. Місто має близько 500 державних і приватних шкіл, включаючи міжнародні школи, які пропонують навчання на кількох мовах (зокрема, англійською, німецькою, французькою) і дотримуються міжнародних освітніх стандартів. Барселона відома своїм високим рівнем освіти і наявністю шкіл, що спеціалізуються на різних методиках навчання, включаючи Монтессорі та Стейнера.

Чи є міжнародні школи?

Так, Барселона пропонує широкий вибір міжнародних шкіл, які забезпечують якісну освіту згідно з міжнародними стандартами. Ці школи часто є вибором для експатрів та багатомовних сімей, оскільки навчання здійснюється англійською та іншими мовами, а програми навчання включають International Baccalaureate (IB), британську або американську куррикулуми. Міжнародні школи надають учням можливість отримати освіту, яка буде визнана в університетах та коледжах по всьому світу.

Чи є спортзали в населеному пункті?

Барселона пропонує широкий вибір спортивних залів та фітнес-центрів, які відповідають різним потребам та уподобанням. Від великих мереж, таких як McFIT і DiR, до невеликих спеціалізованих студій, які пропонують йогу, пілатес, кросфіт та інші види тренувань. Багато спортзалів пропонують гнучкі абонементи, персональні тренування та групові заняття з професійними тренерами. Ціни можуть варіюватися від бюджетних до преміум-класу, забезпечуючи можливості для людей з будь-яким рівнем доходу.

Яка ситуація з роботою та її пропозицією?

Ринок праці в Барселоні є динамічним і різноманітним, з численними можливостями в таких секторах, як туризм, гостинність, технології, бізнес-послуги, освіта та здравоохоронення. Як важливий економічний центр Іспанії та одне з провідних міст Європи у сфері стартапів і інновацій, Барселона приваблює таланти з усього світу. Однак конкуренція за робочі місця може бути високою, особливо в популярних галузях.

Знання іспанської мови є важливим фактором при пошуку роботи, хоча для деяких позицій в міжнародних компаніях або у сфері ІТ може бути достатньо англійської. Рівень безробіття в Іспанії традиційно вищий, ніж у деяких інших європейських країнах, але ситуація постійно змінюється, і є багато можливостей для кваліфікованих фахівців.

Чи присутні університети?

Барселона є домом для декількох відомих університетів та вищих навчальних закладів, які пропонують широкий спектр програм на різних факультетах. Серед них Університет Барселони, Автономний університет Барселони, Помпеу Фабра університет та інші. Ці університети забезпечують високу якість освіти та проводять передові дослідження в різних галузях науки та гуманітарних наук, що робить місто привабливим місцем для студентів з усього світу.

Чи присутні лікарні?

Барселона має велику мережу державних і приватних медичних закладів, які надають високоякісні медичні послуги. Серед них великі лікарні, такі як Госпіталь де Сант Пау, Госпіталь Клінік та Госпіталь Валь д'Хеброн, які славляться передовими методами лікування та дослідженнями у сфері здоров'я. Барселона також є центром інновацій у медицині та фармацевтиці, пропонуючи широкий спектр спеціалізованих медичних послуг.

Скільки коштують медичні послуги? І які є варіанти?

У Барселоні існує система загального медичного обслуговування, яка надає доступ до великої кількості медичних послуг для резидентів, що є платниками соціального страхування. Державна медична допомога в Іспанії забезпечує високий рівень обслуговування, включаючи первинну медичну допомогу, спеціалізоване лікування, госпіталізацію та екстрену допомогу, без додаткових витрат або за номінальною платою за деякі послуги.

Окрім державної системи здоров'я, в Барселоні присутній і приватний сектор медичних послуг, який пропонує швидкий доступ до лікарів та спеціалізоване лікування. Вартість приватного медичного страхування може варіюватися в залежності від обраного покриття та віку страхувальника, але в середньому коштує від 50 до 200 євро на місяць.

Чи присутні стоматології та яка середня вартість стандартних послуг?

У Барселоні діє велика кількість стоматологічних клінік, які пропонують широкий спектр послуг, від профілактичного догляду до складних хірургічних втручань. Стандартний огляд та чищення зубів може коштувати від 50 до 100 євро, тоді як більш складні процедури, такі як встановлення імплантатів або ортодонтичне лікування, можуть обійтися значно дорожче. Багато стоматологів також пропонують спеціалізовані послуги, такі як відбілювання зубів і естетична стоматологія.

Яка ситуація з інтернетом? Орієнтовні ціни та варіанти

Барселона вважається одним з найбільш "підключених" міст Європи з широким доступом до швидкісного інтернету. Послуги широкосмугового інтернету пропонуються різними провайдерами, включаючи Movistar, Vodafone, і Orange, з пакетами, що варіюються від базового доступу до інтернету до комбінованих пропозицій з телебаченням і мобільним зв'язком. Ціни на інтернет залежать від швидкості та обсягу послуг, але в середньому коштують від 30 до 60 євро на місяць за підключення з швидкістю до 100 Мбіт/с.

Скільки в середньому коштують комунальні платежі і за що необхідно платити?

У Барселоні, як і в більшості великих міст Європи, комунальні платежі включають витрати на електроенергію, водопостачання, газ та вивіз сміття. В середньому, місячні витрати на комунальні послуги для однокімнатної квартири становлять від 100 до 200 євро, залежно від пори року (влітку витрати на кондиціонування можуть збільшити цю суму) та інтенсивності використання. Також необхідно враховувати, що в деяких випадках вартість інтернету та телебачення може включатися до комунальних платежів, якщо це передбачено договором оренди.

Яка мінімальна та середня зарплата в населеному пункті

Станом на 2024 рік мінімальна заробітна плата в Іспанії, яка також діє у Барселоні, становить приблизно 1,000 євро на місяць до вирахування податків. Середня заробітна плата в місті може значно коливатися залежно від сектору, рівня кваліфікації та досвіду працівника. Для кваліфікованих спеціалістів в галузях технологій, маркетингу, фінансів та інших сферах середня заробітна плата може варіюватися від 2,000 до 4,000 євро на місяць або більше.

Які банки працюють в цьому населеному пункті

У Барселоні представлені як великі іспанські банки, такі як Banco Santander, BBVA, та CaixaBank, так і численні міжнародні фінансові інститути. Клієнти мають доступ до широкого спектра банківських послуг, включаючи рахунки для щоденних потреб, кредити, іпотеку та інвестиційні продукти. Багато банків пропонують інформацію та обслуговування англійською мовою, що робить їх зручними для іноземців та експатрів.

Яка транспортна інфраструктура населеного пункту

Транспортна інфраструктура Барселони є однією з найрозвиненіших у Європі, пропонуючи широкий спектр варіантів для комфортного переміщення по місту та околицях. Громадський транспорт включає метро, автобуси, трамваї та поїзди Rodalies (приміські поїзди). Барселона також відома своїми велосипедними доріжками та системою громадських велосипедів Bicing, яка сприяє велосипедному транспорту. Для переміщення на довші відстані доступні поїзди високої швидкості AVE, що з'єднують Барселону з основними містами Іспанії, а також міжнародний аеропорт Ель-Прат, що обслуговує численні міжнародні рейси.

Орієнтовна ціна на таксі в населеному пункті

Таксі в Барселоні вважаються досить доступним та зручним способом переміщення по місту. Стартова ціна поїздки зазвичай становить близько 2,50 євро, з додатковою вартістю приблизно 1,10 євро за кожен кілометр. Ціни можуть змінюватися в залежності від часу доби, дня тижня та святкових днів. Також до загальної вартості поїздки можуть додаватися доплати за поїздки з аеропорту або великі валізи. Барселона також пропонує послуги каршерінгу та платформи для замовлення таксі через мобільні додатки, що забезпечують альтернативні варіанти для традиційного таксі.

Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Громадський транспорт в Барселоні пропонує економічно вигідні та зручні способи переміщення по місту. Стандартний квиток на одну поїздку коштує близько 2,40 євро, але існує багато варіантів проїзних карток, які пропонують необмежене користування метро, автобусами, трамваями та поїздами протягом певного періоду (наприклад, на 10 поїздок, місячний або щорічний абонементи), що робить громадський транспорт ще більш доступним. Для туристів та відвідувачів також доступні спеціальні туристичні карти, які пропонують необмежений проїзд протягом обраного числа днів.

Чи є українські спільноти і які?

У Барселоні діє активна українська спільнота, яка об'єднує українців міста та околиць. Спільнота організовує культурні заходи, зустрічі, мовні курси та інші активності, спрямовані на збереження та промоцію української культури та мови за кордоном. Через соціальні мережі та різні українські організації, такі як Український дім в Барселоні, українці мають можливість знаходити підтримку, друзів та однодумців.

Чи є органи влади в яких можна зробити документи для мігрантів?

Барселона надає різноманітні послуги для мігрантів, включаючи допомогу у вирішенні питань, пов'язаних з отриманням дозволів на проживання, роботу та інші адміністративні процедури. Міська влада працює разом з різними некомерційними організаціями та міграційними центрами, які надають інформаційну підтримку, юридичні консультації та допомогу у адаптації мігрантів в новому суспільстві. Ці послуги спрямовані на полегшення процесу інтеграції мігрантів та забезпечення їх прав і добробуту.

Висновок

Барселона — це місто, що зачаровує своєю культурою, історією та динамікою життя. Воно пропонує високий рівень життя, розмаїття культурних та соціальних можливостей, а також відкрите і приймаюче суспільство. Життя в Барселоні в 2024 році виражається через:

 • Різноманіття та інклюзивність: місто з великою і активною міжнародною спільнотою, що забезпечує культурне розмаїття та відкритість.
 • Економічні можливості: з розвиненим сектором послуг, високотехнологічними індустріями та туризмом, Барселона пропонує широкий спектр можливостей для працевлаштування та кар'єрного росту.
 • Освіта та дослідження: наявність провідних університетів та науково-дослідницьких інститутів робить місто привабливим для студентів і дослідників.
 • Медичне обслуговування: доступ до якісних медичних послуг, як у державному, так і в приватному секторах.
 • Культура та розваги: багата культурна програма, включаючи музеї, галереї, театри, концерти та фестивалі, задовольнить будь-які смаки.
 • Транспорт: ефективна транспортна система забезпечує легкий доступ до всіх районів міста та околиць.

Однак, як і будь-яке велике місто, Барселона стикається з викликами, такими як забруднення повітря, висока конкуренція на ринку праці та високі витрати на житло. Попри це, стратегічне планування міської влади та активна участь громади спрямовані на покращення умов життя та збереження високого рівня задоволення життям серед мешканців.

Життя в Барселоні пропонує унікальне поєднання історичної спадщини та сучасного життя, що робить це місто одним з найбільш привабливих місць для життя, роботи та навчання в Європі.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: