Як не потрапити на гачок під час риболовлі

Дата: Dec 15, 2023, 12:33 AM
Як не потрапити на гачок під час риболовлі

Риболовля - захоплююче хобі, яке приносить багато задоволення мільйонам людей по всьому світу. Проте, це хобі не позбавлене ризиків, зокрема ризику потрапляння на гачок. У цій статті ми розглянемо, як уникнути травм при риболовлі та що робити, якщо ви або ваш напарник все ж таки потрапили на гачок.

Основні правила безпеки при риболовлі

Щоб уникнути травм під час риболовлі, дотримуйтесь таких основних правил:

 • Ставтеся до будь-якого гачка як до потенційної загрози. Пам'ятайте, що гачок призначений для того, щоб кудись вп'ястися.
 • Зберігайте приманки та снасті лише у спеціальних коробках. Не залишайте їх розкиданими, щоб уникнути випадкового потрапляння на гачок сторонніх осіб чи тварин.
 • Не підносьте частини тіла до приманки з гачком, доки ви не впевнені, що риба надійно закріплена.
 • Слідкуйте за оточенням під час закидання та витягування риби, щоб уникнути потрапляння гачка в оточуючих.
 • Майте при собі інструмент для швидкого зняття гачка (наприклад, пасатижі чи багатофункціональний інструмент) та знайте, як ним користуватися.

Що робити, якщо ви потрапили на гачок

Отже, незважаючи на запобіжні заходи, ви або хтось із ваших напарників потрапив на гачок. Що робити у такому разі?

1. Заспокойтеся та оцініть ситуацію

По-перше, залишайтеся спокійними. Паніка лише погіршить ситуацію. Якщо гачок у вас, намагайтеся зосередитися та оцінити глибину поранення та його локалізацію.

Якщо гачок потрапив у вашого напарника, також зберігайте спокій та розсудливість. Запевніть потерпілого, що ви знаєте як допомогти, та поясніть йому свої подальші дії.

2. Приберіть зайві елементи та спорядження

Перш ніж знімати гачок, приберіть усі зайві елементи, які можуть заважати - від'єднайте воблер, обкусайте зайві гачки тощо. Вільний гачок простіше та безпечніше знімати.

3. Оберіть спосіб зняття гачка

Існує два основних способи зняття гачка:

 1. Виведення гачка разом з борідкою. За допомогою пасатижів чи подібного інструменту, виведіть гачок з тіла разом з борідкою. Після цього відкусіть гачок та видаліть його рештки.
 2. Висмикування за допомогою мотузки. Обмотайте міцну мотузку навколо гачка та зробіть різкий ривок у напрямку руху борідки. Цей спосіб підходить не для всіх випадків.

Виберіть найбільш підходящий для вашої ситуації спосіб. Як правило, перший спосіб є універсальнішим та безпечнішим.

4. Зверніться до лікаря за потреби

Якщо самостійно зняти гачок не виходить, або він заглибився у важкодоступне місце, зверніться до лікаря. Обов'язково поясніть медику особливості риболовного гачка та його будову, щоб уникнути ускладнень під час видалення.

Висновки

Отже, щоб уникнути травм під час риболовлі:

 • Дотримуйтесь правил безпеки під час поводження зі снастями
 • Будьте пильними та уважно стежте за оточенням
 • Майте під рукою інструменти для зняття гачка
 • Знайте алгоритм дій, якщо хтось потрапив на гачок

І пам'ятайте головне правило - зберігайте спокій! Паніка та поспішні дії можуть лише погіршити ситуацію. Натомість холоднокровність та впевненість значно підвищать шанси на успіх.

Бажаємо вам захоплюючої та безпечної риболовлі!


Категорія: Риболовля
Поділіться з друзями: