Топ-5 кращих кормушок для фідерної рибалки

Дата: Dec 15, 2023, 1:19 AM
Топ-5 кращих кормушок для фідерної рибалки

Фідерна рибалка набирає все більшої популярності серед українських рибалок. І це не дивно - адже цей метод дозволяє ефективно ловити практично всі види річкової та озерної риби. Однак успіх фідерування багато в чому залежить від правильного підбору кормушки.

Відомий український фідерник Євген Конюшевський поділився своїм рейтингом топ-5 кращих кормушок для ловлі на фідер. Давайте розглянемо, які саме моделі увійшли в цей список:

5 місце: Кормушки з передньовинесеним грузом (куля)

Такі кормушки часто називають "куля" - за їх аеродинамічною формою. Вони добре долають відстань при закиді і пробивають сильний вітер. Однак при ловлі на мілководді ці моделі можуть застрягати в мулі. Крім того, вони погано спливають на поверхню, що ускладнює влучання в клів. Тому Євген радить обмежити їх використання глибоководними ділянками без сильної течії.

4 місце: Пластикові кормушки

Ці моделі дуже різноманітні за формою і розміром. Завдяки наявності вертлюга вони рідше заплутують оснастку. Проте пластикові кормушки теж можуть неякісно спливати, що негативно впливає на чутливість поклівок. Євген радить зрізати крила з боків таких кормушок перед використанням - це полегшує постановку в точку при бічному вітрі.

Однак у мулистих водоймах зі слабкою течією саме пластикові моделі з широкою підставкою дозволяють уникнути заглиблення в донні відкладення. Тому для ловлі карася і коропа вони можуть бути ефективнішими за інші види.

3 місце: Кормушки з грунтозацепами

Такі конструкції добре фіксуються на дні навіть в умовах сильної течії, що актуально при ловлі у великих річках навесні після паводку.

Однак у міру зменшення сили потоку варто віддавати перевагу легшим моделям з пластику чи металу, адже:

  • За грунтозацепи може заплутуватися оснастка
  • Кормушка іноді може застрягти в ракушняку чи корчах з уламків дерев

2 місце: Металеві клітки

Класична форма, доступна в широкому асортименті за розміром, вагою, діаметром комірок. Крім того, ефективність цих кормушок можна підвищити за рахунок специфічної форми грузила. Зокрема, Євген Конюшевський з успіхом використовував модель з опуклим грузилом по центру. Завдяки цьому вдавалося ефективно протидіяти невеликій течії навіть при невеликій вазі конструкції.

Переваги металевих кліток:

  • Універсальність, широкий вибір параметрів
  • Хороше сплавання (крім деяких радянських моделей з густими стінками)

Єдиний недолік - обмежена дальність закиду порівняно з "кулею".

1 місце: Кормушки типу "криниця" (круглі моделі)

Найулюбленіший тип кормушок Євгена Конюшевського. Завдяки зміщеному вперед грузилу такі моделі чудово летять на закиді і добре спливають з глибини, залишаючись на місці навіть при потужній рибі.

Кругла форма зі щільним розташуванням грузила всередині корпусу забезпечує кращий опір течії порівняно з іншими металевими або пластиковими аналогами тієї ж ваги.

Отже, за співвідношенням характеристик кормушки-криниці є найбільш універсальним рішенням для фідерної ловлі в різних умовах. Єдине застереження: при виборі звертати увагу на розміщення грузил - воно має йти вздовж стінок, а не виступати назовні.

Ось такий топ годівниць для фідера сформував досвідчений український рибалка. Як бачимо, немає універсально "правильного" чи "неправильного" типу - у кожної конструкції є свої переваги та обмеження. Тому при підборі варто виходити з конкретних умов ловлі та враховувати рекомендації професіоналів. А головне - не боятися експериментувати!


Категорія: Риболовля
Поділіться з друзями: