Рецепт домашнього йогурту з сметани: прості кроки до здоров'я і смаку

Дата: May 17, 2023, 5:29 PM
Рецепт домашнього йогурту з сметани: прості кроки до здоров'я і смаку

Споживання йогурту стало неодмінною частиною нашого повсякденного життя, але нам рідко приходить на думку, що його можна зробити вдома. Ця стаття наведе вам детальний покроковий рецепт приготування домашнього йогурту з сметани. Підготовка йогурту вдома - це не тільки економічно вигідно, але й дозволяє контролювати якість інгредієнтів, що входять в його склад.

Що таке йогурт?

Йогурт - це продукт, що виготовляється з молока, яке бродить за допомогою спеціальних бактерій, в основному Lactobacillus bulgaricus і Streptococcus thermophilus. Вони перетворюють лактозу, що міститься в молоці, в молочну кислоту, що придає йогурту його характерний кислуватий смак.

Інгредієнти

Для приготування домашнього йогурту вам знадобляться:

  • 1 літр свіжого молока
  • 2 столові ложки сметани

Кроки приготування

  1. Перш за все, вам потрібно пастеризувати молоко. Для цього його потрібно прогріти до 85 °C і утримувати при цій температурі протягом 2-3 хвилин. Це допоможе вбити більшість бактерій, що можуть перешкоджати процесу бродіння.
  2. Після пастеризації дайте молоку охолонути до температури 43-46 °C. Це оптимальна температура для роботи бактерій, що кислять молоко.
  3. Коли молоко охолоне до потрібної температури, додайте сметану і добре перемішайте. Сметана виступає як "закваска", що запускає процес бродіння.
  4. Тепер перелийте молоко в чисту скляну банку або контейнер і закрийте кришкою.
  5. Поставте банку в тепле місце (приблизно 43 °C) на 6-12 годин. Чим довше ви залишите молоко при цій температурі, тим густіший буде йогурт.
  6. Після закінчення процесу бродіння поставте йогурт в холодильник на кілька годин, щоб він став більш густим і освіжаючим.

Це все, що потрібно для приготування домашнього йогурту з сметани. Ви можете додати в нього овочі, фрукти, мед або гранолу, щоб зробити його ще смачнішим.

Зберігання домашнього йогурту

Домашній йогурт можна зберігати в холодильнику до 2 тижнів. Завжди переконайтеся, що ваша посудина чиста і суха перед тим, як ви використаєте її для зберігання йогурту, щоб запобігти розвитку небажаних мікроорганізмів.

Оздоровчі переваги йогурту

Домашній йогурт з сметани має багато корисних властивостей. Він відомий своїми пробіотичними властивостями, що покращують здоров'я кишечника. Він також багатий на кальцій, що необхідний для здоров'я кісток і зубів, а також містить важливі вітаміни, такі як В12 і D.

Підсумок

Приготування домашнього йогурту з сметани - це простий та приємний процес. Не тільки ви матимете змогу насолоджуватися свіжим, натуральним продуктом, але й отримаєте користь для свого здоров'я. Тому не вагайтеся, спробуйте зробити свій власний йогурт сьогодні!


Категорія: Кулінарія
Поділіться з друзями: