Як зробити домашній йогурт?

Дата: Apr 13, 2023, 12:29 PM
Як зробити домашній йогурт?

Домашній йогурт - це простий, смачний та корисний продукт, який можна з легкістю приготувати власноруч. Він багатий на вітаміни, мінерали та корисні бактерії, які сприяють здоров'ю травної системи. У цій статті ми розглянемо основні кроки приготування домашнього йогурту та поради для досягнення найкращого результату.

Інгредієнти та необхідні речі

Для приготування домашнього йогурту вам знадобляться наступні інгредієнти та речі:

 • Молоко (1 літр)
 • Йогурт або спеціальні закваски для йогурту (3-4 столові ложки)
 • Термометр для молока
 • Каструля для пастеризації молока
 • Банки для зберігання йогурту
 • Рушник або ковдра для утримання температури

Приготування домашнього йогурту: крок за кроком

Крок 1: Пастеризація молока. Налийте молоко в каструлю та нагрівайте його до температури 85-90°C, періодично помішуючи. Це допоможе знищити шкідливі мікроорганізми та забезпечити краще загустіння йогурту. Після досягнення необхідної температури, зніміть каструлю з вогню.

Крок 2: Охолодження молока. Охолодіть молоко до температури 40-45°C, періодично перевіряючи його за допомогою термометра. Ця температура є оптимальною для розвитку корисних бактерій.

Крок 3: Додавання закваски. Додайте йогурт або спеціальні закваски для йогурту до охолодженого молока та добре перемішайте. Це допоможе запустити процес ферментації та перетворення молока на йогурт.

Крок 4: Розливання молока по банках. Розлийте молоко з закваскою по стерильним банкам. Закрийте банки кришками або покрийте їх пластиковою плівкою.

Крок 5: Ферментація. Помістіть банки з молоком у тепле місце (наприклад, в духовку, мікрохвильовку або просто утепліть рушником) та залиште на 6-12 годин для ферментації. Температура у приміщенні має бути близько 40°C, щоб забезпечити активний розвиток корисних бактерій.

Крок 6: Зберігання йогурту. Після закінчення ферментації, перевірте йогурт на готовність - він має бути густим та кислим. Поставте банки з йогуртом у холодильник на кілька годин, щоб він став ще густішим та освіжаючим.

Поради та варіації

Для додавання смаку та різноманітності ви можете спробувати наступні варіанти:

 • Додайте свіжі або сушені фрукти, горіхи, мед або джем до готового йогурту перед подачею.
 • Використовуйте різні види молока (коров'яче, козяче, вівсяне тощо) для експерименту зі смаком та текстурою йогурту.
 • Спробуйте додати ароматичні спеції, такі як кориця, ваніль або кардамон, для отримання смачного йогурту з нотками аромату.
 • Для приготування кисломолочного напою зменшіть кількість закваски та час ферментації.
 • Для виготовлення густого грецького йогурту, відцідіть готовий йогурт через марлю або спеціальний фільтр, щоб відокремити сироватку.

Заключне слово

Приготування домашнього йогурту - це простий та приємний процес, який дозволяє отримати корисний продукт зі своїм унікальним смаком. Експериментуйте з різними інгредієнтами та варіантами приготування, щоб знайти свій ідеальний рецепт йогурту.

Авторитетні джерела:


Категорія: Кулінарія
Поділіться з друзями: