Проста інструкція: як зробити скріншот на ноутбуці

Дата: Sep 19, 2023, 9:10 PM
Проста інструкція: як зробити скріншот на ноутбуці

Що таке скріншот?

Скріншот, або знімок екрана, - це цифровий зображення екрану вашого комп'ютера або ноутбука. Він фіксує вигляд вашого екрана у певний момент часу і дозволяє зберегти або поділитися цим зображенням з іншими користувачами.

Скріншоти можуть бути корисними в різних ситуаціях. Ви можете використовувати їх для відображення помилок, запам'ятовування важливої інформації, демонстрації чого-небудь в програмі або просто для веселощів.

Існують кілька способів зняти скріншот на ноутбуці. Ви можете використовувати комбінацію клавіш, програмне забезпечення або вебпрограми для збереження скріншотів.

Не залежно від вибраного способу, скріншоти можуть бути зручним інструментом для роботи з комп'ютером та надання візуальних пояснень. В такий спосіб ви можете запам'ятати інформацію, сохранення екстримальні моменти у іграх або просто поділитися цікавими моментами роботи з іншими.

В наступних розділах ми подробно розглянемо різні способи зняття скріншотів на ноутбуці та розкажемо, як зберігати, знаходити та редагувати ці знімки екрана.

Які існують способи зробити скріншот на ноутбуці?

Існує кілька способів зробити скріншот на ноутбуці. Найпоширеніші з них - це використання комбінацій клавіш, програмного забезпечення та вебпрограми.

Зроблення скріншота за допомогою комбінації клавіш

Найпростіший спосіб зняти скріншот - використовувати спеціальну комбінацію клавіш на клавіатурі. Це стандартний спосіб, який працює на більшості ноутбуків. Для цього використовуються такі комбінації клавіш:

 1. Для зняття скріншота усього екрану натисніть клавішу Print Screen або PrtScn.

 2. Для зняття скріншота лише активного вікна натисніть комбінацію Alt + Print Screen або Alt + PrtScn.

 3. Після натискання цієї комбінації клавіш скріншот буде скопійовано до буферу обміну. Щоб зберегти його, відкрийте програму редагування зображень, таку як Paint, Photoshop або онлайн-редактор, і натисніть Ctrl + V або виберіть опцію "Вставити" з меню.

Зроблення скріншота за допомогою програмного забезпечення

Інший спосіб зняти скріншот - встановлення програмного забезпечення для скріншотів. Ці програми надають більше можливостей для зйомки скріншотів, таких як зйомка тільки певної частини екрану або автоматична зйомка з регулярним інтервалом. Деякі популярні програми для скріншотів включають "Snagit", "Lightshot" та "Greenshot". Після встановлення програми, виконайте її запуск та виберіть налаштування для зйомки скріншотів згідно з вашими потребами.

Зроблення скріншота за допомогою вебпрограми

Також існують онлайн-вебпрограми, які дозволяють знімати скріншоти без необхідності встановлення додаткового програмного забезпечення. Це особливо зручно, якщо вам потрібно швидко зняти скріншот на публічному комп'ютері або ноутбуці. Деякі популярні вебпрограми для скріншотів включають "Lightshot", "Screenshot Guru" та "Screenshot Machine". Для зняття скріншоту за допомогою вебпрограми відкрийте веб-сторінку програми, встановіть параметри зйомки та натисніть кнопку "Зняти скріншот".

Де зберігаються скріншоти на ноутбуці?

Скріншоти, зроблені за допомогою комбінацій клавіш або програмного забезпечення для скріншотів, зазвичай зберігаються у буфер обміну. Це означає, що ви можете вставити їх в програму редагування зображень або документ за допомогою команди "Вставити" або комбінації клавіш Ctrl + V. Крім того, багато програм для скріншотів дозволяють зберегти скріншоти безпосередньо на ваш ноутбук у вигляді зображень, файлів GIF або PDF.

Як знайти та редагувати скріншот на ноутбуці?

Щоб знайти скріншоти на ноутбуці, ви можете відкрити папку "Мої зображення" або "Папка скріншотів" (якщо така існує), яка зазвичай міститься в вашій домашній папці. Також ви можете скористатися функцією пошуку у системі, щоб знайти скріншоти за назвою або датою зйомки.

Щоб редагувати скріншот, відкрийте його в програмі редагування зображень, такій як Paint, Photoshop або онлайн-редактор, і виконайте необхідні зміни. Наприклад, ви можете обрізати зображення, нанести анотації або застосувати фільтри для поліпшення якості.

Інструкція по зробленню скріншота за допомогою комбінації клавіш

Один з найпростіших способів зробити скріншот на ноутбуці - це використання комбінації клавіш. Залежно від операційної системи вашого ноутбука, комбінація клавіш може відрізнятися, але загальна ідея залишається такою ж. Ось кілька кроків, які ви можете виконати, щоб зробити скріншот за допомогою комбінації клавіш:

 1. Знаходьте на своєму клавіатурі клавішу "Print Screen" або "PrtScn". Зазвичай ця клавіша розташована вверху праворуч на клавіатурі, поруч зі "Scroll Lock" та "Pause/Break".

 2. Коли ви знаходитесь на екрані, який ви хочете знімати, натисніть "Print Screen" або "PrtScn". Це створить скріншот у вашому буфері обміну.

 3. Відкрийте програму для редагування зображень, таку як "Paint" або "Photoshop", і натисніть комбінацію клавіш Ctrl + V, щоб вставити скріншот з буфера обміну.

 4. Збережіть зображення на своєму комп'ютері, вибираючи опцію "Зберегти як" або "Експортувати".

За допомогою цієї простої комбінації клавіш ви можете легко зробити скріншот будь-якого екрана на своєму ноутбуці. Незалежно від операційної системи, ви можете використовувати цей метод для зняття скріншотів на Windows, MacOS або Linux.

Також, на деяких ноутбуках ви можете знайти інші комбінації клавіш для зйомки лише активного вікна або заданої області екрану. Приклади цих комбінацій клавіш можна знайти в налаштуваннях вашої операційної системи або шукати на Інтернеті.

Не забудьте, що ця інструкція стосується зроблення скріншотів за допомогою комбінації клавіш на ноутбуці. Якщо ви користуєтеся стаціонарним комп'ютером, можливо, вам знадобиться використовувати інші методи, такі як програмне забезпечення для скріншотів або програми вікон скріншотів.

Тепер, коли ви знаєте, як зробити скріншот за допомогою комбінації клавіш, ви можете легко зберігати знімки екрану для подальшого використання або надсилання друзям і колегам. Не соромтеся експериментувати зі скріншотами та ділитися ними з іншими!

Інструкція по зробленню скріншота за допомогою програмного забезпечення

Якщо ви не бажаєте використовувати комбінації клавіш, щоб зробити скріншот на ноутбуці, ви можете використати програмне забезпечення для цього. Нижче наведена інструкція, яка покаже вам, як зробити скріншот за допомогою програми для скріншотів.

 1. Завантажте та встановіть програму для скріншотів: Існує багато різних програм для скріншотів, які доступні для безкоштовного завантаження в Інтернеті. Ви можете вибрати будь-яку, яка вам подобається. Просто перейдіть на сайт розробника програми і натисніть кнопку "Завантажити". Після завантаження встановіть програму на свій комп'ютер, дотримуючись інструкцій на екрані.

 2. Запустіть програму для скріншотів: Після успішної установки відкрийте програму для скріншотів. Зазвичай вона з'явиться у вигляді піктограми в робочому столі або панелі завдань. Просто натисніть на піктограму програми, щоб її запустити.

 3. Зробіть скріншот: Після запуску програми вам буде доступно кілька опцій для зняття скріншоту. Це може бути кнопка "Скріншот" або "Захопити". Просто натисніть цю кнопку, а потім виділіть область екрана, яку ви хочете зняти. Коли ви виділите потрібну область, просто відпустіть кнопку миші або натисніть клавішу "Enter", щоб зробити скріншот.

 4. Збережіть скріншот: Після того, як ви зробили скріншот, програма може запитати вас, де зберегти файл скріншоту. Оберіть потрібну папку або диск, а потім натисніть кнопку "Зберегти". Ваш скріншот буде збережено у вибраному місці.

Тепер ви можете зробити скріншот на ноутбуці за допомогою програмного забезпечення. Цей метод особливо корисний, якщо вам потрібно зняти скріншот цілого веб-сторінки або додати розширені функції до своїх скріншотів.

Корисний порада: Після встановлення програми для скріншотів ви можете налаштувати гарячі клавіші для зручного та швидкого зняття скріншотів. Це дозволить вам зняти скріншот за допомогою вбудованих клавіш на клавіатурі без необхідності запускати програму кожного разу.

Тепер, коли ви знаєте, як зробити скріншот за допомогою програмного забезпечення, ви можете зручно і швидко знімати знімки екрана на своєму ноутбуці. Не соромтеся експериментувати з різними програмами, щоб знайти найбільш зручний варіант для вас.

Інструкція по зробленню скріншота за допомогою вебпрограми

Інколи ви можете знайти себе у ситуації, коли потрібно зробити скріншот веб-сторінки. Вебпрограми надають зручний і швидкий спосіб зробити скріншот у вашому веб-браузері без необхідності встановлювати додаткове програмне забезпечення.

Існує декілька вебпрограм, які перетворюють ваш веб-браузер у инструмент для зняття скріншотів. Одна з найпопулярніших вебпрограм – Nimbus Screenshot.

Щоб зробити скріншот за допомогою Nimbus Screenshot, слід дотримуватися таких кроків:

 1. Відкрийте веб-сторінку, яку ви хочете зняти скріншот.
 2. Установіть вебпрограму Nimbus Screenshot у свій веб-браузер. Вона доступна для багатьох веб-браузерів, таких як Google Chrome, Mozilla Firefox та Opera. Встановлення зазвичай потребує того, щоб ви натиснули на відповідну кнопку у вашому браузері та підтвердили встановлення.
 3. Після встановлення вебпрограми, натисніть на її іконку у панелі інструментів вашого браузера.
 4. Оберіть потрібну вам опцію скріншота, таку як "Зняти знімок всього екрану" або "Зняти скріншот видимої частини".
 5. Після того, як ви обрали опцію скріншота, підготуйтеся до зняття скріншота. Наприклад, якщо ви хочете зняти скріншот видимої частини, перетягніть мишку, щоб виділити цю частину на екрані.
 6. Коли ви готові, натисніть кнопку зазначену для зняття скріншота.
 7. Після того, як скріншот буде знятий, Nimbus Screenshot надасть вам різні варіанти збереження скріншота. Ви можете зберегти його на свій комп'ютер, відправити електронною поштою, завантажити у хмарне сховище або поділитися лінком на скріншот.

У результаті ви зможете отримати високоякісний скріншот веб-сторінки, готовий до поділу або збереження для майбутнього використання.

Примітка: Вебпрограми для зняття скріншотів можуть мати різні функції та опції, тому слід ретельно переглянути документацію або інформацію від розробників, щоб вивчити всі можливості цих програм.

Тепер, коли ви знайомі з процесом зняття скріншотів за допомогою вебпрограми, можете використовувати цей метод для безпроблемного отримання зображень веб-сторінок, які вам потрібні.

Де зберігаються скріншоти на ноутбуці?

Коли ви робите скріншот на ноутбуці, він автоматично зберігається у визначеному місці на вашому пристрої. Залежно від операційної системи та налаштувань, де зберігаються скріншоти може відрізнятися.

Windows

На комп'ютерах з операційною системою Windows скріншоти зазвичай зберігаються у папці "Pictures" (Зображення) у вашому основному каталозі. Ви зможете знайти цю папку, відкривши провідник файлів та перейшовши до розділу "Зображення".

Також, в Windows 10 ви можете використовувати програму "Snip & Sketch" для зйомки скріншотів, котрі будуть зберігатися автоматично. Ви зможете знайти ці скріншоти у папці "Pictures" (Зображення), в підпапці "Screenshots" (Скріншоти).

MacOS

На комп'ютерах з операційною системою MacOS скріншоти за замовчуванням зберігаються на робочому столі. Нові скріншоти будуть автоматично зберігатися з назвою "Screenshot" (Скріншот), за яким слідує дата і час зйомки.

Ви також можете змінити шлях збереження скріншотів на вашому Mac, використовуючи програму "Знімок екрану". У налаштуваннях цієї програми ви зможете обрати фіксоване місце збереження для своїх скріншотів.

Linux

Для більшості дистрибутивів Linux скріншоти за замовчуванням зберігаються у вашому домашньому каталозі у підпапці "Pictures" (Зображення) або "Screenshots" (Скріншоти). Окремі дистрибутиви можуть мати свої власні налаштування щодо зберігання скріншотів, тому перевірте документацію свого дистрибутиву для точної інформації.

Зміна місця збереження скріншотів

Якщо ви хочете змінити місце збереження скріншотів на своєму ноутбуці, ви можете зробити це в налаштуваннях операційної системи або програми для зйомки скріншотів. У деяких випадках ви можете вибрати конкретну папку, куди будуть автоматично зберігатися всі скріншоти.

Збережені скріншоти можуть бути використані безпосередньо з місця збереження або ви можете скопіювати їх в іншу папку або редагувати за допомогою відповідного програмного забезпечення.

Тепер ви знаєте, де зберігаються скріншоти на ноутбуці з різними операційними системами. На наступному кроці ми розглянемо, як знайти та редагувати скріншоти на вашому пристрої.

Як знайти та редагувати скріншот на ноутбуці?

Після того, як ви зробили скріншот на своєму ноутбуці, ви можете знайти його у спеціальній папці чи редагувати безпосередньо у програмі для перегляду зображень. Ось кілька простих кроків, які вам допоможуть знайти та редагувати свої скріншоти:

 1. Відкрийте папку "Мої зображення" або "Мої документи" на вашому ноутбуці. Зазвичай ці папки знаходяться на робочому столі або в меню "Пуск".
 2. У папці "Мої зображення" знайдіть підпапку під назвою "Скріншоти" або "Screenshots". Ваші скріншоти зазвичай автоматично зберігаються саме тут.
 3. Відкрийте папку "Скріншоти" або "Screenshots" і знайдіть бажаний скріншот. Натисніть на нього двічі, щоб відкрити його у програмі для перегляду зображень.
 4. Коли скріншот відкрився, ви можете його редагувати, якщо бажаєте. Більшість програм для перегляду зображень мають основні інструменти редагування, такі як обрізка, підписування, малювання тощо. Просто виберіть потрібне вам інструменти та внесіть необхідні зміни до скріншоту.
 5. Після того, як ви закінчили редагування, збережіть зміни, натиснувши кнопку "Зберегти" або "Експортувати" у програмі для перегляду зображень.

Таким чином, ви знайдете та редагувати свої скріншоти на своєму ноутбуці з легкістю. Не забудьте зберегти зміни після редагування, щоб ваш скріншот було зручно використовувати у майбутньому.

Здобути знання щодо скріншотів та навчитися робити їх може бути корисною навичкою. Незалежно від того, чи вчитеся ви або працюєте на ноутбуку, знання щодо роботи зі скріншотами допоможуть вам ефективніше виконувати завдання та спілкуватися з іншими віртуально.

Якщо у вас виникли додаткові питання щодо знаходження та редагування скріншотів на вашому ноутбуці, перегляньте розділ "Часто задавані питання" нижче для отримання більш детальної інформації.

Висновок

У цій статті ми розглянули просту інструкцію щодо того, як зробити скріншот на ноутбуці. Ми дослідили різні способи зняття скріншоту, включаючи використання комбінації клавіш та програмного забезпечення.

Один із найпростіших способів зробити скріншот на ноутбуці - використовувати комбінацію клавіш Print Screen або PrtSc. Це дозволяє зняти знімок відразу всього екрану, а потім зберегти його за бажанням.

Для тих, хто бажає більш спеціалізовані інструменти, деякі програми для скріншотів, такі як Lightshot або Snagit, можуть надати додаткові функції, такі як редагування та анотування скріншотів перед збереженням.

Крім того, можна використовувати онлайн-сервіси, такі як Lightshot або Nimbus, для зйомки скріншотів без установки програмного забезпечення на комп'ютер.

Після зйомки скріншоту, його можна знайти в папці "Скріншоти", яка зазвичай розташована у кореневому каталозі ноутбука. Для відкриття та редагування скріншоту можна використовувати програми для обробки зображень, такі як Paint або Photoshop.

Загалом, знання того, як зробити скріншот на ноутбуці, може бути корисним для різних ситуацій, включаючи збереження важливої інформації або надання технічної допомоги.

Якщо виникли будь-які запитання або проблеми, перегляньте наш FAQ нижче або зверніться до довідкової документації вашого конкретного ноутбука.

FAQ

 1. Як зняти скріншот на ноутбуці?

  • Існує кілька способів зняти скріншот на ноутбуці. Один з найпоширеніших - використання комбінації клавіш "Print Screen" або "PrtSc" або "PrtScn". Ця клавіша зазвичай розташована у верхній правій частині клавіатури. Після натискання цієї клавіші, скріншот екрану зберігається в буфер обміну. У разі якщо використовується ноутбук без віддільної клавіши "Print Screen", необхідно натискати клавішу "Fn" + "Windows" + "Space" або "Fn" + "Shift" + "S" (для вибору певної області екрану).
 2. Як зробити знімок екрану вікна?

  • Якщо ви хочете зняти скріншот тільки окремого вікна, то можете використовувати комбінацію клавіш "Alt" + "PrtScn". Це зняття збереже лише активне вікно, а не весь екран. Скріншот вікна також буде збережений в буфер обміну.
 3. Чи є програми для скріншотів на ноутбуці?

  • Так, існують багато програм, які допомагають зробити скріншот на ноутбуці. Одна з популярних програм - Greenshot. Вона має багато додаткових функцій, таких як можливість виділити певну область екрану перед зняттям скріншота, створення аннотацій на знімку, збереження у різних форматах та інші.
 4. Як знайти та редагувати скріншот на ноутбуці?

  • Після зняття скріншоту, він зберігається в буфер обміну. Ви можете відкрити програму для редагування зображень, таку як Paint, Photoshop або безкоштовну онлайн-програму, і вставити скріншот з буфера обміну. Після цього ви зможете змінити або видалити елементи на зображенні, додати аннотації, текст або накладати фільтри.
 5. Як зберегти скріншот на ноутбуці?

  • Після зняття скріншоту, він зберігається в буфер обміну. Щоб зберегти його як файл, відкрийте будь-який графічний редактор або обробник зображень, вставте скріншот з буфера обміну, і збережіть файл у потрібному форматі (наприклад, JPEG або PNG).
 6. Де зберігаються скріншоти на ноутбуці?

  • Збереження скріншотів на ноутбуці залежить від налаштувань вашої системи та програми для зняття знімків екрану. Зазвичай вони зберігаються в папці "Pictures" або "Мої документи" у вашому основному каталозі.
 7. Як зберегти скріншот у високій якості?

  • Якість зняття скріншота залежить від типу екрану вашого ноутбука та налаштувань дисплея. Однак, ви можете зберегти скріншот у високій якості, використовуючи формат зображення PNG. Цей формат зберігає більше деталей та забезпечує кращу якість зображення.
 8. Чи можна виділити певну область екрану для зняття скріншоту?

  • Так, ви можете виділити певну область екрану для зняття скріншоту за допомогою спеціального програмного забезпечення або вбудованої функції у деяких версіях операційних систем. Зазвичай, для виділення області екрану необхідно натиснути та утримувати ліву клавішу миші і виділити потрібну область.

Тепер ви повинні бути готові до зйомки скріншотів на своєму ноутбуці. Розташуйте цільову статтю на знімку екрану і діліться скріншотами з іншими або використовуйте їх для своїх потреб.


Категорія: Технології
Поділіться з друзями: