Переїзд у Аліканте (Іспанія): Що ви повинні знати про житло, роботу та дозвілля

Додано (оновлено): Mar 29, 2024, 10:50 AM
Переїзд у Аліканте (Іспанія): Що ви повинні знати про житло, роботу та дозвілля

Аліканте — привабливе місто на східному узбережжі Іспанії, в регіоні Валенсія. Воно славиться своїми пляжами, історичними пам'ятками та великою кількістю сонячних днів протягом року. Якщо ви плануєте переїзд до Аліканте, важливо врахувати низку факторів, від житлових умов до можливостей для дозвілля.

Яка кількість населення

Станом на останні дані, населення Аліканте становить близько 330 000 людей. Місто є одним із ключових туристичних центрів регіону Валенсія та значним економічним вузлом, що приваблює не тільки туристів, а й тих, хто шукає місце для життя під сонцем. Аліканте відрізняється високою якістю життя, розвиненою інфраструктурою та м'яким середземноморським кліматом.

Кількість молодого та старшого населення в населеному пункті

Демографічна структура Аліканте доволі різноманітна. Загалом, місто має збалансоване співвідношення молодого та старшого населення, з невеликим переважанням вікової категорії 25-54 роки. Це свідчить про активний робочий вік більшості населення. Також в Аліканте проживає значна кількість пенсіонерів, які обирають це місце для комфортного життя на узбережжі після завершення кар'єри. Спільнота експатріантів тут також досить чисельна, особливо серед громадян Європейського Союзу, що додатково сприяє культурному та демографічному розмаїттю міста.

Які є культурні особливості?

Аліканте може похвалитися багатою культурною спадщиною та різноманітністю традицій. Однією з найвідоміших культурних подій є фестиваль "Hogueras de San Juan", що святкується в червні і символізує початок літа. В цей період по всьому місту встановлюють великі фігури, зроблені з пап'є-маше, які потім спалюють в останню ніч фестивалю, створюючи незабутнє видовище. Крім того, Аліканте відоме своїми виноробними традиціями, а місцеві вина цінуються за високу якість.

Місто також славиться своїми музеями та галереями, серед яких виділяються Археологічний музей Аліканте та Музей сучасного мистецтва. Архітектурна спадщина міста включає численні історичні будівлі та пам'ятники, серед яких замок Санта-Барбара, що височіє над містом, та старовинний квартал Санта-Крус, який вабить вузькими вуличками та яскравими будинками.

Яка ситуація з навколишнім середовищем та забрудненістю повітря

Аліканте, як і більшість міст Іспанії, приділяє велику увагу збереженню навколишнього середовища та підтримці чистоти повітря. Завдяки своєму розташуванню на узбережжі Середземного моря, місто має досить чисте повітря, хоча в літні місяці висока температура та інтенсивний туристичний потік можуть сприяти збільшенню рівня забруднення.

Місцева влада Аліканте вживає заходів для зниження викидів в атмосферу, включаючи розвиток громадського транспорту, стимулювання використання електромобілів та велосипедів, а також збільшення зелених насаджень у міських районах. Регулярне обслуговування пляжів та прибережних зон також сприяє підтримці чистоти морського узбережжя, що є важливою частиною екологічної стратегії міста.

Які податки в даному населеному пункті?

В Іспанії система податків є загальнонаціональною, тому мешканці Аліканте підпадають під ті ж податкові обов'язки, що й інші громадяни країни. До основних податків належать податок на доходи фізичних осіб (IRPF), податок на додану вартість (IVA), корпоративний податок для підприємств, а також місцеві податки, такі як податок на нерухомість (IBI). Ставки податку на доходи фізичних осіб залежать від розміру доходу і можуть варіюватися від 19% до 45%. Важливо відзначити, що в Іспанії існує система муніципальних податків, які стягуються з власників нерухомості, зокрема, податок на нерухомість IBI, який розраховується від кадастрової вартості об'єкта.

Який рівень злочинності?

Аліканте вважається порівняно безпечним містом для життя та відпочинку. Рівень злочинності тут нижчий, ніж у деяких інших великих містах Іспанії. Звісно, як і в будь-якому туристичному місті, тут існують проблеми з кишеньковими злодіями, особливо в місцях великого скупчення людей, але загальний рівень серйозних злочинів залишається відносно низьким. Місцева поліція активно працює над забезпеченням порядку та безпеки, особливо у туристичний сезон. Мешканцям і гостям міста рекомендується дотримуватися звичайних заходів обережності, щоб уникнути неприємностей.

Які райони є хорошими, а які є поганими?

Аліканте, як і більшість міст, має свої більш та менш привабливі райони для проживання. Серед популярних і вважаються "хорошими" районами можна виділити:

 • Центр міста (El Centro): з історичними пам'ятками, магазинами, ресторанами та легким доступом до пляжу.
 • Албуфера (Albufereta): житловий район біля моря з відмінними пляжами та розвиненою інфраструктурою.
 • Сан Хуан (San Juan): відомий своїми прекрасними пляжами, він також пропонує широкий вибір житла.

Менш привабливими або вважаються "поганими" районами є ті, що зазнають економічних труднощів або мають високий рівень шуму та забруднення. Втім, важливо зазначити, що Аліканте загалом є досить безпечним містом, і навіть менш привабливі райони не є небезпечними за стандартами багатьох інших країн.

Яка середня температура в кожному місяці протягом року

Аліканте має середземноморський клімат, який характеризується теплим, сухим літом та м'якою, вологою зимою. Середня температура коливається протягом року наступним чином:

 • Січень: 11°C - 17°C
 • Лютий: 12°C - 18°C
 • Березень: 14°C - 20°C
 • Квітень: 15°C - 22°C
 • Травень: 18°C - 25°C
 • Червень: 21°C - 28°C
 • Липень: 24°C - 30°C
 • Серпень: 25°C - 31°C
 • Вересень: 22°C - 28°C
 • Жовтень: 19°C - 25°C
 • Листопад: 15°C - 21°C
 • Грудень: 12°C - 18°C

Ці дані можуть варіюватися з року в рік, але в цілому вони надають загальне уявлення про клімат у Аліканте. Літо тут гаряче та сухе, ідеальне для відпочинку на пляжі, тоді як зима м'яка з помірними опадами, що робить Аліканте привабливим місцем для проживання або відпочинку протягом усього року.

Які розваги є в населеному пункті

Аліканте пропонує широкий спектр розважальних можливостей, як для місцевих жителів, так і для туристів. Починаючи від історичних пам'яток до сучасних культурних заходів, у місті знайдуться розваги на будь-який смак:

 • Пляжі: Аліканте відоме своїми чудовими пляжами, такими як Постігет, Сан Хуан, і Албуфера, які ідеально підходять для купання, засмаги та водних видів спорту.
 • Замок Санта-Барбара: Розташований на горі Бенакантіль, замок є однією з головних визначних пам'яток міста, звідки відкривається вид на всю округу.
 • Прогулянки по Еспланаді: Еспланада де Еспанья — це мальовнича набережна, вимощена мозаїкою, де розташовані численні кафе та ресторани.
 • Музеї та галереї: Аліканте має багато музеїв, включаючи Археологічний музей, Музей сучасного мистецтва і Музей Марсипану.
 • Гастрономічні тури: Регіон славиться своєю кухнею, включаючи рисові страви та морепродукти. Гастрономічні тури можуть стати відмінним способом познайомитись з місцевою кухнею.
 • Фестивалі: Крім "Hogueras de San Juan", у місті проходять численні культурні заходи та фестивалі протягом усього року.

Чи є велосипедні доріжки в населеному пункті

Аліканте активно розвиває велосипедну інфраструктуру, прагнучи стати більш дружнім до велосипедистів містом. Наразі в місті є кілька велосипедних доріжок, які з'єднують центральні райони з пляжами та іншими ключовими пунктами. Крім того, існує прокат велосипедів, що робить їх доступними як для місцевих жителів, так і для туристів. Хоча велосипедна мережа міста продовжує розвиватися, вже зараз велосипед є зручним та популярним засобом пересування по Аліканте.

Яка мінімальна та середня ціна оренди за житло

Ціни на оренду житла в Аліканте можуть варіюватися залежно від розташування, стану та розміру об’єкта. Станом на останній доступний період, мінімальна ціна оренди за невелику квартиру в менш центральних районах міста може починатися приблизно від 400 євро на місяць. Середня ціна оренди за двокімнатну квартиру у більш привабливих районах, ближче до центру або узбережжя, може становити від 600 до 800 євро на місяць. Звісно, ціни можуть значно зростати за розкішні апартаменти або житло в ексклюзивних районах.

Яка мінімальна та середня ціна при купівлі житла

Придбання нерухомості в Аліканте також варіюється за ціною, в залежності від багатьох факторів, включаючи локацію, площу та стан об’єкта. Мінімальні ціни на квартири в менш популярних районах міста можуть починатися від приблизно 1,000 євро за квадратний метр, тоді як в більш вимогливих районах, особливо близько до моря або в центрі, ціни можуть стартувати від 2,000-2,500 євро за квадратний метр. Середня вартість квартири може сягати 200,000 євро та вище, знову ж таки, в залежності від розташування та характеристик нерухомості.

Чи є великі супермаркети і чи їх багато?

Аліканте добре забезпечене мережею супермаркетів та гіпермаркетів, що включає як місцеві, так і міжнародні торгові ланцюги. В місті можна знайти великі супермаркети, такі як Mercadona, Carrefour, Aldi, та Lidl, які пропонують широкий асортимент товарів, від продуктів харчування до побутових потреб. Крім того, є численні менші магазини, спеціалізовані продуктові та органічні магазини. Ринки, такі як Центральний ринок (Mercado Central), пропонують свіжі продукти, морепродукти, м’ясо, та делікатеси.

Яка орієнтовна кількість шкіл в населеному пункті

В Аліканте існує велика кількість освітніх закладів, що охоплюють як державні, так і приватні школи, включаючи міжнародні навчальні заклади. Загалом, у місті та його околицях можна знайти понад 100 шкіл різного спрямування – від дошкільних закладів до вищих середніх шкіл. Це включає спеціалізовані школи, як-от мовні або спортивні ліцеї, що дає можливість обрати навчальний заклад згідно з індивідуальними потребами та інтересами дитини.

Чи є міжнародні школи?

Аліканте має кілька міжнародних шкіл, які пропонують навчальні програми на англійській мові та інших мовах, відповідно до міжнародних стандартів освіти. Ці школи зазвичай пропонують Міжнародну бакалаврську програму (IB) або британську програму A-levels, що робить їх популярним вибором серед іноземних сімей, що живуть у місті, а також серед іспанських сімей, які бажають забезпечити своїм дітям міжнародну освіту. Наявність міжнародних шкіл сприяє легшій адаптації іноземних студентів та допомагає підготувати їх до вступу в університети по всьому світу.

Чи є спортзали в населеному пункті?

Аліканте пропонує широкий вибір спортивних залів та фітнес-центрів, від великих мережевих фітнес-клубів до спеціалізованих студій йоги та пілатесу. Більшість спортзалів обладнані сучасним тренажерним обладнанням, а також пропонують різноманітні групові заняття, включаючи аеробіку, спінінг, зумбу та багато іншого. Також існують спортивні клуби, які спеціалізуються на певних видах спорту, наприклад, боксі, тенісі, плаванні чи велоспорті, забезпечуючи мешканцям міста та його околиць великий вибір для підтримки фізичної активності та здорового способу життя.

Яка ситуація з роботою та її пропозицією?

Ринок праці в Аліканте досить різноманітний, з можливостями у сферах туризму, сервісу, освіти, а також у галузі технологій та бізнесу. Оскільки місто є важливим туристичним центром, значна частина робочих місць пов'язана саме з цією галуззю. Влітку сезонність значно впливає на пропозиції роботи, особливо в готельному бізнесі, ресторанному господарстві та інших сферах послуг. Незважаючи на це, в Аліканте також розвивається сектор інформаційних технологій та стартапів, що пропонує додаткові можливості для фахівців у цій галузі. Знання іспанської мови є важливим фактором при пошуку роботи, хоча в деяких міжнародних компаніях або у сфері обслуговування туристів можливе використання англійської як робочої мови.

Чи присутні університети?

Аліканте є домом для кількох вищих навчальних закладів, серед яких вирізняється Університет Аліканте (Universidad de Alicante). Він пропонує широкий спектр бакалаврських і магістерських програм, що охоплюють різні галузі знань, включаючи гуманітарні науки, науки про здоров'я, технічні спеціальності, соціальні та юридичні науки. Університет славиться своєю інноваційною діяльністю, дослідницькими програмами та міжнародним співробітництвом, пропонуючи студентам можливості обміну та стажування за кордоном.

Чи присутні лікарні?

Аліканте добре забезпечене медичними установами, включаючи державні та приватні лікарні, які пропонують широкий спектр медичних послуг на високому рівні. Серед найвідоміших лікарень міста можна виділити Університетську лікарню Аліканте (Hospital Universitario de Alicante), яка є однією з найбільших і найбільш оснащених у регіоні. Крім того, існують спеціалізовані медичні центри та клініки, що пропонують послуги з конкретних медичних спеціалізацій, включаючи кардіологію, ортопедію, материнство та дитячу медицину.

Скільки коштують медичні послуги? І які є варіанти?

В Іспанії існує універсальна система охорони здоров'я, яка забезпечує безкоштовне медичне обслуговування для всіх громадян та резидентів, які сплачують соціальне страхування. Водночас в Аліканте існує також розвинена мережа приватних медичних центрів і лікарень, які пропонують платні послуги, часто з коротшими термінами очікування та вищим рівнем комфорту. Вартість приватного медичного страхування та послуг може варіюватися залежно від обраного пакету та страхової компанії, але в середньому страхування коштує від 50 до 200 євро на місяць, забезпечуючи доступ до широкого спектру медичних послуг без значних додаткових витрат.

Чи присутні стоматології та яка середня вартість стандартних послуг?

У Аліканте є багато стоматологічних клінік, які пропонують повний спектр стоматологічних послуг, від профілактичного догляду та чищення зубів до більш складних процедур, таких як імплантація та ортодонтичне лікування. Середня вартість стандартного візиту до стоматолога для чищення зубів може коливатися від 30 до 60 євро. Вартість більш складних процедур, як-от пломбування або витягування зуба, залежатиме від складності випадку та матеріалів, які використовуються. Стоматологічні імплантати та ортодонтичне лікування можуть коштувати значно дорожче, до кількох тисяч євро, залежно від конкретної процедури та клініки.

Яка ситуація з інтернетом? Орієнтовні ціни та варіанти

В Аліканте, як і в більшості міст Іспанії, доступ до високошвидкісного інтернету є досить розвиненим. Провайдери пропонують різноманітні пакети послуг, що включають як широкосмуговий доступ до інтернету через ADSL або оптоволокно, так і мобільний інтернет. Ціни на інтернет-послуги можуть варіюватися залежно від швидкості та обсягу пакета, але в середньому коливаються від 30 до 60 євро на місяць за пакет широкосмугового інтернету. Багато провайдерів також пропонують комбіновані пакети, що включають інтернет, телебачення та мобільний зв'язок, що може бути більш вигідним для споживачів.

Скільки в середньому коштують комунальні платежі і за що необхідно платити?

Комунальні платежі в Аліканте, як правило, включають водопостачання, електроенергію, газ (якщо використовується для опалення або готування) та вивіз сміття. В середньому, вартість комунальних послуг для двокімнатної квартири може складати від 100 до 150 євро на місяць, залежно від споживання. Ця сума може збільшуватися в літні місяці через використання кондиціонерів. Важливо зазначити, що вартість комунальних послуг може варіюватися в залежності від розміру житла, ефективності ізоляції, кількості мешканців та їх споживчих звичок.

Яка мінімальна та середня зарплата в населеному пункті

Мінімальна зарплата в Іспанії встановлюється на національному рівні та станом на останній доступний період становить приблизно 1,050 євро на місяць в брутто (до вирахування податків і внесків). Середня зарплата в Аліканте може варіюватися в залежності від сектору економіки, досвіду та кваліфікації працівника, але загалом вона зазвичай трохи нижча, ніж у більших містах країни, як-от Мадрид або Барселона. Для спеціалістів в галузі ІТ, фінансів або інженерії середня зарплата може сягати 2,000-3,000 євро на місяць в брутто.

Які банки працюють в цьому населеному пункті

В Аліканте представлені як великі іспанські банки, такі як Santander, BBVA, CaixaBank, та Banco Sabadell, так і регіональні та міжнародні банківські установи. Мешканці та гості міста можуть скористатися широким спектром банківських послуг, включаючи відкриття рахунків, кредити, іпотеки та інвестиційні продукти. Багато банків пропонують інформацію та обслуговування клієнтів англійською та іншими мовами, що робить їх доступнішими для іноземців.

Яка транспортна інфраструктура населеного пункту

Транспортна інфраструктура Аліканте добре розвинена і включає різноманітні види транспорту, що забезпечують зручне пересування по місту та околицях:

 • Трамваї та легка залізниця: Аліканте має трамвайну систему, що з'єднує центр міста з віддаленими районами та деякими прилеглими містами, зокрема, з Сан Хуаном, Ель Кампельйо та Бенідормом.
 • Автобуси: Міські та приміські автобусні маршрути ефективно покривають місто та навколишні райони, пропонуючи доступний спосіб пересування.
 • Залізничне сполучення: Залізнична станція Аліканте забезпечує з'єднання з великими містами Іспанії, включаючи Мадрид, Валенсію та Барселону.
 • Аеропорт: Міжнародний аеропорт Аліканте-Ельче розташований приблизно в 9 км від міста і обслуговує рейси до багатьох напрямків у Європі та за її межами.

Орієнтовна ціна на таксі в населеному пункті

Таксі в Аліканте є популярним і зручним способом пересування, особливо для тих, хто прагне дістатися до пункту призначення без пересадок. Стартова ціна за посадку зазвичай становить близько 4 євро, а кілометрова ставка – від 1 до 1,5 євро, в залежності від часу доби та дня тижня. Ціна поїздки в аеропорт або з аеропорту може варіюватися від 20 до 30 євро, залежно від точного місця призначення в місті.

Орієнтовна ціна проїзду на громадському транспорті

Вартість проїзду на громадському транспорті в Аліканте є доступною. Одноразовий квиток на автобус або трамвай коштує близько 1,45 євро. Існують також проїзні квитки, наприклад, місячний абонемент, який пропонує необмежене користування міським транспортом і може коштувати близько 30-40 євро, що є вигідним варіантом для регулярних пасажирів.

Чи є українські спільноти і які?

Аліканте, як і багато інших міст Іспанії, має активну українську діаспору. Українські спільноти в Аліканте та навколишніх районах зазвичай організовують культурні заходи, зустрічі та святкування українських традиційних свят. Існують також українські церкви, які стають центрами культурного та духовного життя для українців в еміграції. Для новоприбулих ці спільноти можуть стати важливою підтримкою в адаптації до нового середовища.

Чи є органи влади в яких можна зробити документи для мігрантів?

У Аліканте працюють органи влади, які займаються питаннями міграції та надають допомогу в оформленні необхідних документів для мігрантів, включаючи реєстрацію місця проживання, отримання NIE (ідентифікаційний номер іноземця) та дозволів на проживання та роботу. Один з ключових органів — це Іноземна поліція (Policía Nacional), яка відповідає за реєстрацію та видачу документів іноземцям. Крім того, місцева влада та різні недержавні організації надають консультаційну підтримку з питань інтеграції, навчання мови та доступу до медичних та соціальних послуг.

Висновок

Переїзд до Аліканте може стати захоплюючим та вигідним кроком, завдяки м'якому середземноморському клімату, розвиненій інфраструктурі та багатій культурі. Місто пропонує хороші можливості для життя, навчання та роботи, з великою кількістю варіантів для дозвілля та відпочинку. Наявність міжнародних спільнот та сприятлива міграційна політика роблять Аліканте привабливим вибором для людей з усього світу. Плануючи переїзд, важливо ретельно ознайомитись з усіма аспектами життя в місті, щоб ваш досвід був максимально позитивним.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: