Запобігання болю в м’язах після тренування: поради та підказки

Дата: Sep 8, 2023, 1:38 AM
Запобігання болю в м’язах після тренування: поради та підказки

Одним із найпоширеніших побічних ефектів фізичних вправ є біль у м’язах. Хоча певний ступінь болю в м’язах часто є ознакою хорошого тренування, надмірна хворобливість може вплинути на вашу здатність регулярно виконувати вправи. На щастя, є кілька стратегій, якими можна скористатися, щоб запобігти болю в м’язах після тренування.

Ключові висновки:

  • Біль у м’язах після тренування може вплинути на вашу здатність виконувати регулярні вправи
  • Є кілька ефективних порад і хитрощів, щоб запобігти болю в м’язах

Розуміння м’язового болю та його причини

Ви коли-небудь відчували, що ваші м’язи горять після важкого тренування? Це відчуття печіння відоме як біль у м’язах. Це звичайне явище, коли ви займаєтесь фізичною активністю, до якої ваше тіло не звикло.

Існує два типи м’язового болю: гострий і відстрочений біль у м’язах (DOMS). Гострий біль у м’язах – це короткочасний біль, який виникає одразу або незабаром після тренування та зазвичай зникає протягом годин. DOMS з'являється через 24-48 годин після тренування і може тривати кілька днів.

Причини болю в м'язах можна пояснити кількома факторами. Виконуючи виснажливі вправи, ви спричиняєте мікророзриви м’язів, що призводить до запалення та болю. Крім того, накопичення молочної кислоти в м’язах також може сприяти болю.

Важливо розуміти причини м’язового болю, щоб у майбутньому ви могли вжити заходів, щоб полегшити або мінімізувати його. Дотримуючись профілактичних заходів, ви зможете насолоджуватися тренуваннями, не відчуваючи потреби брати додаткові дні відпочинку через біль у м’язах.

Процедури розминки та охолодження

Один із найефективніших способів запобігти болю в м’язах після фізичних вправ – це включити у свої тренування процедури розминки та охолодження. Правильна процедура розминки допомагає підготувати ваші м’язи до фізичної активності за рахунок збільшення кровотоку та температури тіла. З іншого боку, процедура розслаблення допомагає вашому тілу відновитися після тренування, поступово зменшуючи частоту серцевих скорочень і повертаючи м’язи до стану спокою.

Щоб створити ефективну програму розминки, почніть із кардіо вправ низької інтенсивності, таких як біг підтюпцем або їзда на велосипеді. Це допоможе збільшити частоту серцевих скорочень і приплив крові. Потім додайте деякі динамічні розтяжки, спрямовані на м’язи, які ви будете використовувати під час тренування, наприклад махи ногами або кола руками.

Щоб розслабитися, почніть з легких кардіотренувань, щоб поступово знизити пульс і температуру тіла. Після цього зосередьтеся на статичних розтяжках, які допоможуть подовжити та розслабити м’язи. Утримуйте кожну розтяжку принаймні на 30 секунд і не забудьте глибоко дихати та розслаблятися під час розтяжки.

Зволоження та живлення

Правильна гідратація та харчування мають вирішальне значення для запобігання болю в м’язах після тренування. Зневоднення може призвести до посилення пошкодження м’язів і запалення, а недостатнє споживання поживних речовин може перешкоджати відновленню м’язів.

Щоб підтримувати належну гідратацію, намагайтеся випивати принаймні 8-10 склянок води на день і більше, якщо ви інтенсивно тренуєтеся. Спортивні напої також можуть бути корисними, оскільки містять електроліти, які допомагають підтримувати баланс рідини в організмі.

Що стосується харчування, обов’язково дотримуйтеся збалансованої дієти, яка містить велику кількість білка, вуглеводів і здорових жирів. Білок необхідний для відновлення та росту м’язів, тоді як вуглеводи забезпечують енергією для фізичних вправ і допомагають у відновленні м’язів. Корисні жири, такі як ті, що містяться в авокадо та горіхах, можуть допомогти зменшити запалення та підтримати загальний стан здоров’я.

Подумайте про включення білкових добавок, таких як порошок сироваткового протеїну, у свій раціон, щоб підтримати відновлення м’язів. Амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA) також можуть бути корисними, оскільки вони можуть допомогти зменшити пошкодження та біль у м’язах.

Поступовий прогрес і правильна техніка

Однією з найпоширеніших причин болю в м’язах є занадто швидке напруження. Поступове прогресування є ключовим для запобігання ригідності м’язів після тренування.

Важливо починати з комфортного рівня і поступово збільшувати інтенсивність і тривалість. Це дозволяє вашим м'язам адаптуватися і стати сильнішими, не відчуваючи надмірного напруження.

Використання належної техніки також має вирішальне значення для запобігання болю в м’язах. Якщо вправи виконуються неправильно, це може спричинити непотрібне навантаження на м’язи та суглоби. Обов’язково зверніться за порадою до професійного тренера або проведіть дослідження, щоб переконатися, що ви використовуєте правильну форму.

Включення розтяжки у вашу рутину також може допомогти запобігти болю в м’язах, сприяючи гнучкості та правильному вирівнюванню під час вправ.

Відпочинок і відновлення

Хоча може виникнути спокуса подолати біль, відпочинок і відновлення мають вирішальне значення для запобігання болю в м’язах після тренування. Без належного відпочинку ваші м’язи не матимуть часу на відновлення та відновлення, що може призвести до подальшого болю та навіть травм.

Достатній сон є одним із найпростіших і найефективніших способів сприяти відновленню м’язів. Спіть 7-9 годин щоночі, щоб дати м’язам достатньо часу для відновлення. Крім того, включення активного відновлення у ваш розпорядок дня може допомогти зменшити біль у м’язах. Такі види діяльності, як йога, плавання та легка розтяжка, можуть збільшити приплив крові до м’язів і допомогти у виведенні молочної кислоти.

Не забудьте запланувати дні відпочинку у свій розпорядок тренувань. Дні відпочинку дають м'язам можливість повністю відновитися перед наступним тренуванням. Перетренованість може призвести до м’язової втоми, що може посилити біль у м’язах.

Згортання та розтягування піни

Включення спіненого катання та розтяжки у ваш розпорядок після тренування може бути надзвичайно корисним для запобігання болю в м’язах. Ці вправи можуть допомогти збільшити кровообіг, зменшити м’язову напругу та підвищити гнучкість.

Прокатка піни

Поролоновий ролик передбачає використання поролонового валика для тиску на певні ділянки тіла. Це може допомогти зняти напругу та зменшити біль у м’язах. Важливо використовувати правильну форму та техніку під час катання піни, щоб не завдати більше шкоди, ніж користі.

Етапи згортання піни Сфери, на яких слід зосередитися
Почніть з розміщення поролонового ролика під потрібною групою м’язів. Литки, підколінні сухожилля, квадрицепси, спина та плечі
Повільно перекочуйтеся вперед-назад, натискаючи на будь-які вузькі або хворі місця. Сідничні м’язи, ІТ-група та згиначі стегна
Утримуйте будь-яку ніжну точку протягом 20-30 секунд, щоб зняти напругу.  

Розтягування

Розтяжка після тренування може допомогти покращити гнучкість, зменшити жорсткість м’язів і запобігти хворобливості. Важливо правильно розтягуватися, щоб уникнути травм і отримати максимальну користь.

  • Утримуйте кожну розтяжку протягом 15-30 секунд.
  • Уникайте підстрибуючих або ривкових рухів.
  • Дихайте глибоко й повільно, щоб розслабитися.

Деякі ефективні розтяжки, які варто включити в свій розпорядок дня, включають:

Розтягнути Переваги
Розтяжка квадроцикла Зменшує напругу в чотириголових м'язах.
Розтягнення підколінного сухожилля Покращує гнучкість підколінних сухожиль.
Кобра стрейч Розтягує груди і відкриває плечі.
Поза голуба Розтягує згиначі та сідничні м’язи стегна.

Включивши катання в піні та розтяжку у свій розпорядок дня після тренування, ви можете зменшити біль у м’язах і покращити загальне відновлення.

Терапія льодом і теплом

Терапія льодом і теплом є ефективними методами для полегшення м’язового болю після фізичних вправ. Лід найкраще використовувати при гострих травмах, таких як розтягнення або розтягнення, щоб зменшити запалення та набряк. Прикладайте пакет з льодом до ураженої ділянки на 20 хвилин за раз кілька разів на день. Обов’язково загорніть пакет з льодом у рушник, щоб уникнути прямого контакту зі шкірою.

Тепло, з іншого боку, ідеально підходить для заспокоєння хворих м’язів і посилення кровотоку. Використовуйте грілку або прийміть теплу ванну, щоб зменшити скутість і біль. Однак не використовуйте тепло відразу після травми або якщо є набряк. Зачекайте, поки запалення не вщухне, перш ніж застосовувати тепло.

Важливо зауважити, що терапія льодом і теплом не повинна використовуватися як заміна повноцінного відпочинку та відновлення. Обов’язково віддайте пріоритет відпочинку та відновленню як частину свого розпорядку дня після тренування.

Правильні добавки для відновлення

Добавки для відновлення можуть відігравати вирішальну роль у запобіганні болю в м’язах після тренування. Вони можуть забезпечити ваші м’язи поживними речовинами, необхідними для відновлення та відновлення.

Однією з найефективніших добавок для відновлення м'язів є білковий порошок. Білок необхідний для побудови та відновлення м’язової тканини, а споживання білка після тренування може допомогти зменшити біль у м’язах. Сироватковий білок є популярним вибором для відновлення після тренування, оскільки він швидко засвоюється організмом і легко засвоюється.

Амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA) також корисні для зменшення болю після тренування. BCAA - це група незамінних амінокислот, які відіграють важливу роль у зростанні та відновленні м'язів. Вони також можуть допомогти зменшити запалення м’язів і біль після тренування.

Інші добавки, які можуть допомогти у відновленні м’язів, включають креатин, глютамін і бета-аланін. Однак важливо проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати будь-які добавки, оскільки вони можуть взаємодіяти з іншими ліками та мати побічні ефекти.

Пам’ятайте, що добавки не повинні замінювати здорове харчування та належну гідратацію. Їх слід використовувати, щоб покращити ваші зусилля з відновлення та допомогти вам досягти ваших фітнес-цілей.

Висновок

Вітаємо, ви дізналися кілька корисних порад і підказок щодо запобігання болю в м’язах після тренування. Включаючи процедури розминки та охолодження, підтримуючи належну гідратацію та енергію, безпечно продовжуючи тренування, дозволяючи достатньо відпочити та відновлюватися, а також використовуючи обертання в піні, розтяжку та терапію льодом/теплом, ви можете зменшити м’язи після тренування. біль і продовжуйте досягати своїх цілей у формі.

Не забувайте прислухатися до свого тіла

Важливо пам’ятати, що організм кожного унікальний, і те, що підходить одній людині, може не підійти іншій. Завжди прислухайтеся до свого організму та відповідно регулюйте свій розпорядок дня. Якщо ви відчуваєте постійний або сильний біль у м’язах, можливо, настав час проконсультуватися з медичним працівником.

Не дозволяйте болю в м’язах після тренування відбивати у вас бажання займатися спортом. Натомість віддайте пріоритет своєму одужанню та переконайтесь у перевагах комплексної фітнес-програми.

FAQ

З: Як я можу запобігти болю в м’язах після тренування?

A: Є кілька порад і прийомів, яких ви можете дотримуватися, щоб зменшити біль у м’язах після тренування. Деякі з ключових стратегій включають належний розігрів і охолодження, підтримання гідратації, живлення організму потрібними поживними речовинами, поступовий прогрес у тренуваннях, додавання належної техніки, надання пріоритету відпочинку та відновленню, використання пінопластових технік і технік розтягування, спроби лікування льодом і теплом. , а також враховуючи належні добавки для відновлення.

З: Що таке біль у м’язах і чому вона виникає після тренування?

A: Біль у м’язах, також відомий як біль у м’язах із запізнілим початком (DOMS), – це біль і дискомфорт, які ви можете відчувати після фізичної активності. Виникає в результаті мікроскопічного пошкодження м’язових волокон, запалення і накопичення молочної кислоти в м’язах.

З: Як процедури розминки та охолодження можуть допомогти зменшити біль у м’язах?

A: Включення ефективних процедур розминки та охолодження у ваші тренування може допомогти запобігти болю в м’язах. Розминка допомагає збільшити приплив крові до м’язів, готуючи їх до вправ, тоді як охолодження допомагає вимивати відпрацьовані продукти та зменшувати біль у м’язах. Рекомендується приділити кілька хвилин динамічним розтяжкам і рухам низької інтенсивності перед тренуванням і статичним розтяжкам після.

З: Як гідратація та харчування впливають на біль у м’язах?

Відповідь: належне зволоження та споживання правильних поживних речовин мають вирішальне значення для зменшення м’язового болю. Зволоження допомагає підтримувати функцію м’язів і сприяє виведенню відходів. Збалансоване харчування з достатньою кількістю білків, вуглеводів і корисних жирів сприяє відновленню м’язів і зменшує запалення, сприяючи зменшенню болю після тренування.

З: Чому поступове прогресування та правильна техніка важливі для запобігання болю в м’язах?

A: Поступове вдосконалення ваших тренувань і використання належної техніки є важливими для запобігання болю в м’язах. Швидке збільшення інтенсивності або обсягу може призвести до надмірного пошкодження м’язів, що призведе до сильного болю. Використання правильної форми та техніки гарантує ефективне залучення цільових м’язів і зменшує ризик розтягнення або травми, що може спричинити біль у м’язах.

З: Як відпочинок і відновлення допомагають зменшити біль у м’язах?

В: Відпочинок і відновлення відіграють вирішальну роль у запобіганні та зменшенні болю в м’язах. Достатній сон дозволяє вашим м’язам відновлюватися та відновлюватися. Включення активного відновлення, наприклад легких вправ або м’якого розтягування, допомагає стимулювати кровотік і зменшує жорсткість м’язів. Планування регулярних днів відпочинку дозволить вашим м’язам відпочити та відновитися, мінімізуючи ризик надмірного навантаження та надмірного болю.

З: Як катання з піни та розтяжка можуть полегшити біль у м’язах?

Відповідь: Катання в піні та розтяжка є ефективними техніками для зменшення м’язового болю. Скочування з піни допомагає розщепити м’язові вузли та спайки, покращуючи кровообіг і зменшуючи напругу. Розтяжка допомагає збільшити гнучкість і діапазон рухів, знімаючи напруженість м’язів і зменшуючи біль після тренування.

Питання: коли мені слід використовувати лід і теплотерапію для м’язового болю?

A: Терапія льодом і теплом може полегшити біль у м’язах, але їх застосування залежить від природи болю. Лікування льодом корисно при гострих травмах або запаленнях, оскільки воно допомагає зменшити набряк і оніміння області, забезпечуючи полегшення болю. Теплова терапія, така як теплі ванни або грілки, більше підходить для хронічного болю в м’язах, оскільки вона посилює кровообіг і розслабляє м’язи.

З: Які добавки для відновлення можуть допомогти зменшити біль у м’язах?

A: Добавки для відновлення можуть зіграти певну роль у запобіганні болю в м’язах. Протеїновий порошок зазвичай використовується для підтримки відновлення та росту м’язів. Амінокислоти з розгалуженим ланцюгом (BCAA) можуть допомогти зменшити пошкодження м’язів і прискорити відновлення. Важливо проконсультуватися з медичним працівником або зареєстрованим дієтологом перед початком будь-якого нового режиму добавок.


Категорія: Здоров'я та фітнес
Поділіться з друзями: