Як зробити мазь живокосту в домашніх умовах?

Дата: May 19, 2023, 9:06 PM
Як зробити мазь живокосту в домашніх умовах?

Живокост, відомий також як Symphytum officinale, є лікарською рослиною, яка використовується в народній медицині протягом століть. Він має антиоксидантні, протизапальні та аналгетичні властивості, які допомагають зменшити біль та запалення, сприяють заростанню ран і забезпечують здоров'я шкіри. Один з найпопулярніших способів використання живокосту - створення домашньої мазі. У цій статті ми розглянемо, як ви можете зробити це самостійно в домашніх умовах.

Що вам буде потрібно

Перш ніж почати, переконайтеся, що у вас є всі необхідні інгредієнти та інструменти. Для виготовлення мазі з живокосту вам потрібно:

 • Корені живокосту: Ви можете зібрати їх самостійно або купити в магазині здоров'я або в інтернеті.
 • Масло: Найчастіше використовуються оливкова або кокосова олія.
 • Бджолиний віск: Це допоможе затвердіти мазь.
 • Стаканчик для мазі: Ви можете використовувати будь-яку ємність, але краще вибрати стаканчик з темного скла для зберігання мазі.
 • Панель або кастрюля: для нагрівання масла та рослин.
 • Ситечко або марля: для відділення коренів живокосту від масла після інфузії.

Інструкції по приготуванню мазі

Ось як ви можете приготувати мазь з живокосту в домашніх умовах:

 1. Підготовка коренів живокосту: Умийте корені та накрийте їх кришкою. Залиште їх на кілька годин або протягом ночі, щоб вони пом'якшали.
 2. Приготування масляної інфузії: Покладіть корені живокосту в панель або кастрюлю та додайте достатню кількість масла, щоб повністю прикрити корені. Поступово нагрівайте масло на слабкому вогні протягом 2-3 годин. Важливо, щоб масло не кипіло.
 3. Процідження інфузії: Коли корені належним чином проінфузувалися в маслі, процідіть масло через ситечко або марлю, відокремлюючи корені. Ви повинні мати золотисту рідину - це ваша масляна інфузія живокосту.
 4. Додавання бджолиного воску: Поверніть масляну інфузію в панель або кастрюлю та додайте бджолиний віск. Використовуйте близько 1 частину воску до 5 частин масла. Розтопіть віск на слабкому вогні, постійно перемішуючи, поки він повністю не розчиниться.
 5. Розлив мазі: Коли віск розчинився, негайно залийте мазь в стаканчики для мазі. Залиште мазь остигати на кілька годин або протягом ночі.

Ваша домашня мазь з живокосту готова! Зберігайте її в прохолодному, темному місці та використовуйте за потреби.

Застереження та поради

При виготовленні мазі з живокосту важливо пам'ятати про декілька важливих вказівок та застережень:

 • Тест на алергічну реакцію: Живокост є потужною рослиною і може викликати алергічну реакцію у деяких людей. Завжди проводьте тест на алергію перед використанням нової мазі. Щоб це зробити, нанесіть невелику кількість мазі на внутрішню сторону ліктя та зачекайте 24 години. Якщо ви не помічаєте червоніння, свербіж або інших ознак алергії, мазь повинна бути безпечною для використання.
 • Не вживайте внутрішньо: Живокост містить алкалоїди, які можуть бути шкідливими при вживанні внутрішньо. Цю мазь слід використовувати тільки ззовні.
 • Використовуйте свіжі корені: Свіжі корені живокосту містять більше активних речовин, ніж сушені, тому краще використовувати свіжі корені, якщо це можливо.

Виготовлення домашньої мазі з живокосту - це простий та ефективний спосіб використання цієї чудової лікарської рослини. Цей природний засіб допоможе забезпечити здоров'я та добробут вашої шкіри.


Категорія: Здоров'я та фітнес
Поділіться з друзями: