Як зберігати свіжі овочі та фрукти?

Дата: Apr 13, 2023, 12:01 PM
Як зберігати свіжі овочі та фрукти?

Свіжі овочі та фрукти є необхідною частинкою здорового харчування. Зберігання цих продуктів вимагає особливої уваги, щоб вони довше зберігали свої властивості та вітаміни. У цій статті ми розглянемо поради щодо зберігання свіжих овочів та фруктів.

Загальні правила зберігання овочів та фруктів

Перш за все, слід дотримуватися загальних правил зберігання овочів та фруктів:

 • Не мити перед зберіганням: Овочі та фрукти слід мити безпосередньо перед їх вживанням, а не перед зберіганням, оскільки волога може сприяти розвитку грибків та бактерій.
 • Перевіряти свіжість: Перевіряйте овочі та фрукти на ознаки псування перед покупкою та зберіганням.
 • Відокремлювати етилен-виробляючі від етилен-чутливих: Деякі фрукти, такі як яблука та банани, виділяють газ етилен, який може стимулювати дозрівання інших фруктів та овочів. Тому їх слід зберігати окремо від етилен-чутливих продуктів, таких як брокколі та листяні овочі.

Зберігання овочів

Різні овочі мають різні вимоги до зберігання:

 1. Картопля: Зберігайте картоплю в прохолодному, темному та вентильованому місці. Уникайте зберігання картоплі поряд з цибулею, оскільки це може пришвидшити їх псування.
 2. Цибуля та часник: Зберігайте цибулю та часник в прохолодному, темному місці з хорошою вентиляцією. Цибулю можна також зберігати в сітчастому мішечку або паперовому пакеті з декількома проколами для забезпечення циркуляції повітря.
 3. Листяні овочі: Зберігайте листяні овочі, такі як шпинат та салат, у холодильнику у пластиковому пакеті з отворами для вентиляції. Це допоможе зберегти вологість та свіжість продукту.
 4. Томати: Зберігайте томати при кімнатній температурі, уникаючи прямих сонячних променів. Не зберігайте томати в холодильнику, оскільки це може псувати їх смак та текстуру.

Зберігання фруктів

Так само, як і овочі, різні фрукти мають різні вимоги до зберігання:

 1. Яблука: Зберігайте яблука в холодильнику у пластиковому пакеті з отворами для вентиляції. Також, яблука можна зберігати окремо від інших овочів та фруктів, оскільки вони виділяють етилен, який може стимулювати дозрівання інших продуктів.
 2. Банани: Зберігайте банани при кімнатній температурі, уникаючи прямих сонячних променів. Банани також виділяють етилен, тому їх слід зберігати окремо від інших фруктів та овочів.
 3. Цитрусові фрукти: Зберігайте цитрусові фрукти, такі як апельсини та грейпфрути, при кімнатній температурі або в холодильнику. Якщо зберігати їх у холодильнику, покладіть їх у пластиковий пакет з отворами для вентиляції.
 4. Кісткові фрукти: Зберігайте незрілі кісткові фрукти, такі як персики та абрикоси, при кімнатній температурі. Коли вони стануть м'якими та зрілими, перенесіть їх у холодильник у пластиковий пакет з отворами для вентиляції.

Категорія: Кулінарія
Поділіться з друзями: