Як зберегти стосунки на відстані: 7 порад психолога

Дата: Dec 10, 2023, 3:17 AM
Як зберегти стосунки на відстані: 7 порад психолога

Ситуація вимушеного розлучення з коханою людиною через війну є величезним стресом для багатьох українців. Це відбирає багато сил та енергії і змушує шукати шляхи, як зберегти стосунки та близькість на відстані. Ось 7 порад від психолога Оксани Хміль:

  1. Перенесіть фокус з "Я" та "Ти" на "Ми". Ваші стосунки - це ваша спільна територія. Розумійте, що це важкі часи і ви маєте намір разом їх подолати.
  2. Підтримуйте регулярне спілкування, бажано по відеозв'язку. Обговорюйте свій день, шукайте спільні точки дотику та емоції. Це допоможе зберегти близькість.
  3. Майте спільні інтереси та справи. Навіть на відстані важливо підтримувати тісний емоційний та комунікативний зв'язок.
  4. Відкрито обговорюйте свої переживання, але обирайте слова обережно. Не засуджуйте емоції один одного, навпаки - приймайте та підтримуйте.
  5. Плануйте спільне майбутнє, обговорюйте ваші плани та бажання на час після закінчення війни. Це допоможе відчути перспективу та тимчасовість розлуки.
  6. Вправляйтеся в боротьбі з тривогою. Робіть дихальні вправи, аналізуйте свої страхи, виконуйте рутинні справи. Тривога послаблює зв'язок, тому вчіться її долати.
  7. Приймайте емоції один одного без осуду. Не знецінюйте переживання партнера, а навпаки - висловлюйте розуміння та підтримку. Це найкращий спосіб зберегти близькість.

Дотримання цих порад допоможе зберегти та зміцнити стосунки навіть на відстані. Пам'ятайте, що ви - команда, яка здатна подолати будь-які труднощі!


Категорія: Психологія
Поділіться з друзями: