Як зареєструвати на себе авто в Іспанії українцю з тимчасовим захистом у 2024 році?

Дата: Mar 26, 2024, 2:26 AM
Як зареєструвати на себе авто в Іспанії українцю з тимчасовим захистом у 2024 році?

У 2024 році для багатьох українців, що знайшли прихисток в Іспанії та отримали тимчасовий захист, виникає актуальне питання щодо реєстрації автомобіля. Мобільність відіграє ключову роль у адаптації до нових умов життя, дозволяючи більш ефективно інтегруватися в місцеве суспільство та полегшувати повсякденні потреби, такі як поїздки на роботу або навчання, відвідування лікаря, а також познайомитися з культурою та красою країни. У цій статті ми детально розглянемо, як українцю з тимчасовим захистом зареєструвати автомобіль в Іспанії в 2024 році, які документи потрібні та які етапи цього процесу.

Передумови до реєстрації автомобіля

Перш ніж почати процес реєстрації автомобіля, необхідно виконати деякі попередні кроки. Серед них:

 • Отримання NIE (Номер ідентифікації іноземця) 🆔: Це ідентифікаційний номер, який є обов'язковим для здійснення будь-яких офіційних транзакцій в Іспанії. Ви можете отримати його в поліцейському відділку або в офісі іноземних справ.
 • Необхідність місцевої адреси проживання 🏠: Для реєстрації авто потрібно мати офіційну адресу проживання в Іспанії, яка вказуватиметься у ваших документах.

Вибір автомобіля для реєстрації

Коли передумови виконано, наступний крок — вибір автомобіля. У цьому питанні існує кілька важливих аспектів:

 • Купівля нового vs вживаного авто 🚗: Вибір залежить від ваших фінансових можливостей та особистих переваг. Нові автомобілі зазвичай коштують дорожче, але вони приходять з гарантією та без історії використання. Вживані автомобілі можуть бути значно дешевшими, але важливо ретельно перевірити їхній технічний стан та історію.

Необхідні документи для реєстрації

Для реєстрації автомобіля українцю з тимчасовим захистом будуть потрібні наступні документи:

 • Оригінал та копія паспорта з NIE.
 • Довідка про місце проживання або реєстрацію в Іспанії.
 • Документ, що підтверджує право власності на автомобіль (договір купівлі-продажу).
 • Технічний паспорт автомобіля (Ficha Técnica).

Процес реєстрації автомобіля

Реєстрація автомобіля в Іспанії вимагає звернення до DGT (Дирекції загального дорожнього руху) 🚦. Ось покроковий опис процесу:

 1. Заповніть відповідну заявку на реєстрацію транспортного засобу, доступну на вебсайті DGT.
 2. Пред'явіть усі необхідні документи.
 3. Сплатіть встановлену державну мито за реєстрацію.

Оподаткування та страхування автомобіля

Не забудьте про оподаткування та страхування автомобіля:

   • Оплата податку на передачу власності
   • 📈: Якщо ви купуєте вживаний автомобіль, потрібно буде сплатити податок на передачу власності. Розмір податку може варіюватись в залежності від автономної області Іспанії.
   • Вибір страхової компанії та оформлення поліса ОСАГО: В Іспанії обов'язкове страхування цивільної відповідальності автовласників. Рекомендується порівняти пропозиції різних страхових компаній, щоб знайти найвигідніші умови.

Післяреєстраційні процедури

Після успішної реєстрації автомобіля вам будуть видані номерні знаки. Не забудьте також про обов'язковий технічний огляд (ITV) 🛠️, який перевіряє стан та безпечність вашого транспортного засобу. Цей огляд потрібно проходити регулярно згідно з законодавством Іспанії.

Часті запитання (FAQ)

   • Чи можу я водити авто з українськими номерами в Іспанії? На певний час так, але рекомендується зареєструвати авто місцево для уникнення правових проблем.

   • Що робити, якщо у мене немає постійної адреси в Іспанії? Вам потрібно буде знайти спосіб вирішити це питання, можливо, уклавши договір оренди житла або використовуючи адресу знайомих або родичів.

   • Як швидко я можу зареєструвати авто в Іспанії? Процес може зайняти від кількох днів до кількох тижнів, залежно від конкретних обставин та повноти підготовки документів.

   • Чи потрібно мені переоформляти права на іспанські? За умови тимчасового захисту, ви можете користуватися своїми національними правами, але для довгострокового перебування рекомендується отримати іспанські водійські права.

Корисні поради при реєстрації авто

   • Важливість знання іспанської мови або наявності перекладача 🗣️: Знання мови або допомога перекладача значно спростять процес спілкування з офіційними органами.

   • Перевірка штрафів та обтяжень на автомобіль перед покупкою: Уникайте неприємних сюрпризів, заздалегідь перевіривши історію автомобіля.

Заключення

Володіння автомобілем в Іспанії значно полегшить ваше повсякденне життя, дозволивши більшу свободу переміщення та допомагаючи в інтеграції в місцеве суспільство. Сподіваємося, що ця стаття допоможе вам зрозуміти основні кроки та вимоги, необхідні для реєстрації автомобіля в Іспанії, та зробить цей процес якомога простішим та зрозумілішим.


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: