Як виховати креативну дитину: 6 кроків до успіху

Дата: Dec 10, 2023, 6:31 PM
Як виховати креативну дитину: 6 кроків до успіху

Креативність - це надзвичайно важлива якість в сучасному світі. Вміння генерувати нові ідеї, бачити речі по-новому допомагає дитині успішно адаптуватися до змін та вирішувати проблеми. У статті Христина Галас - лайф коуч - ділиться порадами, як розвинути креативність у дитини за допомогою методу "Шість капелюхів" Едварда де Боно.

1. Дайте дитині можливість мріяти та фантазувати

Не обмежуйте уяву дитини, дайте їй "поле для креативності". Нехай вона придумує незвичайні історії, грається з іграшками так, як їй подобається. Lego - чудовий інструмент для розвитку уяви та креативності.

2. Заохочуйте експериментувати з одягом та зовнішністю

Дайте дитині старий одяг, нехай вона комбінує його як завгодно. Не засуджуйте, якщо її вибір буде нетиповим. Нехай дитина відчує реакцію оточення і навчиться з цим впоратися.

3. Розвивайте інтуїцію та "червоний капелюх"

"Червоний капелюх" відповідає за інтуїцію та креативність. Не ігноруйте інтуїтивні рішення дитини, адже до 10 років логіка ще не сформована. Дайте відчути правильне рішення тілом.

4. Грайте в гру "Шість капелюхів"

Кожен "капелюх" - це певна роль: білий - вчений, чорний - критик, жовтий - оптиміст, червоний - "креатив", зелений - генератор ідей, синій - лідер. Нехай дитина приміряє різні ролі, це допоможе побачити ситуацію з різних боків.

5. Дайте дитині можливість ухвалювати рішення та бути лідером

Коли дитина надягає "синій капелюх" лідера - дайте їй можливість приймати рішення та відстоювати свою позицію. Нехай вона відчує, що може впливати на ситуацію.

6. Вчіть бачити позитивні моменти у будь-яких ситуаціях

"Жовтий капелюх" допомагає побачити позитивні моменти навіть у складних ситуаціях. Вчіть дитину бути оптимістом - це допоможе їй легше долати труднощі.

Як бачимо, метод "Шість капелюхів" - чудовий інструмент розвитку креативності та лідерських якостей. Він ефективний як у індивідуальній роботі, так і в роботі з групами та командами. Варто спробувати його у роботі з власними дітьми!


Поділіться з друзями: