Як українцям почати інвестувати та здобути фінансову свободу

Дата: Dec 4, 2023, 2:15 AM
Як українцям почати інвестувати та здобути фінансову свободу

У відео розповідається, як людині, що ніколи не стикалася з інвестиціями, вкласти свої перші 100 доларів та створити інвестиційний портфель для пасивного доходу та фінансової свободи.

Інфляція та втрата вартості грошей

Пояснюється, що гроші, які просто лежать в гаманці чи під матрацом, знецінюються через інфляцію. Наводяться цифри інфляції в Україні за останні роки:

  • У 2022 році інфляція становила 26%
  • У 2023 році прогнозується інфляція 21%

Отже, за 2 роки вартість 1000 гривень впала майже вдвічі. Якщо не інвестувати гроші, то через декілька років вони втрачають значну частину купівельної спроможності.

Чому депозит - це поганий вибір

Пояснюється, що депозит в банку - найгірший спосіб збереження та примноження грошей, оскільки відсотки за депозитами зазвичай не перевищують рівня інфляції.

Тобто реальної віддачі з депозитів немає, гроші просто втрачають вартість повільніше.

Варіанти інвестування для початківців

Розглядаються такі основні способи інвестування:

  • Нерухомість (здача в оренду або для подальшого продажу)
  • Акції компаній
  • Індексні фонди
  • Криптовалюта

Для початківців рекомендується інвестувати в індексні фонди, оскільки це найбезпечніший та найпростіший спосіб. Індексні фонди диверсифікують ризики, інвестуючи відразу в сотні компаній.

Наголошується, що інвестувати потрібно було ще вчора. Чим раніше почати, тим краще. Можна починати навіть зі 100 гривень.

Отже, стаття пояснює основні концепції інвестування та дає поради для початківців щодо найбільш безпечних та ефективних способів вкладання грошей. Головна ідея - не тримати гроші під матрацом, а інвестувати їх для захисту від інфляції та пасивного доходу.


Категорія: Фінанси
Поділіться з друзями: