Як полегшити розлуку з близькою людиною для дитини: 10 корисних порад

Дата: Dec 10, 2023, 5:38 AM
Як полегшити розлуку з близькою людиною для дитини: 10 корисних порад

Сьогодні, на превеликий жаль, через війну та економічні труднощі, багато українських родин роз'єднуються. Дорослі мусять їхати на заробітки або воювати, залишаючи дітей з іншими рідними чи нянями. Така розлука є важким випробуванням як для дорослих, так і для малечі.

Але є кілька порад, які допоможуть зробити цей процес менш болісним та травматичним для дитини. Розглянемо 10 кроків, які радить психолог Юлія Вінтоняк:

  1. Завчасне попередження. Потрібно повідомити дитині про майбутню розлуку заздалегідь, а не в останній момент. Це дасть їй час підготуватися емоційно.
  2. Планування останніх днів разом. Варто запланувати спільні приємні заходи перед від'їздом - посидіти, поспілкуватися, згадати гарні моменти тощо.
  3. Допомога зі збиранням. Можна залучити дитину до процесу пакування валізи, щоб вона відчула свою участь у події.
  4. Прощальний вечір. Влаштувати святкову вечерю чи чаювання на згадку.
  5. Відеоповідомлення. Попросити близьку людину, що їде, записати кілька теплих слів на відео, аби дитина могла їх переглядати, коли сумуватиме.
  6. Листування. Зробити спеціальну скриньку для листів, куди дитина зможе класти малюнки та послання, а рідні надсилатимуть листівки у відповідь.
  7. Сімейний фотоколаж. Разом з дитиною зібрати та розмістити на великому аркуші сімейні фото, аби вони завжди були перед очима.
  8. Обмін сувенірами. Подарувати один одному невеличкі талісмани, які нагадуватимуть про рідну людину та поєднуватимуть вас.
  9. Додаткова увага та турбота. Намагатися компенсувати тепло відсутньої людини, приділяючи дитині якомога більше часу та уваги.
  10. Можливість поплакати. Не забороняти прояви смутку чи сліз. Дати дитині можливість виговоритися та виплакатися, аби полегшити емоційний стан.

Дотримуючись цих нескладних порад, ви значно полегшите переживання розлуки для своєї дитини та зведете до мінімуму її психологічну травму від розставання з рідними. Пам'ятайте, що ваша увага та підтримка є запорукою душевного комфорту дитини в цей непростий час. Будьте поруч та допомагайте пережити смуток конструктивними способами.


Категорія: Психологія
Поділіться з друзями: