Як подолати страх і невпевненість під час вивчення англійської мови

Дата: Dec 10, 2023, 3:40 AM
Як подолати страх і невпевненість під час вивчення англійської мови

Вивчення англійської мови стало дуже актуальним останнім часом для багатьох українців. Хтось виїхав за кордон тимчасово чи назавжди, комусь потрібно опанувати мову заради нової роботи. Проте процес вивчення може бути непростим. Деякі стикаються з психологічними бар'єрами, які заважають рухатися вперед.

Подолання таких перешкод вимагає розуміння їх причин та застосування певних методів. Розглянемо найпоширеніші бар'єри та способи їх долання.

Бар'єри у вивченні англійської

Відсутність контакту з викладачем

Якщо між вами та викладачем не складаються стосунки, це може негативно позначитися на результатах. Адже викладач відіграє ключову роль в процесі навчання. Зміна викладача - одне з ефективних рішень у такому разі.

Невідповідність навчальних матеріалів

Якщо складність і темп викладання матеріалу не відповідає вашому рівню, це призводить до незрозумілості та відставання у навчанні. Важливо попередити викладача, що певні теми залишилися незрозумілими.

Нерозуміння граматики

На початку вивчення чужої мови складно зрозуміти логіку її граматичних правил. Це викликає розгубленість та острах помилок. Тут допомагає додаткове роз'яснення правил з боку викладача.

Емоційні бар'єри

Окремо варто виділити емоційні чинники, які гальмують навчання.

Комунікативна тривожність

Багато хто відчуває хвилювання та страх під час спілкування англійською. Ця реакція активує частину мозку, відповідальну за тривогу, що ускладнює засвоєння матеріалу.

Страх помилок та оцінювання

Побоювання зробити помилку чи отримати негативну оцінку - теж досить поширене явище, яке блокує можливості ефективного навчання.

Флешбеки

Інколи певні моменти спілкування чи відповіді викликають раптову хвилю емоцій, ніби повертаючи вас у минулі стресові ситуації.

Як долати бар'єри

  • Усвідомити власну мотивацію. Необхідно зрозуміти, навіщо саме вам потрібен англійська та які переваги вона дасть у майбутньому.
  • Знаходити підтримку у викладача. Важливо мати можливість звернутися за допомогою в разі незрозумілих моментів.
  • Вміти регулювати емоційний стан. Дихальні вправи, релаксація, позитивні афірмації - корисні методи для зниження рівня тривожності.
  • Не боятися помилок. Помилки - це нормальна частина процесу навчання. Головне - вміти їх виправляти та аналізувати.

Отже, вивчення англійської може бути емоційно виснажливим. Проте існують дієві способи долати внутрішні бар'єри та рухатися вперед. Головне - усвідомлювати проблему та шукати рішення, а не здаватися. Успіхів!


Категорія: Психологія
Поділіться з друзями: