Як отримати тимчасовий захист в Іспанії в 2024 році для українців

Дата: Mar 17, 2024, 3:44 PM
Як отримати тимчасовий захист в Іспанії в 2024 році для українців

У 2024 році багато українців шукають можливості для тимчасового захисту в Європейських країнах, зокрема в Іспанії. Програма тимчасового захисту в Іспанії надає можливості для житла, соціальної допомоги та інтеграції. Однак, процес отримання допомоги може бути складним та вимагати грунтовної підготовки. Нижче представлені ключові кроки та поради для тих, хто планує скористатися цією програмою.

Для отримання тимчасового захисту в Іспанії як український громадянин у 2024 році важливо слідувати певному процесу. Ось актуалізований та деталізований путівник про те, як подати заявку на цей захист:

1. Коли подавати заявку?

Тимчасовий захист доступний для українських громадян, які потребують його через поточні конфлікти або обставини.

2. Процес подання заявки

Зацікавлені особи мають розпочати процедуру особисто, звертаючись до відповідних органів.

3. Місця подання заявки

Заявки можна подати в Центрах прийому, допомоги та перенаправлення (CREADE), розташованих у Мадриді, Барселоні, Торрев'єхі та Малазі. Крім того, можна зробити це в певних поліцейських відділках​ (Inclusion Gob)​​ (Rocio Valero Abogados de Extranjeria)​.

4. Права за тимчасовим захистом

Тимчасовий захист надає українцям право проживати в Іспанії, працювати та отримувати доступ до соціальних допомог, що керуються Міністерством включення, соціального захисту та міграції. Рішення про надання захисту включає дозвіл на проживання та роботу​ (Rocio Valero Abogados de Extranjeria)​.

5. Час розгляду заявки

Заявки обробляються у режимі невідкладності, з рішеннями, що видаються максимум протягом 24 годин після подачі заявки​ (Inclusion Gob)​.

6. Термін дії тимчасового захисту

Спочатку захист та дозволи на проживання та роботу надаються на рік, з можливістю автоматичного продовження на інший рік, і винятково, на ще один рік​ (Rocio Valero Abogados de Extranjeria)​.

Додаткові права та обов'язки

Заявники мають право бути зареєстрованими як заявники на притулок, на зупинення будь-якого процесу повернення або екстрадиції, доступ до охорони здоров'я, освіти та, після шести місяців з моменту співбесіди про притулок, право на роботу. Від заявників очікується співпраця з іспанськими органами та дотримання місцевих законів​ (Ucranianos)​.

Для отримання додаткових деталей про процес і допомогу рекомендується зв'язатися безпосередньо з наведеними номерами або відвідати офіційні сторінки Міністерства включення, соціального захисту та міграцій або спеціалізованих юридичних консультацій з питань іноземців.

Ця процедура забезпечує, що українські громадяни, які шукають притулок в Іспанії, можуть це робити регульовано і з доступом до основних прав, необхідних для їх добробуту та інтеграції в країну.

Фінансова підготовка

Перш за все, майте на увазі, що прибуття в Іспанію без певної суми грошей може ускладнити ваші перші кроки. Рекомендується мати щонайменше 1000 євро на момент прибуття. Ці кошти допоможуть вам покрити початкові витрати, зокрема, на житло та харчування, доки не буде організовано тимчасове проживання через програму.

Планування житла

Необхідно заздалегідь спланувати, де ви проживатимете після прибуття в Іспанію. Врахуйте, що існує лише мала ймовірність, що вас одразу зможуть розмістити у житло. Тому, розгляньте можливість бронювання готелю або оренди житла на короткий термін через платформи, як-от Airbnb.

Мовний бар'єр

Знання іспанської мови значно полегшить вашу адаптацію та спілкування з місцевими соціальними службами. Іспанія — багатомовна країна, і володіння мовою може сприяти швидшому отриманню допомоги та інтеграції.

Реалістичні очікування

Важливо мати реалістичні очікування щодо програми тимчасового захисту. Програма забезпечує базові потреби, але може не відповідати всім вашим очікуванням. Підготуйтеся до можливості самостійно вирішувати деякі питання та шукати роботу для покриття ваших витрат.

Юридична підготовка

Перед приїздом до Іспанії оформіть всі необхідні документи для участі в програмі тимчасового захисту. Це може включати в себе попередній запис на отримання відповідних документів, що підтверджують ваш статус у Іспанії.

Вивчення альтернатив

Розгляньте можливість переїзду до інших країн, які пропонують кращі умови для біженців, включно з житлом та фінансовою допомогою. Вивчення альтернатив допоможе вам прийняти виважене рішення щодо місця вашої нової домівки.

Очікувані зміни в Іспанії у 2024 році для іноземців, безробітних та українців

У 2024 році в Іспанії відбудуться значні зміни, які торкнуться іноземців, українців, що шукають притулку, та осіб без роботи. Ці зміни охоплюють широкий спектр сфер, від соціальних пільг до правил проживання та працевлаштування. Нижче представлено огляд ключових аспектів цих змін.

Подовження документів для українців

  • Продовження документів: Документи українців, що перебувають в Іспанії, будуть автоматично продовжені на один рік до 2025 року. Для цього необхідно звернутися до відділку поліції та подати відбитки пальців.

Зміни для безробітних

  • Субсидії: Субсидії для осіб без роботи, які вже використали всі доступні допомоги або не мають достатнього стажу, зростуть з 480 євро до 570 євро на перші шість місяців, після чого повернуться до 480 євро. Максимальний термін отримання субсидії — 30 місяців.

Зміни для іноземців

  • Право на роботу: У першій половині 2024 року планується уніфікація типів резиденцій, щоб надати всім право на роботу в Іспанії.

Загальні зміни

  • Комунальні послуги: Ціни на воду у Барселоні зростуть на 30%, а НДС на воду збільшиться з 5% до 10%. З 1 квітня НДС на електроенергію також збільшиться з 10% до 21%.

  • Пенсії та робочий час: Пенсії збільшаться на 3,8%. Обговорюється можливість скорочення офіційного робочого тижня з 40 до 38,5 годин у 2024 році та до 37,5 годин у 2025 році.

  • Транспорт: Введено обмеження на використання електричних самокатів у громадському транспорті Барселони та Мадрида. У Барселоні також запроваджено штрафи за вигул собак без повідка у недозволених місцях.

Ці зміни мають на меті покращення умов проживання та праці для іноземців та безробітних в Іспанії, а також адаптацію країни до сучасних викликів і потреб громадян. Якщо ви маєте додаткові питання або потребуєте більше інформації, не вагайтеся задавати їх.

Підсумок

Переїзд до Іспанії за програмою тимчасового захисту в 2024 році вимагає ретельної підготовки та розуміння умов програми. Забезпечення фінансової стабільності, планування житла, вивчення мови та оформлення документів є ключовими аспектами успішної адаптації. Важливо підходити до цього процесу з реалістичними очікуваннями та готовністю до самостійного вирішення виникаючих проблем.

Інформацію було взято з відео на youtube від відомих блогерів та українців що переїхали та які знімають про Іспанію.

Додаткова корисна інформація про те як отримати сіту

Можна також зателефонувати на номери прийому заявок. Можете не хвилюватись за мову. Оператори розмовляють українською

Мадрид ( з 09:00 до 17:00) +34666800194 

Малага (з 08:00 до 18:00) +34628216478


Категорія: Життя в Іспанії
Поділіться з друзями: