Топ рекомендації. Найкращі книги для вивчення англійської

Дата: Aug 15, 2023, 1:48 PM
Топ рекомендації. Найкращі книги для вивчення англійської

Вступ

Вивчення англійської мови сьогодні є актуальним як ніколи. Адже англійська вважається мовою міжнародного спілкування, яка відкриває безліч можливостей для розвитку та кар'єри. Щоб швидко та ефективно опанувати англійську, варто добре підібрати навчальні матеріали. Одним з кращих джерел знань є книги. Вони допоможуть розвинути словниковий запас, граматику та розмовні навички. Які ж книги варто обрати для вивчення англійської?

Топ кращих книг для вивчення англійської

English Grammar in Use

Ця книга чудово підійде для вивчення граматики англійської мови. Вона містить доступне пояснення граматичних правил та велику кількість вправ для закріплення. English Grammar in Use допоможе опанувати всі основні граматичні теми, як-от: часи дієслова, умовний спосіб, пасивний стан, модальні дієслова тощо.

Oxford Word Skills

Ця книга фокусується на розширенні словникового запасу. Вона містить 2500 найбільш вживаних слів англійської мови. Кожне слово подається в контексті з прикладами використання. Oxford Word Skills допоможе засвоїти правильне використання слів, синоніми, фразові дієслова та багато іншого.

New English File series

Серія підручників від Oxford University Press, які охоплюють усі аспекти вивчення мови - граматику, лексику, читання, письмо, аудіювання та розмовні навички. Книги містять цікаві тексти та діалоги, які допоможуть покращити розмовну англійську.

Essential English Grammar

Ще одна ґрунтовна книга для вивчення граматики. Вона містить докладні пояснення та численні приклади граматичних конструкцій. Essential English Grammar стане у пригоді тим, хто хоче ретельно розібратися в граматиці та навчитися правильно використовувати граматичні структури.

Цікаві факти про вивчення англійської

 • Щодня англійською мовою розмовляє близько 1,5 мільярда людей у всьому світі.
 • Найбільше носіїв англійської мови проживає у США, Великобританії, Канаді, Австралії та Новій Зеландії.
 • Згідно з дослідженнями, читання художньої літератури англійською мовою покращує володіння мовою на 23%.
 • Люди, які розмовляють англійською, мають більше шансів на отримання високооплачуваної роботи.
 • Вивчення нової мови зменшує ризик розвитку деменції та хвороби Альцгеймера.

Додаткова інформація

 • При виборі книг варто зважати на рівень володіння мовою - початковий, середній чи просунутий.
 • Комбінуйте книги для вивчення граматики, лексики та розмовної практики. Це забезпечить комплексний підхід.
 • Надавайте перевагу книгам відомих видавництв та серій, таких як Oxford, Cambridge, Longman.
 • Доповнюйте читання аудіоматеріалами та спілкуванням з носіями мови.
 • Використовуйте словники та додаткові матеріали для кращого засвоєння.

Цікаві сайти для вивчення англійської

 • British Council - статті, відео, подкасти, онлайн-курси
 • BBC Learning English - граматика, новини, відео, аудіо
 • Coursera - онлайн-курси з англійської мови
 • Duolingo - популярний додаток для вивчення англійської
 • FluentU - відео та аудіоматеріали з субтитрами

Цікаві англомовні книги для читання

Читання є не лише ефективним, але й цікавим способом удосконалення англійської мови. Ось деякі популярні та захоплюючі книги англійською мовою, які варто прочитати, щоб розширити словниковий запас, поліпшити розуміння мови та отримати задоволення:

"The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" by Douglas Adams

Культова науково-фантастична комедія про пригоди англійця Артура Дента, який випадково потрапляє до Всесвіту за день до його знищення. Книга рясніє абсурдним гумором, гострими діалогами та несподіваними поворотами сюжету. Читання цієї книги значно розширить словниковий запас.

"The Lord of the Rings" by J. R. R. Tolkien

Класика фентезі, яка перенесе у світ чарівництва та пригод. Детальний магічний всесвіт Толкіна, його стиль та мова справлять незабутнє враження та допоможуть поліпшити розуміння складних літературних текстів.

"Harry Potter" series by J. K. Rowling

Захоплива серія про хлопчика-чарівника для читачів всіх вікових категорій. Легкий для розуміння сюжет, цікаві персонажі та магічні пригоди спонукатимуть до читання нових сторінок і вивчення нових слів.

"Pride and Prejudice" by Jane Austen

Романтична історія про Елізабет Беннет та містера Дарсі на тлі англійського суспільства 19 століття. Витончений стиль Австен та глибина характерів персонажів розвиватимуть вміння розуміти складніші літературні твори.

"The Fault in Our Stars" by John Green

Популярний роман про любов та долю двох підлітків, які хворі на рак. Тепла та зворушлива історія з сучасним мовленням та цікавим сюжетом, яка не залишить байдужим жодного читача.

"The Curious Incident of the Dog in the Night-time" by Mark Haddon

Захоплююча книга про хлопчика з аутизмом, який розслідує загадкове вбивство собаки. Незвичний погляд на світ з точки зору аутиста розкриє багато цікавого про людську психологію.

Отже, читання художньої літератури англійською - чудовий спосіб покращити володіння мовою, розширити кругозір та отримати незабутні емоції. Варто дібрати книги до свого рівня та смаку і насолоджуватися захопливим світом англомовної літератури.

Поради щодо ефективного читання англійською

Щоб читання англійською мовою було результативним, варто дотримуватися деяких корисних порад:

Обирайте цікаві для вас книги

По-перше, книга має зацікавити та захопити. Обирайте жанри та теми, які вам до вподоби. Читання буде набагато ефективнішим, якщо отримувати задоволення від процесу.

Починайте з легких книг

Не варто одразу братися за складні класичні романи. Почніть з книг з простою мовою та сучасним сюжетом, а згодом переходьте до більш складних творів.

Користуйтеся словником

Не потрібно зупинятися на кожному незнайомому слові. Продовжуйте читати, намагаючись зрозуміти значення з контексту. Але для кращого розуміння майте під рукою словник і перевіряйте незнайомі слова.

Читайте вголос

Читання вголос допомагає краще засвоїти вимову, інтонацію та наголоси. Читайте фрагменти тексту вголос, намагаючись наслідувати природну англійську вимову.

Робіть помітки

Виділяйте та записуйте нові слова і фрази, цікаві ідіоми, складні граматичні конструкції. Потім повторюйте їх для кращого запам'ятовування.

Читайте щодня

Навіть 15-20 хвилин читання на день дадуть значний прогрес з часом. Постійна практика допоможе розвинути швидкість, розуміння та словниковий запас.

Перечитуйте складні ділянки

Якщо якась частина тексту викликала труднощі у розумінні, перечитайте її кілька разів. Перечитування допомагає поглибити розуміння деталей.

Обговорюйте прочитане

Знайдіть спільноту читачів англійською або друзів, з якими можна обговорити книги. Вербалізація допоможе краще зрозуміти прочитаний матеріал.

Дотримуючись цих порад, ви зможете перетворити читання англійською на захопливий та ефективний процес, який дасть помітні результати з часом. Головне - бути наполегливим та систематичним. Читайте щодня, поступово збільшуючи обсяг та складність текстів, і незабаром ви помітите значне покращення володіння англійською!

Рекомендовані ресурси для читання англійською

Існує безліч онлайн ресурсів, що пропонують цікаві та корисні тексти англійською мовою. Ось деякі з них для різних рівнів та інтересів:

Easy Articles for English Learners

Статті на повсякденні теми з поясненням складних слів та граматичних конструкцій. Чудово підійде для початківців.

Breaking News English

Актуальні новини зі світу з аудіосупроводом та вправами для вивчення лексики. Містить тексти різних рівнів складності.

Short Stories for Beginners

Як назва говорить, короткі оповідання простою мовою для тих, хто тільки починає читати англійською.

EnglishClass101

Різноманітні статті, тексти, аудіо та відео уроки з англійської для усіх рівнів. Можна знайти матеріали на будь-який смак.

LingQ

Інтерактивна платформа, де можна читати статті, слухати аудіо, дивитися відео. Всі тексти можна адаптувати під свій рівень.

Oxford Bookworms Library

Популярна бібліотека адаптованих книг різних жанрів та рівнів складності від Oxford University Press.

Easy Stories in English

Різноманітні адаптовані історії з аудіосупроводом. Є початковий та середній рівні складності.

BBC Learning English

Сайт BBC з великою кількістю цікавих статей, новин, відео та аудіо. Чудовий ресурс для практики англійської.

English Gramar 101

Статті та пояснення основних граматичних тем, що допоможуть поліпшити грамотність.

FluentU

Інтерактивні відео з субтитрами та вправами. Можна обрати тематику відео за інтересами.

Отже, існує багато онлайн ресурсів для практики читання та слухання англійською. Знайдіть ті, що відповідають вашому рівню та уподобанням, і регулярне читання та прослуховування матеріалів з цих ресурсів значно покращить ваші навички англійської мови.

Як покращити навички читання англійською

Ось деякі ефективні поради, які допоможуть покращити навички читання англійською мовою:

Читайте вголос

Читання вголос допомагає розвивати вимову, інтонацію та наголос. Спробуйте читати невеликі абзаци чи діалоги вголос, намагаючись наслідувати природну англійську вимову та інтонації.

Практикуйте швидкісне читання

Спробуйте читати текст якомога швидше, але так, щоб розуміти загальний зміст. Це допоможе розвинути швидкість читання.

Читайте про себе

Читання про себе також дуже важливе, адже саме так ми читаємо в реальному житті. Регулярно читайте про себе, намагайтеся розуміти якомога більше без використання словника.

Використовуйте ручку чи маркер

Підкреслюйте чи виділяйте незнайомі слова під час читання. Після завершення перегляньте виділені слова, спробуйте зрозуміти значення з контексту чи перевірте у словнику.

Поставте мету щодо кількості сторінок

Визначте, скільки сторінок ви будете читати щодня чи щотижня. Це мотивує працювати систематично. Поступово збільшуйте кількість.

Читайте вголос з партнером

Попросіть друга чи викладача читати текст разом з вами вголос по черзі. Це допоможе контролювати один одного та виправляти помилки.

Перевіряйте розуміння

Після прочитаного перекажіть коротко зміст тексту своїми словами, обговоріть прочитане з кимось. Це допоможе краще засвоїти інформацію.

Читайте регулярно

Найважливіше - практикувати читання англійською якомога частіше. Навіть по 10-15 хвилин на день дадуть значний прогрес з часом.

Дотримуючись цих порад, ви зможете помітно покращити свої навички читання англійською. Головне - регулярність та поступове збільшення обсягів і складності текстів. Читайте щодня і скоро ви оціните свій прогрес!

Відео огляду найкращих книжок для вивчення англійської

Відео поради щодо роботи з підручником

Висновок

Отже, для ефективного вивчення англійської варто поєднувати читання різнопланових книг з прослуховуванням та розмовною практикою. Книги English Grammar in Use, Oxford Word Skills, серія New English File та Essential English Grammar - чудовий вибір для покращення граматичних навичок та збагачення словникового запасу. Доповнюючи їх іншими ресурсами, можна досягти відмінних результатів у вивченні англійської та розмовляти нею вільно.


Категорія: Навчання
Поділіться з друзями: