Секрети випічки: Як зробити смачний хліб у домашніх умовах?

Дата: May 15, 2023, 7:40 PM
Секрети випічки: Як зробити смачний хліб у домашніх умовах?

Інгредієнти

Перш ніж розпочинати випікання хліба, переконайтеся, що у вас є всі необхідні інгредієнти. Для виготовлення базового хліба вам знадобляться:

 • 500 г борошна (пшеничного або ріжкового, в залежності від вашого смаку)
 • 10 г солі
 • 10 г цукру
 • 7 г сухих дріжджів
 • 325 мл теплої води
 • 2 столові ложки олії (на вибір: оливкова, кукурудзяна або соняшникова)

Інструкції

Виготовлення хліба вдома - це простий процес, який вимагає декількох кроків. Ось як це зробити:

 1. Підготовка тіста: У велику миску додайте борошно, сіль та цукру. У окремій чаші змішайте теплу воду, дріжджі та олію. Залиште на 5 хвилин, поки дріжджі активуються. Потім повільно додайте суміш з дріжджів до сухих інгредієнтів, помішуючи до формування тіста.
 2. Заміс тіста: Викладіть тісто на чисту, посипану борошном поверхню та замісіть протягом приблизно 10 хвилин, або до того, як тісто стане еластичним і гладким.
 3. Перша випічка: Покладіть тісто назад у миску, покривши її вологою тканиною або кришкою. Залиште в теплому місці на приблизно 1-2 години, або поки тісто подвоїться у розмірах.
 4. Формування хліба: Після того, як тісто підніметься, викладіть його знову на поверхню, посипану борошном, і ніжно відпустіть повітря. Тепер ви можете надати тісту бажану форму.
 5. Друга випічка: Покладіть сформований хліб на деко, покрите папером для випічки, і залиште його на додаткові 30-60 хвилин, поки він знову не подвоїться у розмірі.
 6. Випікання: Нагрійте духовку до 220°C. Випікайте хліб протягом приблизно 30-35 хвилин, або до золотисто-коричневого кольору.
 7. Охолодження: Після випікання дайте хлібу охолонути протягом щонайменше 20 хвилин перед розрізанням.

Висновок

Випікання власного хліба вдома може бути не тільки економічно вигідним, але й надзвичайним задоволенням. Цей простий рецепт може бути відмінною відправною точкою для вашого домашньої випічки. Незалежно від того, чи ви новачок у випічці, чи досвідчений пекар, ми сподіваємося, що вам сподобається цей рецепт хліба!


Категорія: Кулінарія
Поділіться з друзями: