Острів Навасса (США): Чим Цікавий, Що Подивитись та Які Місця Відвідати

Додано (оновлено): Jun 16, 2024, 3:55 PM
Острів Навасса (США): Чим Цікавий, Що Подивитись та Які Місця Відвідати

Острів Навасса, невеликий безлюдний острів у Карибському морі, є однією з найменш відомих територій Сполучених Штатів Америки. Незважаючи на свою маленьку площу (всього близько 5,4 квадратних кілометрів), острів має багату історію та неперевершену природну красу. Ця стаття розповість про всі аспекти цього цікавого місця, що робить його унікальним та вартим уваги для мандрівників та дослідників.

Історія Острова Навасса 📜

Рання Історія

Перші згадки про острів Навасса належать до іспанських мореплавців XV століття. Острів, розташований між Гаїті та Ямайкою, привертав увагу через свої багаті природні ресурси, зокрема гуано (пташиний послід), яке використовували як добриво.

Американське Володарювання 🇺🇸

У 1857 році острів був анексований Сполученими Штатами відповідно до Закону про гуано, що дозволяв громадянам США брати під контроль ненаселені острови, якщо на них знаходили гуано. З цього часу Навасса стає американською територією.

Експлуатація Гуано

Від 1857 до початку XX століття на острові активно видобували гуано. Ця діяльність супроводжувалась тяжкими умовами праці, що зрештою призвело до кількох бунтів та конфліктів між робітниками та компаніями, що займалися видобутком.

Природні Особливості 🏞️

Географія та Клімат

Острів Навасса має скелясту берегову лінію та багатий рельєф. Клімат на острові тропічний, з гарячим і вологим літом та м'якою зимою. Острів вкритий чагарниками та невеликими деревами, які утворюють унікальну екосистему.

Флора та Фауна 🌿🦜

Острів є домівкою для багатьох унікальних видів рослин і тварин. Серед них:

 • Ящірки Аноліс: цей вид ящірок зустрічається лише на кількох островах Карибського моря.
 • Птахи: Острів є важливим місцем для багатьох видів птахів, особливо для морських птахів, які використовують його для гніздування.
 • Рослини: Навасса славиться своєю рідкісною флорою, включаючи ендемічні види кактусів та інших рослин.

Туристичні Атракції 🌟

Хоча острів не є звичайним туристичним напрямком, він пропонує кілька цікавих місць для відвідування:

Маяк Навасса 🗼

Однією з головних визначних пам'яток острова є маяк Навасса, побудований в 1917 році. Маяк, висотою 46 метрів, розташований на найвищій точці острова і пропонує захоплюючий вид на околиці. Це місце є важливою історичною пам'яткою і символом морської навігації.

Печери Навасса 🦇

Острів має кілька вражаючих печер, які стали притулком для багатьох видів кажанів та інших тварин. Дослідження цих печер дає можливість зануритися у світ підземної природи та побачити унікальні геологічні формації.

Коралові Рифи 🪸

Навасса оточена кораловими рифами, які є домом для багатьох видів морських тварин та рослин. Рифові екосистеми тут збереглися у своєму природному стані завдяки віддаленості острова від основних шляхів судноплавства та людської діяльності.

Як Дістатися до Острова Навасса ✈️🚤

Відвідування острова Навасса потребує певних зусиль через його віддаленість та обмежений доступ. Зазвичай до острова можна дістатися лише за спеціальним дозволом та у складі наукових або природоохоронних експедицій. Відправною точкою для подорожі зазвичай є Гаїті або Ямайка.

Екологічна Ситуація та Охорона Природи 🌍

Екологічні Виклики

Через свою ізольованість, острів Навасса зазнає менше антропогенних впливів порівняно з іншими територіями. Однак, залишки колишнього видобутку гуано та інші історичні сліди діяльності людини все ще можуть мати вплив на місцеву екосистему.

Зусилля з Охорони Природи

Національна агенція з управління океанічними та атмосферними умовами США (NOAA) та інші природоохоронні організації активно працюють над збереженням природних ресурсів острова. Їх зусилля включають моніторинг екосистем, дослідження видів та впровадження заходів для захисту місцевої флори та фауни.

Наукові Дослідження 🔬

Острів Навасса є важливим об'єктом для наукових досліджень. Біологи, геологи та інші науковці проводять тут численні дослідження, спрямовані на вивчення унікальної екосистеми острова. Дослідження включають:

 • Біологічні Дослідження: вивчення рідкісних та ендемічних видів тварин і рослин.
 • Геологічні Дослідження: аналіз структури острова та його геологічної історії.
 • Екологічні Дослідження: моніторинг стану екосистеми та впливу кліматичних змін.

Поради для Мандрівників 🧳

Підготовка до Візиту

Якщо ви плануєте відвідати острів Навасса, варто ретельно підготуватися. Ось кілька порад:

 • Отримання Дозволів: завчасно зверніться до відповідних організацій для отримання дозволу на відвідування.
 • Екіпірування: візьміть із собою необхідне спорядження для дослідження природи та комфортного перебування на острові.
 • Здоров'я та Безпека: переконайтеся, що у вас є всі необхідні вакцини та медичне страхування.

Що Взяти з Собою

 • Сонцезахисний крем та головний убір: захист від сонця є важливим.
 • Достатньо води та їжі: острів не має жодної інфраструктури, тому потрібно бути самодостатнім.
 • Фотоапарат: для зйомок неймовірних краєвидів та дикої природи.

Таблиця: Основні Факти про Острів Навасса

Параметр Значення
Площа 5,4 км²
Населення Безлюдний
Найвища Точка 77 м над рівнем моря
Клімат Тропічний
Відстань до Гаїті 55 км
Відстань до Ямайки 160 км
Мова Англійська
Відкриття XV століття (іспанські мореплавці)
Анексія США 1857 рік

Висновок 🏁

Острів Навасса, незважаючи на свою малу площу та віддаленість, є справжнім природним скарбом. Його унікальна екосистема, багата історія та вражаючі природні ландшафти роблять його вартим уваги як для науковців, так і для пригодницьких мандрівників. Якщо ви готові до викликів та захоплюючих досліджень, острів Навасса стане незабутнім місцем для вас.


Категорія: Подорожі
Поділіться з друзями: