Новітня технологія: Що таке сублімація та як вона працює

Дата: Jun 9, 2023, 7:05 PM
Новітня технологія: Що таке сублімація та як вона працює

Вступ до сублімації: визначення та загальне розуміння технології

Сублімація - це хімічний процес, при якому речовина переходить з твердого стану в газоподібний, минаючи проміжний рідкий стан. В контексті друку, термін "сублімація" відноситься до специфічної технології перенесення зображення на поверхню.

Принцип роботи сублімації

Сублімація в друку працює на основі перетворення твердих частинок чорнила на газ при високих температурах. Газ, що утворюється, проникає в поверхню матеріалу (наприклад, текстилю або кераміки), а потім перетворюється назад в твердий стан, тим самим залишаючи постійний, незмінний слід зображення.

Матеріали, які використовуються у сублімації

Сублімаційний друк використовує спеціальні сублімаційні чорнила і пігменти, які здатні перетворюватися з твердого стану в газ при підвищенні температури. Також важливо, щоб матеріал для друку містив поліестер або був покритий спеціальним покриттям, яке може абсорбувати газоподібне чорнило.

Процес сублімації

Процес сублімації включає кілька етапів. Починається все з підготовки зображення на комп'ютері. Потім це зображення друкується на спеціальному сублімаційному папері. Далі папір з зображенням кріпиться до матеріалу, і все це разом нагрівається в пресі при високій температурі. Внаслідок високої температури та тиску, чорнило перетворюється в газ і проникає в поверхню матеріалу.

Технологічні вимоги для успішної сублімації

Важливими факторами в процесі сублімації є температура, тиск та час. Зазвичай процес вимагає температури від 180 до 210 градусів Цельсія. Тиск має бути достатньо високим, щоб газове чорнило могло проникнути в поверхню матеріалу, а час залежить від типу матеріалу і зображення, але зазвичай це від 20 до 30 секунд.

Популярні застосування сублімації

Сублімація широко використовується в індустрії друку на текстилі для створення яскравих і деталізованих зображень на футболках, капелюхах, чохлах для подушок та іншому текстилі. Також цей метод використовується для друку на кераміці, металі, склі та інших матеріалах.

Переваги та обмеження сублімації

Серед переваг сублімації - висока якість зображення, яке стійке до вигоряння на сонці, не тріскається і не стирається. Але одним з обмежень є те, що процес ефективно працює лише на матеріалах з поліестером або матеріалах з сублімаційним покриттям.

Розвиток сублімаційної технології

З технологічного погляду сублімація продовжує розвиватися. Нові типи сублімаційних чорнил та покриттів дозволяють друкувати на все більшій кількості матеріалів. Крім того, цифрова технологія зробила сублімаційний друк доступнішим для малого і середнього бізнесу.

Порівняння сублімації з іншими методами друку

Порівняно з традиційними методами друку, такими як сериграфія або трансферний друк, сублімація може забезпечити більш яскраві і деталізовані зображення. Однак вона має обмеження з матеріалами, що можуть бути використані.

Майбутнє сублімації

Сублімація продовжує розвиватися, і ми можемо очікувати бачити все більше інновацій в цій області. Нові матеріали і чорнила можуть розширити можливості застосування, а технології розробки зображень можуть дозволити ще більше покращити якість друку.

Чутки:

 1. Існують чутки, що деякі компанії розробляють нові типи сублімаційних чорнил, які можуть друкувати на бавовні та інших натуральних матеріалах.

 2. З'явилися чутки про те, що на ринку з'являться сублімаційні принтери нового покоління, які зможуть друкувати в більш високій роздільній здатності.

 3. Експерти зі світу друку спекулюють, що сублімація може стати ключовою технологією у виробництві електронних пристроїв, таких як гнучкі дисплеї.

Факти:

 1. Сублімаційний друк був винайдений в 1957 році Noe C. Vargas і Samuel F. Quartucci, які працювали в компанії The Mead Corporation.

 2. Використовуючи сублімацію, ви можете друкувати на будь-якій поверхні, яка може витримати високу температуру та має полімерне покриття. Це означає, що ви можете друкувати на таких речах, як текстиль, кераміка, метал, скло та пластик.

 3. Завдяки сублімації зображення не зникають навіть після тривалого використання або прання, оскільки пігменти проникають безпосередньо в структуру матеріалу.

 4. На відміну від традиційних методів друку, сублімація не вимагає використання води, що робить її більш екологічно чистою технологією.

 5. Сублімація є основним методом друку для виробництва дизайнерського текстилю, спортивних форм, музичного та рекламного обладнання.

Статистичні дані:

 1. Згідно з даними від Global Market Insights, ринок сублімаційного друку досягне 14,94 мільярда доларів США до 2026 року.

 2. Дані від Smithers показують, що протягом останніх п'яти років промисловий сегмент сублімаційного друку зріс на 9,2%.

 3. Згідно з останніми даними від Transparency Market Research, попит на сублімаційний друк в області текстилю та одягу очікується зрости на 7,8% щорічно протягом наступних 5 років.

Висновки

Сублімація є важливою технологією в сучасному світі друку, яка набуває все більшої популярності через свої унікальні властивості та переваги. Вона дає можливість створювати яскраві, стійкі зображення на широкому спектрі матеріалів з високою точністю і деталізацією.

Тем не менш, сублімація має свої обмеження, серед яких обмежений вибір матеріалів та високі технологічні вимоги до процесу. Це накладає певні обмеження на використання сублімації в масштабних промислових додатках.

Проте, з виникненням нових технологій та матеріалів, сублімація продовжує розвиватися, набуваючи нових форм і можливостей. Зі зростанням попиту на персоналізовані продукти та унікальний дизайн, перспективи сублімаційного друку виглядають обіцяючими.

FAQ

1. Чи можу я використовувати сублімаційний друк на будь-якому матеріалі? Ні, сублімаційний друк вимагає специфічних матеріалів, які можуть витримати високі температури та мають полімерне покриття. Найпопулярнішими є синтетичні текстилі, кераміка та метал.

2. Чи стійкі зображення, створені за допомогою сублімації, до зовнішніх впливів? Так, зображення, отримані сублімаційним методом, відомі своєю високою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, вологи та механічних пошкоджень. Це пов'язано з тим, що пігменти проникають безпосередньо в структуру матеріалу.

3. Які переваги сублімаційного друку порівняно з іншими методами? Сублімаційний друк дозволяє створювати яскраві, детальні зображення без використання додаткового обладнання або спеціальних матеріалів. Він також екологічніший, оскільки не вимагає використання води.


Категорія: Технології
Поділіться з друзями: