Найкращі книги українських письменників 19 книжок

Дата: Aug 22, 2023, 7:29 PM
Найкращі книги українських письменників 19 книжок

Українська література має давню і багату історію, яка сягає X століття. За цей час було написано безліч шедеврів, які зачарували читачів усього світу своєю красою, глибиною і актуальністю.

Найкращі книги українських письменників – це ті, які змогли висловити душу українського народу, його історію, культуру та традиції. Вони розповідають про життя і кохання, про боротьбу за свободу і незалежність, про перемогу добра над злом.

Список найкращих книг українських письменників

1. Кобзар Тараса Шевченка

«Кобзар» — збірка поезій Тараса Шевченка, яка є одним із найвідоміших і найважливіших творів української літератури. Вона була вперше опублікована у 1840 році і складається з 46 віршів, написаних у різних жанрах. У «Кобзарі» Шевченко оспівує Україну, її історію, культуру та народ. Він також закликає до боротьби за свободу і незалежність України.

2. Зачарована Десна Олеся Гончара

«Зачарована Десна» — автобіографічна повість Олеся Гончара, яка була вперше опублікована у 1957 році. Вона розповідає про дитинство письменника, яке минуло на хуторі Десна. Повість написана в сентиментальному стилі і сповнена любові до природи, людей і рідного краю.

3. Собор Олеся Гончара

«Собор» — роман Олеся Гончара, який був вперше опублікований у 1968 році. Він розповідає про події, які відбувалися в українському селі в 1930-х роках. Роман написаний у реалістичному стилі і сповнений критики сталінської системи.

4. Лісова пісня Лесі Українки

«Лісова пісня» — драма-феєрія Лесі Українки, яка була вперше опублікована у 1911 році. Вона розповідає про історію кохання між Мавкою, лісовою духом, і Лукашем, селяном. Драма написана у символічному стилі і сповнена любові до природи та людини.

5. Микола Джеря Михайла Драгоманова

«Микола Джеря» — роман Михайла Драгоманова, який був вперше опублікований у 1876 році. Він розповідає про життя українського селянина Миколи Джеря в 19 столітті. Роман написаний у реалістичному стилі і сповнений критики соціальної несправедливості.

6. Тіні забутих предків Михайла Коцюбинського

«Тіні забутих предків» — повість Михайла Коцюбинського, яка була вперше опублікована у 1911 році. Вона розповідає про історію кохання між Іваном Палієм і Марією Гудзій в гуцульському селі. Повість написана у символічному стилі і сповнена любові до природи та людини.

7. Сонячні кларнети Ліни Костенко

«Сонячні кларнети» — збірка поезій Ліни Костенко, яка була вперше опублікована у 1962 році. Вона вважається одним із найважливіших творів української літератури 20 століття. У «Сонячних кларнетах» Костенко оспівує Україну, її історію, культуру та народ. Вона також закликає до боротьби за свободу і незалежність України.

8. Маруся Чурай Ліни Костенко

«Маруся Чурай» — роман Ліни Костенко, який був вперше опублікований у 1970 році. Він розповідає про життя і творчість української народної співачки Марусі Чурай. Роман написаний у реалістичному стилі і сповнений любові до України і її народу.

9. Хіба ревуть вовки? Василя Шкляра

«Хіба ревуть вовки?» — роман Василя Шкляра, який був вперше опублікований у 1964 році. Він розповідає про життя і кохання двох українських підлітків, Івана Драчука і Олі Мороз.

10. Вітька + Маруся Всеволода Нестайка

«Вітька + Маруся» — повість Всеволода Нестайка, яка була вперше опублікована у 1964 році. Вона розповідає про перше кохання двох українських підлітків, Вітьки Горобця та Марусі Когут. Повість написана в сентиментальному стилі і сповнена любові до життя, природи та людей.

11. Червоний диявол Григорія Квітки-Основ’яненка

«Червоний диявол» — повість Григорія Квітки-Основ’яненка, яка була вперше опублікована у 1845 році. Вона розповідає про історію козака Івана Сили, який бореться з польською шляхтою. Повість написана у романтичному стилі і сповнена любові до України і її народу.

12. Володя Дубинка Павла Загребельного

«Володимир Дубинка» — роман Павла Загребельного, який був вперше опублікований у 1984 році. Він розповідає про життя українського письменника Володимира Винниченка. Роман написаний у реалістичному стилі і сповнений любові до України і її народу.

13. Сонячна машина Всеволода Нестайка

«Сонячна машина» — повість Всеволода Нестайка, яка була вперше опублікована у 1959 році. Вона розповідає про пригоди двох школярів, Колі Синиці та Грицька Пронька, які побудували сонячну машину. Повість написана в сентиментальному стилі і сповнена любові до життя, природи та людей.

14. Тореадори з Васюківки Всеволода Нестайка

«Тореадори з Васюківки» — повість Всеволода Нестайка, яка була вперше опублікована у 1963 році. Вона розповідає про пригоди двох школярів, Яви Крекотуського та Павлуся Завгороднього, які мріють стати тореадорами. Повість написана в сентиментальному стилі і сповнена любові до життя, природи та людей.

15. Неймовірні пригоди Івана Сили Івана Франка

«Неймовірні пригоди Івана Сили» — роман Івана Франка, який був вперше опублікований у 1893 році. Він розповідає про історію козака Івана Сили, який бореться з польською шляхтою. Роман написаний у романтичному стилі і сповнений любові до України і її народу.

16. Чого не гоїть огонь Василя Шкляра

«Чого не гоїть огонь» — роман Василя Шкляра, який був вперше опублікований у 1974 році. Він розповідає про життя і кохання двох українських підлітків, Івана Драчука і Олі Мороз, під час Другої світової війни. Роман написаний у реалістичному стилі і сповнений любові до України і її народу.

17. Вічний потяг Михайла Коцюбинського

«Вічний потяг» — повість Михайла Коцюбинського, яка була вперше опублікована у 1910 році. Вона розповідає про історію кохання між Іваном Товкачом і Марією Гудзій в гуцульському селі. Повість написана у символічному стилі і сповнена любові до природи та людини.

18. Собор Олеся Гончара

«Собор» — роман Олеся Гончара, який був вперше опублікований у 1968 році. Він розповідає про події, які відбувалися в українському селі в 1930-х роках. Роман написаний у реалістичному стилі і сповнений критики сталінської системи.

19. Зачарована Десна Олеся Гончара

«Зачарована Десна» — автобіографічна повість Олеся Гончара, яка була вперше опублікована у 1957 році.

Українська література – це справжнє багатство, яке належить усій світовій культурі. Її твори зачарували читачів усього світу своєю красою, глибиною і актуальністю. Вони розповідають про життя і кохання, про боротьбу за свободу і незалежність, про перемогу добра над злом.

Найкращі книги українських письменників – це ті, які змогли висловити душу українського народу, його історію, культуру та традиції. Вони стали символом української національної гордості та самосвідомості.

Якщо ви хочете познайомитися з українською літературою, то я рекомендую вам прочитати хоча б одну книгу з цього списку. Ви не будете розчаровані.


Поділіться з друзями: