FPV окуляри Skyzone: порівняння нової моделі 04X Pro з попередньою версією

Дата: Dec 12, 2023, 7:24 AM
FPV окуляри Skyzone: порівняння нової моделі 04X Pro з попередньою версією

У світі FPV пілотажу постійно з'являються нові моделі окулярів. Одним з популярних виробників є компанія Skyzone, яка нещодавно представила оновлену модель своїх топових аналогових FPV окулярів - 04X Pro. В цій статті ми порівняємо їх з попередньою версією 04X V2 та розберемося, в чому полягають основні зміни.

Зовнішній вигляд та комплектація

Головна відмінність нової моделі відразу кидається в очі - матове чорне покриття корпусу замість глянцевого. З одного боку, воно менше збирає відбитки пальців, але з іншого - плями з нього складніше витирати.

Окрім кольору, за формою та розмірами 04X Pro ідентичні 04X V2. В комплекті йдуть ті ж аксесуари - запасний фейсплейт, шкірозамінник, антени. Додатково є потужний чохол з ремінцем та вентильований кабель живлення.

Технічні характеристики

Основні відмінності приховані всередині. Найголовніше, що на 04X Pro встановлені дисплеї з роздільною здатністю 1920x1080 (Full HD). У V2 версії була HD ready з роздільною 1280x960.

Також збільшено кут огляду до 52° (проти 46° у V2). Це досягнуто завдяки оновленій оптичній схемі.

Ще однією перевагою є підтримка частоти оновлення 100 кадрів на секунду по HDMI (для 04X V2 обмеження 60 FPS). Але треба зауважити, що для аналогового сигналу це все одно завищені показники.

Крім того, тепер у прошки співвідношення сторін екрану становить 16:9 замість 4:3 у V2.

Порівняльний політ у симуляторі

Щоб на практиці порівняти ці FPV окуляри, автор статті здійснив тестовий політ у симуляторі. Спочатку він літав зі співвідношенням сторін екрану 16:9.

Одразу кинулось в очі те, що затемнення екранів по бокам доволі сильно заважає. У мене по кутах розміщена важлива інформація і через затемнення і екранів її просто не видно... Літати це не особливо сильно заважає тому що переважй більшості Ми дивимось в центральну зону. Але коли треба щось подивитись по бокам, то це викликає дискомфорт.

Після перемикання співвідношення сторін на 4:3 ситуація покращилась. Але при цьому втрачається сенс у використанні широкоформатного дисплею з великим кутом огляду.

На V2 окулярах ситуація така сама. Єдине чим вони відрізняються - це роздільна здатність дисплеїв е співвідношення сторін fiov можливість встановити на V2 додатковий приймач...

Після тривалих тестів в симуляторі та реальних польотів стало зрозуміло, що значної різниці у якості зображення між Full HD та HD ready роздільною здатністю на практиці немає.

Висновки

Отже, нові 04X Pro дійсно мають покращені технічні характеристики на папері. Але для використання з аналоговими FPV системами більшість цих покращень не матимуть значення.

Головним недоліком нової моделі стало сильне затемнення країв екрану через надмірно великий кут огляду. Це суттєво погіршує зручність використання окулярів.

Тому найбільш оптимальним варіантом видається купівля окулярів Skyzone 04X V2. Вони мають менший, але більш комфортний для аналогового відео кут огляду 46°. А за якістю зображення майже не поступаються новій Full HD версії.


Категорія: Технології
Поділіться з друзями: