Чим цікавий Туркменістан? Що подивитись та які місця відвідати?

Додано (оновлено): Jun 14, 2024, 5:35 PM
Чим цікавий Туркменістан? Що подивитись та які місця відвідати?

Туркменістан - це країна, яка залишається загадковою для багатьох туристів. Відома своїми величезними пустелями, неймовірною архітектурою та багатою історією, ця держава пропонує безліч унікальних місць для відвідування. У цій статті ми розглянемо, чим цікавий Туркменістан та які місця варто побачити під час подорожі.

Загальний огляд країни 🌍

Туркменістан знаходиться у Центральній Азії, межуючи з Казахстаном, Узбекистаном, Афганістаном та Іраном, а також має вихід до Каспійського моря. Країна відома своєю стабільністю, а також багатими запасами природного газу. Столиця Туркменістану - Ашгабат, відома своїми сучасними будівлями та білими мармуровими структурами.

Природні пам'ятки 🌄

Пустеля Каракум 🏜️

Пустеля Каракум займає близько 70% території Туркменістану. Це одне з найбільших пустельних утворень у світі, відоме своїми піщаними дюнами, солончаковими рівнинами та унікальними ландшафтами. Відвідувачі можуть насолодитися сафарі на джипах, подорожами на верблюдах та зупинками в традиційних кочових поселеннях.

Газовий кратер Дарваза 🔥

Одним із найвідоміших природних чудес Туркменістану є газовий кратер Дарваза, або "Врата до Пекла". Цей кратер утворився в 1971 році, коли геологи випадково натрапили на природний газовий резервуар. Щоб уникнути викиду газу, вони вирішили його підпалити, очікуючи, що вогонь згасне через кілька днів. Проте він горить і донині, створюючи вражаюче видовище, особливо вночі.

Історичні та культурні пам'ятки 🏛️

Давнє місто Мерв 🏺

Мерв - одне з найдавніших міст світу, яке свого часу було одним із найбільших та найвпливовіших центрів цивілізації. Сьогодні це місце є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, де можна побачити руїни палаців, мечетей та інших важливих будівель. Туристи можуть пройтися старовинними вулицями та відчути дух стародавніх часів.

Ніса 🏰

Ніса, ще одне старовинне місто, яке також входить до списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, була столицею Парфянської імперії. Відвідувачі можуть побачити залишки фортеці, п

алаців та храмів, що відображають величність і багатство парфянської цивілізації. Ніса вражає своєю архітектурою та культурною спадщиною, роблячи її обов’язковим місцем для всіх, хто цікавиться історією.

Ашгабат: місто мармуру 🏙️

Ашгабат, столиця Туркменістану, є сучасним містом з надзвичайною архітектурою. Місто славиться своїми білосніжними мармуровими будівлями, що занесені до Книги рекордів Гіннеса як місто з найбільшою кількістю білого мармуру. Тут варто відвідати:

 1. Монумент Незалежності: символ незалежності країни, що включає великий парк і величезний золотий купол.
 2. Мечеть Туркменбаши Рухи: одна з найбільших мечетей в Центральній Азії.
 3. Палац Рухієт: місце для офіційних церемоній та заходів.
 4. Нове туркменське селище: чудовий приклад сучасної архітектури з мармуру.

Міста та місця, які варто відвідати 🗺️

Місто Куня-Ургенч 🕌

Куня-Ургенч - старовинне місто, яке було важливим торговим центром на Шовковому шляху. Сьогодні це місце є об'єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тут збереглися численні історичні пам'ятки, зокрема:

 • Мавзолей Туркменбаши: відомий своїм архітектурним стилем та розписами.
 • Мінарет Кутлуг-Тимур: один з найвищих мінаретів у Центральній Азії.

Балканабат і околиці 🌿

Балканабат - місто, розташоване в західній частині Туркменістану, відоме своїми природними ресурсами і дивовижними краєвидами. Поруч з містом знаходиться:

 • Заповідник Сюнт-Хасардаг: місце, де можна побачити унікальну флору та фауну.
 • Гора Богдаг: ідеальне місце для любителів альпінізму та пішохідних прогулянок.

Традиції та культура 🎭

Традиційні килими 🧶

Туркменістан славиться своїми килимами, які є одними з найкрасивіших у світі. Туркменські килими відомі своєю якістю, складними візерунками та яскравими кольорами. Відвідувачі можуть придбати автентичні килими на місцевих ринках або відвідати музеї килимів, щоб дізнатися більше про цей вид мистецтва.

Туркменські коні 🐎

Ахалтекінські коні - гордість Туркменістану. Ця порода відома своєю витривалістю, красою та благородством. Коні займають важливе місце в культурі країни, і туристи можуть побачити їх на спеціальних показах або відвідати кінні заводи, де вирощують цих величних тварин.

Гастрономія 🍲

Національні страви 🥘

Кухня Туркменістану відображає багатство культурних традицій і вплив сусідніх країн. Ось деякі з найпопулярніших страв, які варто спробувати:

 • Плов: рисова страва з м'ясом та спеціями, що є основою туркменської кухні.
 • Шашлик: мариноване м'ясо, приготоване на грилі.
 • Чорек: традиційний туркменський хліб.
 • Чал: ферментований верблюжий або козяче молоко, яке вважається дуже корисним для здоров'я.

Ринки та базари 🛒

Відвідування місцевих ринків - це чудова нагода спробувати свіжі продукти, спеції та інші смаколики. Найбільш відомі ринки в Ашгабаті:

 • Галасарийський ринок: найбільший ринок в столиці, де можна знайти все від овочів до сувенірів.
 • Ринок Текке: спеціалізується на продажі килимів, тканин та інших виробів ручної роботи.

Практична інформація для туристів 📋

Візи та документи 📑

Для відвідування Туркменістану туристам зазвичай потрібна віза. Рекомендується звертатися до консульств або посольств країни для отримання актуальної інформації про візові вимоги. Також важливо мати закордонний паспорт, дійсний ще щонайменше шість місяців після планованої дати виїзду.

Клімат і коли їхати 🌞

Туркменістан має континентальний клімат, з дуже спекотним літом та холодною зимою. Найкращий час для відвідування - весна (квітень-травень) та осінь (вересень-жовтень), коли температура є більш помірною і комфортною для подорожей.

Транспорт 🚌

Пересування країною можна здійснювати за допомогою літаків, поїздів, автобусів та таксі. В Ашгабаті діє добре розвинена система громадського транспорту, включаючи метрополітен.

Висновок ✨

Туркменістан - це країна з багатою історією, неймовірними природними ландшафтами та унікальною культурою. Від пустелі Каракум до мармурових будівель Ашгабата, від давнього міста Мерв до газового кратера Дарваза, ця країна має багато цікавих місць, які варто відвідати. Якщо ви шукаєте незвідані місця та захоплюючі пригоди, Туркменістан стане для вас ідеальним напрямком для подорожі.

Основні пам'ятки Туркменістану

Місце Опис
Каракум Велика пустеля з піщаними дюнами та сафарі на джипах
Дарваза Вогненний кратер, відомий як "Врата до Пекла"
Мерв Давнє місто, об'єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
Ніса Руїни парфянської столиці
Ашгабат Сучасне місто з білосніжними мармуровими будівлями
Куня-Ургенч Історичне місто на Шовковому шляху
Балканабат Природні краєвиди та заповідник Сюнт-Хасардаг

Подорож до Туркменістану обіцяє стати незабутньою пригодою, що залишить яскраві враження та спогади на все життя.


Категорія: Подорожі
Поділіться з друзями: