Чим цікавий Острів Гауленд (США)? Що подивитись та які місця відвідати?

Додано (оновлено): Jun 16, 2024, 3:44 PM
Чим цікавий Острів Гауленд (США)? Що подивитись та які місця відвідати?

Загальна інформація про Острів Гауленд

Острів Гауленд, який також відомий як Howland Island, розташований у центральній частині Тихого океану. Це невеликий незаселений острів, що належить Сполученим Штатам Америки. Він є частиною групи островів, що включають також Острів Бейкер. Гауленд розташований приблизно на півдорозі між Гаваями та Австралією, що робить його стратегічно важливим пунктом.

Географічні координати:

 • Широта: 0°48' північної широти
 • Довгота: 176°38' західної довготи

Основні характеристики:

 • Площа: 2,6 квадратних кілометрів
 • Населення: незаселений
 • Часовий пояс: UTC -12

Історія Острова Гауленд

Відкриття та ранні роки

Острів був відкритий у 1822 році американським капітаном Джорджем Гаулендом, який дав йому свою назву. У середині 19 століття острів використовували для видобутку гуано, що було цінним добривом у ті часи. Пізніше, у 1930-х роках, Сполучені Штати почали використовувати острів як місце для створення авіаційної бази.

Амелія Ергарт

Одним з найвідоміших аспектів історії Острова Гауленд є зв'язок з легендарною авіаторкою Амелією Ергарт. Вона зникла безвісти під час спроби здійснити кругосвітній переліт у 1937 році, і останнє відоме місце її перебування було біля Острова Гауленд.

Природа та екологія

Флора та фауна 🌱🐢

Острів Гауленд має специфічну екосистему, яка характерна для атолів центрального Тихого океану. Ось деякі з представників флори та фауни острова:

 • Птахи: Острів є домівкою для численних морських птахів, таких як червононогі олуші та різні види крячків.
 • Риби та корали: Навколишні води багаті на різноманітні види риб і коралів, які створюють вражаючі підводні пейзажі.
 • Рослини: Через сухий клімат і солоні ґрунти, рослинність острова обмежена. Найчастіше можна зустріти низькі чагарники та трави.

Захист природи

Острів Гауленд є частиною Національної природоохоронної території США, що забезпечує захист його унікальної екосистеми від людського втручання. Це дозволяє зберегти біорізноманіття острова і підтримувати природний баланс.

Визначні місця Острова Гауленд

1. Пам'ятник Амелії Ергарт 🛩️

Однією з головних визначних пам'яток острова є меморіальний знак, присвячений Амелії Ергарт. Він був встановлений у 1967 році на честь 30-річчя її зникнення. Це місце приваблює туристів і дослідників, які цікавляться історією авіації та легендою про Ергарт.

2. Руїни авіабази 1930-х років 🏚️

На острові збереглися залишки авіабази, побудованої у 1930-х роках. Це місце нагадує про важливу роль острова в історії авіації та військових операцій США. Руїни бази є цікавим об'єктом для істориків та любителів військової архітектури.

3. Пляжі та коралові рифи 🏖️

Острів Гауленд має прекрасні пляжі з білим піском і прозорими водами. Коралові рифи, що оточують острів, створюють ідеальні умови для дайвінгу та сноркелінгу. Водні види спорту тут особливо популярні серед любителів підводних пригод.

Діяльність на острові

Дайвінг та сноркелінг 🤿

Острів Гауленд є справжнім раєм для дайверів та сноркелінгістів. Коралові рифи навколо острова пропонують незабутні підводні враження. Тут можна побачити різноманітні види риб, коралів та інших морських мешканців.

Спостереження за птахами 🦅

Острів є важливим місцем для гніздування морських птахів. Спостереження за птахами на острові є популярною діяльністю серед орнітологів і любителів природи. Тут можна побачити рідкісні види птахів у їх природному середовищі.

Фотографування природи 📸

Природа острова пропонує численні можливості для захоплюючих фотографій. Від мальовничих пейзажів до унікальних представників флори і фауни, фотографи знайдуть тут безліч цікавих об'єктів для зйомки.

Таблиця: Основні факти про Острів Гауленд

Параметр Значення
Географічне положення Центральний Тихий океан
Площа 2,6 кв. км
Населення Незаселений
Часовий пояс UTC -12
Відкриття 1822 рік
Відомі пам'ятки Меморіал Амелії Ергарт, руїни авіабази
Природоохоронний статус Національна природоохоронна територія США

Як дістатися до Острова Гауленд

Дістатися до Острова Гауленд можна лише морським або авіаційним шляхом. Через те, що острів незаселений і не має розвиненої інфраструктури, туристичні візити потребують спеціальних дозволів і організації.

Морські маршрути 🚢

Морські маршрути до Острова Гауленд зазвичай проходять через найближчі великі порти, такі як Гонолулу на Гаваях або Сува на Фіджі. Подорож на яхті або науково-дослідницькому судні може зайняти кілька днів, залежно від погодних умов і маршруту.

Авіаційні маршрути ✈️

Авіаційні подорожі до Острова Гауленд є більш складними через відсутність злітно-посадкової смуги на острові. Єдині можливості - це спеціальні чартерні рейси на гідролітаках, які можуть приземлятися на воді поблизу острова.

Поради для мандрівників

Підготовка до подорожі 🧳

Перед поїздкою на Острів Гауленд необхідно ретельно підготуватися. Ось кілька порад:

 • Забезпечте необхідні дозволи: Враховуючи, що острів є охоронною територією, вам знадобляться спеціальні дозволи для його відвідування.
 • Підготуйте запас продовольства і води: Острів не має жодної інфраструктури, тому всі необхідні запаси потрібно мати з собою.
 • Забезпечте зв'язок: Враховуючи віддаленість острова, забезпечте наявність супутникового зв'язку для екстрених випадків.

Безпека 🦺

Під час перебування на острові слід дотримуватися правил безпеки:

 • Дотримуйтесь природоохоронних норм: Не порушуйте природний баланс острова, уникайте шкоди для флори та фауни.
 • Бережіть себе від сонця: Використовуйте захисний крем від сонця, носіть головний убір та захисний одяг.
 • Будьте обережні у воді: Уникайте небезпечних морських мешканців і сильних течій.

Кліматичні умови 🌞🌧️

Клімат на Острові Гауленд тропічний, з високими температурами протягом всього року. Сезон дощів триває з листопада по квітень, тоді як сухий сезон - з травня по жовтень. Найкращий час для відвідування острова - сухий сезон, коли погодні умови є найбільш сприятливими для подорожей.

Висновок

Острів Гауленд, незважаючи на свою віддаленість і незаселеність, є цікавим місцем для дослідження і відпочинку для тих, хто шукає унікальні враження. Його багата історія, природні краєвиди і можливості для активного відпочинку роблять його привабливим для авантюристів і любителів природи.

Подорож на Острів Гауленд вимагає ретельної підготовки і дотримання всіх природоохоронних норм, але вона обов'язково залишить незабутні враження і спогади. Відвідайте цей унікальний острів і відкрийте для себе його таємниці та красу! 🌴✨


Категорія: Подорожі
Поділіться з друзями: