Чи можна змінити слабкого чоловіка: поради психолога

Дата: Dec 8, 2023, 4:57 AM
Чи можна змінити слабкого чоловіка: поради психолога

Слабкий та інфантильний чоловік - це той, хто не може взяти на себе відповідальність, хто не вміє приймати рішення, у кого досить дитяче ставлення до життя.

Психолог Костянтин Несвіт пояснює, що такі якості формуються з дитинства через виховання домінантної мами. Вона постійно все контролює, обмежує, не дає розвинутися самостійності. Через це хлопчик звикає, що за нього все вирішують, він слабкий i залежний.

А в дорослому житті такий чоловік шукає сильну жінку, яка б нагадувала йому маму і брала на себе керівну роль. Справжній сильний чоловік не потребує поряд сильної жінки, адже це призведе лише до конфліктів за лідерство.

Натомість, сильний чоловік обирає слабку жінку, яка просить про допомогу і проявляє слабкість. Поряд з нею він може відчути себе потрібним та сильним.

Отже слабкі чоловіки шукають сильних жінок, а сильні - слабких. І це природно.

Що робити, якщо ваш чоловік слабкий

Якщо ви вже в стосунках з таким чоловіком, Костянтин Несвіт радить:

  • Не засмучуйтеся і не закінчуйте ці стосунки. Знайдіть правильний підхід.
  • Фокусуйте увагу на його досягненнях, хваліть навіть за дрібниці. Це підвищить його самооцінку.
  • Ставте разом цілі та мрії. Це дасть йому стимул рухатися вперед.
  • Промовляйте свої слабкості та прохання. Дайте йому можливість допомогти та відчути себе сильним.
  • Не критикуйте та не принижуйте. Краще хваліть та заохочуйте.

Таким чином ви зміните його сприйняття себе, допоможете розкрити потенціал та стати кращою версією себе. Хоча повністю перевиховати вже сформованого інфантильного чоловіка неможливо.

Отже, якщо ви сильна і незалежна жінка, то для гармонійних стосунків краще знайти слабкого чоловіка та навчитися його підтримувати. А якщо ви вже з ним, то змініть підхід - хваліть та заохочуйте, ставте спільні цілі, промовляйте слабкості. І він стане для вас сильною опорою!


Категорія: Психологія
Поділіться з друзями: