3 секрети зменшення боргів та ефективного накопичення

Дата: Dec 10, 2023, 2:01 AM
3 секрети зменшення боргів та ефективного накопичення

Питання фінансової стабільності та незалежності є надзвичайно актуальним для багатьох українців. Автор відео ділиться трьома ключовими порадами, які допоможуть контролювати витрати, вибутися з боргів та накопичувати кошти.

Ведення обліку доходів і витрат

Першим важливим кроком є детальний облік усіх надходжень та трат. Багато хто не усвідомлює, куди витрачає невеликі суми і в підсумку опиняється в ситуації, коли витратилося більше ніж зароблено.

Автор радить вести таблицю у Excel, використовувати мобільні додатки або просто записувати всі транзакції. Це дозволить:

  • Чітко бачити реальну картину доходів і видатків
  • Відстежувати "витік" коштів на дрібниці
  • Контролювати витрати та оптимізувати їх

Маленька пробоїна в кораблю може потопити цілий великий Корабель

Облік фінансів - перший крок до їх контролю.

Платити в першу чергу собі

Більшість з нас звикли спочатку оплачувати всі рахунки та витрати, а вже потім (якщо щось лишиться) відкладати. Це помилка!

Замість цього експерт радить:

  1. Відразу при надходженні коштів відкладати певний відсоток чи фіксовану суму
  2. Це має бути обов'язковий перший платіж собі
  3. І лише після цього оплачувати всі інші витрати

Така стратегія дозволить створити фінансову подушку безпеки, з якої потім можна буде погасити борги чи зробити велику покупку.

Навіть якщо здається, що "грошей не вистачає", все одно при надходженні доходу відразу відкладайте бодай мінімальну суму. Це дисциплінує та формує звичку заощадження.

Витрачати менше ніж заробляєш

Часто люди виправдовують відсутність заощаджень низьким рівнем доходів. Проте на практиці виявляється, що зі зростанням зарплати, як правило, зростають і витрати.

Тому ключовим моментом є контроль видатків. Необхідно витрачати менше ніж заробляєш, інакше заощадження неможливі за будь-якого рівня доходу.

Для успішного накопичення потрібно:

  • Аналізувати структуру витрат та оптимізувати їх
  • Ставити конкретні фінансові цілі і строки їх досягнення
  • Програмувати свій мозок на регулярне відкладання коштів

При цьому обов'язково прагнути збільшення заробітку. Але на кожному рівні доходів вчитися жити меншими витратами ніж дохід.

Отже, навіть при невисоких зарплатах за умови чіткого контролю витрат та відкладання хоча б мінімальної суми коштів, можна поступово накопичити значну фінансову подушку чи розрахуватися з боргами.

Головне - дисципліна, цілеспрямованість та постійний самоконтроль!


Категорія: Фінанси
Поділіться з друзями: